Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset (europa) torsdag 1 januari 2026
Spelstopp: 2026-01-01 15:59
Expert: Henrik Johansson
En härlig start på året väntar när Premier League och The Championship kickstartar 2026. Jag rivstartar också med dubbla spikar innan Liverpool ska försöka fällas i jakten på de stora pengarna. En fullmatad analys tar ni som vanligt del av nedan. Nu inleder vi det nya året på bästa sätt – med åtta rätt!
Spikarna
1. Sunderland - Manchester City - 2
Tillsammans med Aston Villa har Sunderland fått med sig alldeles för många poäng i Premier League. Prestationerna lovar något annat, nämligen bottenstrid, än den övre halvan och även om jag inte kan svara på när överpresterandet upphör är det uppenbart att The Black Cats går en mörkare framtid till mötes.
Med sex spelare – däribland Talbi och Sadiki – iväg på Afrikanska Mästerskapen och Ballard som frågetecken bör det bli tufft emot när Manchester City gästar norra England. The Citizens är i sin tur utan Doku, men åtta(!) raka segrar i alla tävlingar vittnar om att Peps mannar klara sig bra ändå.
Cherki börjar göra sig hemmastadd i offensiven där Haaland och Foden är lekkamrater som passar fransmannen väldigt bra. City hade vissa problem i 2-1-segern mot Nottingham, men här spår jag en något enklare väg till tre poäng. Tvåan streckas hårt men är likväl en robust spik att luta sig mot.
2. Brentford - Tottenham - 1
På nyårsdagen vankas det Londonderby från Brentford Community Stadium dit Thomas Frank återvänder med sitt nya Tottenham. Så här långt har dansken haft en motig period som bas i huvudstadens norra delar och jag menar att det är befogat att Spurs handlas som knappa underdogs på oddsmarknaden.
Ett ansatt truppläge – bland annat Simons och Sarr saknas – och velande från Frank är nackdelar för de liljevita som dessutom har en förmåga att gå bort sig i de bakre leden. Aggressiviteten tenderar att slå bakut och jag gillar Brentfords förmodade matchbild framför sin publik.
The Bees har omställningar och fasta situationer, Keith Andrews hade hand om dessa under Thomas Franks sista säsong, som sina adelsmärken och jag blir knappast förvånad om något av dessa moment fäller Tottenham. Kevin Schade är glödhet efter sitt hattrick mot Bournemouth och kan agera gubben i lådan även här. Spännande spiketta!
Skrällen
3. Liverpool - Leeds - 1X2
När november bokfördes viskades det om Daniel Farkes framtid som tränare för Leeds. Efter en magisk december med 2-3-0 trots motstånd som Chelsea, Liverpool och Crystal Palace är tysken knappast ifrågasatt. En del taktiska förändringar – bland annat skiftet till 3-5-2 – har fallit väl ut och bland annat sett till att ge Calvert-Lewin en renässans längst fram.
Engelsmannen har gjort sju mål på sina sex senaste framträdanden och är en spelare som Liverpool får se upp med på Anfield. The Reds fick nöja sig med 3-3 i det vändande mötet på Elland Road och jag är inte övertygad om att Slots mannar löser biffen på hemmaplan heller.
Senast det begav sig i hamnstaden, i mellandagarna mot Wolves, stod Liverpool för en slätstruken insats som ledde till blott 2-1 och jag blir inte förvånad om ett bättre Leeds vållar de rödklädda ännu större problem. Szoboszlai är tillbaka men det är ingen garanti för tre poäng när försvaret inte sitter där det ska. Här vill jag få med knallen – alla tecken!
Systemförslag
216 rader
1. Sunderland - Man City 2
2. Brentford - Tottenham 1
3. Liverpool - Leeds 1x2
4. Crystal Palace - Fulham 12
5. Bristol City - Portsmouth x2
6. Charlton - Coventry 1x2
7. Derby - Middlesbrough 1x2
8. Hull - Stoke x2
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | Sunderland - Manchester City | 1 | X | 2 | Den åttonde(!) raka segern i alla tävlingar lades på hög när Manchester City slog Nottingham med 2-1. Just nu stannar den ljusblå maskinen inte för någon och när Cherki funnit sig tillrätta längst fram klarar gästerna av att hantera ett avbräck som Doku. På tal om avbräck dras Sunderland med ett gäng inför torsdagen. Sex spelare är iväg på Afrikanska Mästerskapen och när generalen Ballard dessutom dras med frågetecken är The Black Cats försvagade inför en av säsongens svåraste hemmamatcher. Jag blickar mot tvåan – spik. |
| 2 | Brentford - Tottenham | 1 | X | 2 | Thomas Frank ställs mot sitt gamla lag när Tottenham hoppas följa upp derbysegern mot Crystal Palace i den senaste omgången. Nämnas bör dock att Spurs var utspelade i den första halvleken och jag litar fortfarande inte på gästerna som har en återkommande förmåga att gå bort sig längst bak. Det kan ett disciplinerat Brentford utnyttja. The Bees är urstarka i egen borg och körde över Bournemouth med 4-1 senast det begav sig framför publiken. Det luktar tre nya poäng denna torsdag. Etta! |
| 3 | Liverpool - Leeds | 1 | X | 2 | Fyra raka segrar i alla tävlingar till trots känns det inte som att Liverpool är på rätt väg. 2-1-vinsten mot Wolverhampton lämnade en del att önska och även om Szoboszlai är tillbaka mot Leeds ser jag knappast det som en garanti för att prestationsnivån skruvas upp. The Peacocks har verkligen höjt sig sedan Farke skiftade till 3-5-2 och har en glödhet Calvert-Lewin på topp som kan såra Liverpool på eget manér. Ettan är ingen favorit jag vill hålla i handen på Anfield. Hela spannet och maffigt skrälljobb. |
| 4 | Crystal Palace - Fulham | 1 | X | 2 | Derbydags på Selhurst Park där Crystal Palace fick på näbben i ett annat derby, 0-1 mot Tottenham i mellandagarna. Insatsen lovade egentligen mer än så, men det är samtidigt uppenbart att det tuffa matchandet just nu tar ut sin rätt på Glasners kompani. Mot ett kapabelt Fulham som har radat upp tre raka vinster lämnas inga klartecken. The Cottagers har dessutom revansch att utkräva i södra London efter torsken i det vändande mötet. Jag tror att vi får se en vinnare – “gubben” (etta-tvåa) spelas. |
| 5 | Bristol City - Portsmouth | 1 | X | 2 | I strid ström fortsätter Bristol City att ta sina poäng, men jag ser det inte hålla i det långa loppet. Datan vittnar om att ett ras ligger i korten och har inte firma Twine/Mehmeti en bra dag går det absolut att hålla The Robins offensiv i strama tyglar. Portsmouth har kapacitet för att lyckas med detta, inte minst med hänsyn till den ansträngda placeringen i tabellen. John Mousinhos defensiv kommer att vara prioriterad på Ashton Gate där jag är föga intresserad av den sönderstreckade ettan. X2 all the way! |
| 6 | Charlton - Coventry | 1 | X | 2 | Efter att ha sprungit igenom hösten med en hel drös trepoängare skiner solen inte på Coventry under vintern. 0-2-förlusten mot Ipswich var det fjärde poängtappet på de sex senaste och när Frank Lampards manskap har tappat stinget går det inte att spika tvåan till överpris mot Charlton. The Addicks kämpar för nytt kontrakt och ska inte skämmas över två raka förluster. Båda har kommit på bortaplan där Nathan Jones gäng inte trivs lika bra som på The Valley. Värdemässigt fina 1X får inte missas. Helst hela spannet. |
| 7 | Derby - Middlesbrough | 1 | X | 2 | Smekmånaden är över för Kim Hellberg som bara lyckats skrapa ihop en poäng på de tre senaste med sitt Middlesbrough. Rent spelmässigt är insatserna fortfarande bra, men noterbart är att Boro gått mållösa under den dystra perioden och jag tror att Derby är en motståndare som passar gästerna illa. The Rams var snubblande nära poäng mot Leicester (1-2) och jag blir inte chockad om pragmatikern John Eustace smäller igen butiken på Pride Park Stadium. Jag ser inte Middlesbrough som en given spik. Alla tecken åker med. |
| 8 | Hull - Stoke | 1 | X | 2 | Likt Aston Villa i Premier League har Hull sprungit med gudarna i The Championship. Sergej Jakirovic förespråkar en enkel kontringsfotboll som minst sagt har burit frukt, men det går att argumentera för rättvisan i “Tigrarnas” 38 poäng. Värdarnas Expected Points är klart lägre och jag har inga problem med att vända kinden åt de orangesvarta när de ställs mot Stoke. The Potters har inte sin bästa period just nu, men i Mark Robins finns en taktiker med fler strängar på sin lyra än Jakirovic. Jag tror att den förstnämnda vinner matchen vid sidlinjen. X2! |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Sunderlan-Man City |
| 2 | Brentford-Tottenham |
| 3 | Liverpool-Leeds |
| 4 | Crystal P-Fulham |
| 5 | Bristol C-Portsmout |
| 6 | Charlton-Coventry |
| 7 | Derby-Middlesbr |
| 8 | Hull-Stoke |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 5 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
49% |
80% |
0 | 0 | 5 |
56% |
40% |
0 | 1 | 4 |
58% |
36% |
3 | 1 | 1 |
53% |
42% |
3 | 1 | 1 |
51% |
36% |
3 | 1 | 1 |
33% |
71% |
1 | 1 | 3 |
53% |
56% |
1 | 1 | 3 |
64% |
42% |
3 | 0 | 2 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
7% | 16% | 77% | 8 | 61 | X | 8 | 70 |
1 |
X |
2 |
43% | 26% | 31% | 2 | 12 | 2 | 3 | 17 |
1 |
X |
2 |
68% | 21% | 11% | 7 | 47 | X | 7 | 57 |
1 |
X |
2 |
42% | 28% | 30% | 3 | 12 | 2 | 1 | 14 |
1 |
X |
2 |
60% | 24% | 16% | 6 | 36 | X | 6 | 44 |
1 |
X |
2 |
18% | 28% | 54% | 5 | 26 | X | 5 | 36 |
1 |
X |
2 |
27% | 31% | 42% | 1 | 11 | X | 2 | 15 |
1 |
X |
2 |
48% | 27% | 25% | 4 | 21 | X | 4 | 23 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
6,1 | 6,0 | 1,5 | 7 | 4,46 | X | 7 | 4,58 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,6 | 4,5 | 5 | 2,69 | 2 | 3 | 2,87 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,4 | 5,7 | 6 | 3,79 | X | 6 | 4,09 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 3,6 | 2,1 | 2 | 1,51 | X | 1 | 2,01 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,3 | 4,9 | 4 | 2,54 | X | 5 | 3,17 |
1 |
X |
2 |
4,8 | 4,3 | 1,8 | 3 | 2,51 | X | 4 | 2,97 |
1 |
X |
2 |
4,6 | 2,1 | 3,3 | 1 | 1,22 | 2 | 2 | 2,48 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,4 | 6,4 | 8 | 4,97 | X | 8 | 4,98 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
9,3 | 5,6 | 1,4 | 8 | 4,21 | X | 8 | 7,92 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 4,0 | 3,5 | 3 | 1,34 | 2 | 3 | 1,82 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 4,8 | 7,1 | 7 | 3,28 | X | 7 | 5,54 |
1 |
X |
2 |
2,7 | 3,4 | 3,0 | 2 | 0,23 | 2 | 1 | 0,66 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 4,1 | 5,8 | 6 | 2,43 | X | 6 | 4,05 |
1 |
X |
2 |
4,7 | 3,8 | 1,9 | 4 | 1,92 | X | 5 | 2,81 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 2,9 | 2,6 | 1 | 0,22 | X | 2 | 1,07 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,2 | 4,2 | 5 | 2,33 | X | 4 | 2,35 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
48% | 43% | 9% | 5 | 5 | X | 8 | 39 |
1 |
X |
2 |
25% | 40% | 35% | 6 | 5 | 2 | 3 | 15 |
1 |
X |
2 |
11% | 42% | 47% | 7 | 5 | X | 7 | 36 |
1 |
X |
2 |
24% | 37% | 39% | 3 | 2 | X | 4 | 15 |
1 |
X |
2 |
13% | 40% | 47% | 8 | 7 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
40% | 39% | 21% | 1 | 1 | X | 5 | 19 |
1 |
X |
2 |
36% | 37% | 27% | 2 | 1 | 1 | 1 | 10 |
1 |
X |
2 |
26% | 38% | 36% | 4 | 2 | 2 | 2 | 12 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
7,50 | 4,60 | 1,47 | 8 | 3,13 | X | 8 | 6,03 |
1 |
X |
2 |
2,40 | 3,50 | 3,10 | 2 | 0,7 | 2 | 3 | 1,1 |
1 |
X |
2 |
1,55 | 4,50 | 6,25 | 7 | 2,95 | X | 7 | 4,7 |
1 |
X |
2 |
2,14 | 3,50 | 3,70 | 4 | 1,36 | X | 4 | 1,56 |
1 |
X |
2 |
1,79 | 3,80 | 4,60 | 6 | 2,01 | X | 6 | 2,81 |
1 |
X |
2 |
4,35 | 3,65 | 1,86 | 5 | 1,79 | X | 5 | 2,49 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,30 | 2,40 | 3 | 0,7 | 1 | 2 | 0,9 |
1 |
X |
2 |
2,55 | 3,35 | 2,85 | 1 | 0,3 | 2 | 1 | 0,8 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
7,50 | 4,90 | 1,47 | 8 | 3,43 | X | 8 | 6,03 |
1 |
X |
2 |
2,38 | 3,65 | 3,05 | 1 | 0,67 | 2 | 3 | 1,27 |
1 |
X |
2 |
1,57 | 4,40 | 6,25 | 7 | 2,83 | X | 7 | 4,68 |
1 |
X |
2 |
2,20 | 3,40 | 3,65 | 4 | 1,2 | X | 4 | 1,45 |
1 |
X |
2 |
1,65 | 3,85 | 5,80 | 6 | 2,2 | X | 6 | 4,15 |
1 |
X |
2 |
3,75 | 3,60 | 2,02 | 5 | 1,58 | X | 5 | 1,73 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,25 | 2,40 | 2 | 0,7 | 1 | 1 | 0,85 |
1 |
X |
2 |
2,33 | 3,40 | 3,15 | 3 | 0,82 | 2 | 2 | 1,07 |
| Stryktipset i sista stund | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
15,4 | 19,7 | 64,9 | 8 | 45,2 | X | 7 | 49,55 |
1 |
X |
2 |
39,6 | 30,0 | 30,4 | 3 | 9,22 | 2 | 1 | 9,57 |
1 |
X |
2 |
64,9 | 21,1 | 14,0 | 6 | 43,81 | X | 8 | 50,89 |
1 |
X |
2 |
38,9 | 31,9 | 29,1 | 2 | 6,99 | X | 2 | 9,8 |
1 |
X |
2 |
57,7 | 24,3 | 18,0 | 5 | 33,32 | X | 5 | 39,64 |
1 |
X |
2 |
15,7 | 19,6 | 64,7 | 7 | 45,04 | X | 6 | 48,99 |
1 |
X |
2 |
30,5 | 26,6 | 42,9 | 4 | 12,34 | 1 | 4 | 16,3 |
1 |
X |
2 |
36,5 | 26,1 | 37,4 | 1 | 0,96 | 1 | 3 | 11,37 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
13% | 20% | 67% | 8 | 47 | X | 8 | 54 |
1 |
X |
2 |
41% | 27% | 32% | 1 | 9 | 2 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
62% | 22% | 16% | 7 | 40 | X | 7 | 46 |
1 |
X |
2 |
44% | 29% | 27% | 4 | 15 | X | 4 | 17 |
1 |
X |
2 |
58% | 25% | 17% | 6 | 33 | X | 6 | 41 |
1 |
X |
2 |
26% | 27% | 48% | 5 | 21 | X | 5 | 22 |
1 |
X |
2 |
31% | 29% | 40% | 2 | 9 | 1 | 1 | 11 |
1 |
X |
2 |
41% | 28% | 31% | 3 | 10 | 2 | 2 | 13 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
13% | 21% | 66% | 8 | 45 | X | 8 | 53 |
1 |
X |
2 |
41% | 28% | 31% | 3 | 10 | 2 | 3 | 13 |
1 |
X |
2 |
63% | 22% | 15% | 7 | 41 | X | 7 | 48 |
1 |
X |
2 |
46% | 28% | 26% | 4 | 18 | X | 4 | 20 |
1 |
X |
2 |
54% | 25% | 21% | 6 | 29 | X | 6 | 33 |
1 |
X |
2 |
22% | 26% | 52% | 5 | 26 | X | 5 | 30 |
1 |
X |
2 |
31% | 29% | 40% | 2 | 9 | 1 | 2 | 11 |
1 |
X |
2 |
37% | 29% | 34% | 1 | 3 | 2 | 1 | 8 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 49 | 27 278 kr |
| Total utdelning | 1 336 622 kr (70,00 % av omsättningen) |
|