Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset fredag 9 augusti 2024
Spelstopp: 2024-08-09 23:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Belgrano-Union de |
| 2 | Racing Cl-Gimnasia |
| 3 | Avai-Operario |
| 4 | Paysandu -Santos |
| 5 | Mirassol -Brusque |
| 6 | America-Botafogo |
| 7 | CD Cobrel-La Calera |
| 8 | Hokkaido -Avispa Fu |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
53% |
53% |
0 | 0 | 0 |
47% |
20% |
1 | 2 | 2 |
13% |
47% |
2 | 1 | 2 |
47% |
60% |
0 | 0 | 5 |
73% |
40% |
0 | 0 | 1 |
33% |
47% |
1 | 3 | 1 |
27% |
47% |
2 | 2 | 1 |
47% |
7% |
0 | 3 | 2 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 2 | 11 | X | 3 | 15 |
1 |
X |
2 |
67% | 19% | 14% | 8 | 48 | X | 7 | 53 |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 3 | 11 | X | 4 | 15 |
1 |
X |
2 |
23% | 27% | 50% | 5 | 23 | X | 5 | 27 |
1 |
X |
2 |
66% | 22% | 12% | 7 | 44 | X | 8 | 54 |
1 |
X |
2 |
60% | 25% | 15% | 6 | 35 | X | 6 | 45 |
1 |
X |
2 |
42% | 29% | 29% | 4 | 13 | X | 2 | 13 |
1 |
X |
2 |
31% | 29% | 40% | 1 | 9 | 1 | 1 | 11 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,9 | 6,2 | 6 | 4,44 | X | 5 | 4,68 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 9,2 | 9,2 | 8 | 7,9 | X | 8 | 7,97 |
1 |
X |
2 |
5,6 | 4,1 | 1,7 | 3 | 2,42 | X | 4 | 3,87 |
1 |
X |
2 |
3,9 | 1,9 | 4,9 | 1 | 2,06 | 1 | 2 | 3,02 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,9 | 6,3 | 5 | 4,41 | X | 6 | 4,81 |
1 |
X |
2 |
5,4 | 1,7 | 4,6 | 4 | 2,95 | 2 | 3 | 3,76 |
1 |
X |
2 |
4,4 | 4,2 | 1,9 | 2 | 2,36 | X | 1 | 2,58 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,5 | 7,0 | 7 | 5,12 | X | 7 | 5,55 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,1 | 3,7 | 4,0 | 6 | 1,64 | X | 5 | 1,93 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 5,9 | 7,2 | 8 | 4,47 | X | 7 | 5,71 |
1 |
X |
2 |
3,0 | 3,1 | 2,9 | 1 | 0,06 | 1 | 1 | 0,19 |
1 |
X |
2 |
3,6 | 2,7 | 2,8 | 2 | 0,09 | 2 | 3 | 0,83 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 4,7 | 7,3 | 7 | 3,2 | X | 8 | 5,79 |
1 |
X |
2 |
2,3 | 2,7 | 5,2 | 3 | 0,39 | X | 6 | 2,94 |
1 |
X |
2 |
3,0 | 3,4 | 2,6 | 4 | 0,42 | 1 | 2 | 0,83 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,8 | 3,5 | 5 | 1,26 | 2 | 4 | 1,58 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
30% | 34% | 36% | 1 | 2 | X | 2 | 6 |
1 |
X |
2 |
13% | 41% | 46% | 4 | 5 | X | 6 | 33 |
1 |
X |
2 |
22% | 35% | 43% | 6 | 8 | X | 5 | 21 |
1 |
X |
2 |
37% | 35% | 28% | 2 | 2 | X | 4 | 9 |
1 |
X |
2 |
11% | 40% | 49% | 7 | 9 | X | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
10% | 40% | 50% | 8 | 10 | X | 8 | 40 |
1 |
X |
2 |
33% | 36% | 31% | 3 | 3 | 1 | 1 | 5 |
1 |
X |
2 |
31% | 37% | 32% | 5 | 5 | 2 | 3 | 6 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,70 | 2,90 | 3,00 | 2 | 0,2 | X | 1 | 0,3 |
1 |
X |
2 |
1,60 | 4,00 | 5,70 | 7 | 2,4 | X | 6 | 4,1 |
1 |
X |
2 |
2,20 | 2,95 | 3,55 | 5 | 0,75 | X | 5 | 1,35 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,00 | 2,40 | 3 | 0,6 | X | 3 | 0,7 |
1 |
X |
2 |
1,50 | 3,65 | 6,75 | 6 | 2,15 | X | 7 | 5,25 |
1 |
X |
2 |
1,45 | 3,90 | 7,00 | 8 | 2,45 | X | 8 | 5,55 |
1 |
X |
2 |
2,30 | 3,30 | 3,00 | 4 | 0,7 | 2 | 4 | 1 |
1 |
X |
2 |
2,70 | 3,10 | 2,70 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0,4 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,60 | 2,90 | 3,10 | 3 | 0,3 | X | 3 | 0,5 |
1 |
X |
2 |
1,60 | 4,00 | 5,65 | 8 | 2,4 | X | 6 | 4,05 |
1 |
X |
2 |
2,08 | 2,88 | 3,90 | 5 | 0,8 | X | 5 | 1,82 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,00 | 2,40 | 4 | 0,6 | X | 4 | 0,7 |
1 |
X |
2 |
1,50 | 3,65 | 6,75 | 6 | 2,15 | X | 7 | 5,25 |
1 |
X |
2 |
1,50 | 3,71 | 7,20 | 7 | 2,21 | X | 8 | 5,7 |
1 |
X |
2 |
2,75 | 3,05 | 2,65 | 2 | 0,1 | 1 | 1 | 0,4 |
1 |
X |
2 |
2,70 | 3,15 | 2,70 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0,45 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
37% | 33% | 31% | 3 | 4 | X | 3 | 6 |
1 |
X |
2 |
59% | 24% | 17% | 6 | 35 | X | 6 | 42 |
1 |
X |
2 |
44% | 32% | 24% | 5 | 12 | X | 5 | 20 |
1 |
X |
2 |
30% | 31% | 39% | 4 | 8 | X | 4 | 9 |
1 |
X |
2 |
61% | 25% | 14% | 7 | 36 | X | 7 | 47 |
1 |
X |
2 |
62% | 25% | 13% | 8 | 37 | X | 8 | 49 |
1 |
X |
2 |
34% | 31% | 35% | 2 | 1 | 1 | 1 | 4 |
1 |
X |
2 |
35% | 30% | 35% | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
35% | 33% | 32% | 2 | 2 | X | 1 | 3 |
1 |
X |
2 |
59% | 24% | 17% | 6 | 35 | X | 6 | 42 |
1 |
X |
2 |
42% | 32% | 26% | 4 | 10 | X | 5 | 16 |
1 |
X |
2 |
30% | 31% | 39% | 3 | 8 | X | 3 | 9 |
1 |
X |
2 |
61% | 25% | 14% | 7 | 36 | X | 7 | 47 |
1 |
X |
2 |
63% | 24% | 13% | 8 | 39 | X | 8 | 50 |
1 |
X |
2 |
41% | 28% | 31% | 5 | 10 | 2 | 4 | 13 |
1 |
X |
2 |
35% | 30% | 35% | 1 | 0 | 2 | 2 | 5 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 87 | 2 238 kr |
| Total utdelning | 194 706 kr (69,99 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset fredag 9 augusti 2024
Spelstopp: 2024-08-09 17:59
Expert: Henrik Johansson
Väntan är över – under fredagen är det äntligen dags för The Championship att dra igång! Matcherna från de brittiska öarna får dock stå i skymundan för OS-finalen i Paris. Kan Frankrike få hemmapubliken att jubla?
Spikarna
6. Groningen - NAC Breda - 1
Dessa lag tog klivet upp tillsammans från Eerste Divisie i fjol, men det skedde på helt olika sätt. Groningen löste en direktplats efter en gedigen säsong medan NAC Breda kom in på ett bananskal i playoff, där de sedermera besegrade tre opponenter och överraskande löste uppflyttning.
NAC Breda förväntas dock få det tufft i sin återkomst i Eredivisie. De gulsvarta tippas sluta sist av spelbolagen och även om en del har skett i truppen känns det befogat. Dominik Janosek är främst den spelare som ska göra det framåt för NAC, som dock bör oroa sig mer över att försvaret inte kommer hålla ihop i Nederländernas bästa liga.
Groningen var bäst defensivt i Eerste Divisie den gångna säsongen och har dessutom fått behålla vassa målskytten Romano Postema. Med nyförvärv som Etienne Vaessen och Thijs Oosting därtill är Marcus Bergs klubb rustade för finrummet och i “Huvudstaden i norr” är de grönvita alltid att räkna med. Ettan är en spik att luta sig emot.
8. Sandefjord - Strömsgodset - 1
Strömsgodset inledde säsongen fint, men efter uppehållet har Drammen-klubben varit sämst av samtliga klubbar i Eliteserien. Två poäng på sex matcher är allt Godset mäktat med och då ska det tilläggas att de kommer från fyra raka förluster. Jörgen Isnes är hastigt och lustigt pressad som tränare då nedflyttningsstrecket bara är två poäng bort, och under fredagen riskerar gästerna att bli passerade av nuvarande jumbon Sandefjord.
Värdarna föll senast mot Sarpsborg, men har steppat upp och hade två raka vinster dessförinnan. Båda kom här på Jotun Arena där en mäktig skalp mot serieledande Bodö/Glimt följdes med en 4-3-seger mot Haugesund. Eman Markovic, tidigare iskall i IFK Göteborg, har gått i bräschen för “Valfångarna” som även fått fin produktion från schweizaren Loris Mettler.
Sandefjord är vassa hemma i Vestfold fylke. Här har Strömsgodset bara tagit två poäng på sina fem senaste försök och med rådande form hos gästerna, som fortsatt ser ut att sakna viktiga Kreshnik Krasniqi, talar det mesta för en hemmaseger. Jag gillar spikettan hela vägen upp till 45 procent.
Skrällen
5. Brage - Skövde - 1X2
Brage drömmer om Allsvenskan, och som masarna har spelat denna säsong finns utsikter att äntligen ta klivet upp till det svenska finrummet. Defensivt är gänget från Borlänge bäst i Superettan, något de visade i den imponerande 2-0-segern borta mot Öster i söndags. Ieltsin Camoes klev fram och stod för sitt nionde mål för säsongen där, och med Amar Muhsin in på lån från Helsingborg finns numera en vass offensiv duo hos Brage.
Brages akilleshäl så här långt har varit att offensiven låst sig i flertalet matcher, och därav har 0-1-förlusterna varit många. En kom borta mot just Skövde och även om denna match kan tyckas lätt på pappret är det garanterat en Brage-fansen bävar för. Gästerna från Skaraborg slåss för överlevnad och har vid otaliga tillfällen visat prov på stark mentalitet.
Defensivt är Skövde inte alls oävna och framåt finns hot när det kommer till fasta situationer. SAIK slår helt klart ur underläge i Borlänge, men jag vill inte utesluta att de kan få matchen dit de vill. Då är poäng inte alls omöjligt och när X2 kan fås till fint rensande procent är det tecken jag inte missar. Jag helgarderar från start och håller tummarna för Skövde.
Systemförslag
216 rader
1. Frankrike - Spanien 1x
2. Blackburn - Derby 1x2
3. Preston - Sheffield U 1x2
4. Barnsley - Mansfield 1x
5. Brage - Skövde 1x2
6. Groningen - NAC Breda 1
7. Standard Liège - Mechelen 12
8. Sandefjord - Strömsgodset 1
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | Frankrike - Spanien | 1 | X | 2 | Det är knappast oväntat att det är dessa storheter som gör upp om OS-guldet under fredagen. Frankrike och Spanien har de bästa trupperna, och även om det inte gått på räls på vägen till denna final har det slutligen blivit utslagsgivande. Frankrike har visat upp en lysande defensiv och när nu Koné är åter från avstängning har jag svårt att se Spanien stoppa värdnationen. Jag lutar åt vänster på Parc des Princes. |
| 2 | Blackburn - Derby | 1 | X | 2 | Det såg bättre ut när John Eustace ersatte Jon Dahl Tomasson på Blackburns tränarbänk i fjol. Rovers grejade till slut kontraktet och även om skyttekung Szmodics ryktas bort ska Blackburn kunna göra en säsong bortom nedflyttningsstrecket. Derby är tillbaka i The Championship efter att ha slutat tvåa i League One den gångna säsongen. “Baggarna” har vad som krävs för att greja kontraktet och i denna premiär vill jag inte avskriva besökarna. Ettan öppnar, men här ska det inte snålas med tecken. |
| 3 | Preston - Sheffield U | 1 | X | 2 | Sheffield United åkte ur Premier League med dunder och brak efter 16 poäng och 104 insläppta på 38 matcher. Jag tror att The Blades får svårt att ta sig tillbaka. Spelaromsättningen har varit stor och även om truppen är slagkraftig på denna nivå är det inte lätt att ta klivet upp från världens bästa andraliga. Preston var länge med i kampen om playoff i fjol men föll slutligen igenom. Lancashire-klubben är luriga att ha att göra med, även om spelet inte alltid är det bästa. Jag lämnar inget åt slumpen på Deepdale – alla tecken. |
| 4 | Barnsley - Mansfield | 1 | X | 2 | Mansfield är nykomlingar i League One och klubben från Nottinghamshire får en tuff första uppgift. Barnsley ser visserligen inte riktigt lika slagkraftiga ut som i fjol sedan bland annat Devante Cole lämnat, men The Tykes är definitivt ett lag för den övre halvan. Mansfield hoppas mycket på att Davis Keillor-Dunn ska kunna vara lika vass som i League Two, men en våning upp kommer 26-åringen få det tuffare att komma till. Även om tvåan erbjuder fint värde nöjer jag mig med 1X på Oakwell. |
| 5 | Brage - Skövde | 1 | X | 2 | Brage har stundtals spelat riktigt fin fotboll den här säsongen, som i 2-0-segern senast borta mot Öster, men masarna har också gått på ett gäng minor. En kom i det vändande mötet mot Skövde, där skaraborgarna tog ledningen tidigt och därefter försvarade sig på ett strålande sätt. Gästerna kommer garanterat satsa på samma melodi i Borlänge och utan avstängda Diagne blir det tufft för de nedflyttningshotade, men chanslösa är definitivt inte SAIK. Ettan streckas i högsta laget och då är jag snabbt framme och garderar hela vägen. |
| 6 | Groningen - NAC Breda | 1 | X | 2 | Nykomlingsmöte i Eredivisie där Groningen ska hållas tydligt högre. Det grönklädda hemmalaget var klart bättre än NAC Breda redan i fjol och truppen är tillräckligt bra för att greja kontraktet. Gästerna från Noord-Brabant förväntas få det betydligt tuffare. Framförallt kan stora frågetecken sättas kring NAC:s försvar, som hade problem redan i Eerste Divisie. Romano Postema gör minst en balja för Groningen i denna premiär. Spikad etta. |
| 7 | Standard Liege - Mechelen | 1 | X | 2 | Standard Liège har öppnat säsongen starkt i Jupiler League. Nollan intakt efter tuffa matcher mot Genk (0-0) och Club Brugge (1-0) imponerar onekligen för de rödvita som numera har kroaten Ivan Leko vid rodret. Mechelen har bara skrapat ihop en pinne efter två omgångar men ska inte underskattas. Offensiv eldkraft finns hos de rödgula där bland annat Kerim Mrabti och Patrick Pflücke är giftiga i de främre leden. Den värdemässigt fina tvåan missas inte, men ettan öppnar på Stade Maurice Dufrasne. |
| 8 | Sandefjord - Strömsgodset | 1 | X | 2 | Bottenmöte i Eliteserien där det är jumbon Sandefjord som går klart bäst för stunden. “Valfångarna” har vunnit sina två senaste hemmamatcher, bland annat mot serieledande Bodö/Glimt, och ska ses med toppchans mot ett stukat Strömsgodset. Besökarna från Drammen kommer till Vestfold fylke med fyra raka förluster och här på Jotun Arena brukar inte Godset trivas. Jag spikar ettan upp till 45 procent. |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Frankrike-Spanien |
| 2 | Blackburn-Derby |
| 3 | Preston-Sheff U |
| 4 | Barnsley-Mansfield |
| 5 | Brage-Skövde |
| 6 | Groningen-NAC Breda |
| 7 | St. Liege-Mechelen |
| 8 | Sandefjor-Strömsgod |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 3 - 3 | 1 | X | 2 |
| 4 - 2 | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 4 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
100% |
80% |
- | - | - |
53% |
40% |
4 | 0 | 1 |
60% |
87% |
0 | 3 | 2 |
47% |
73% |
1 | 0 | 1 |
47% |
20% |
1 | 3 | 1 |
87% |
7% |
1 | 3 | 1 |
53% |
47% |
1 | 2 | 2 |
47% |
7% |
2 | 2 | 1 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
43% | 32% | 25% | 1 | 11 | X | 2 | 18 |
1 |
X |
2 |
52% | 26% | 22% | 4 | 26 | X | 5 | 30 |
1 |
X |
2 |
28% | 29% | 43% | 2 | 14 | X | 1 | 15 |
1 |
X |
2 |
57% | 24% | 19% | 6 | 33 | X | 6 | 38 |
1 |
X |
2 |
71% | 18% | 11% | 8 | 53 | X | 8 | 60 |
1 |
X |
2 |
69% | 19% | 12% | 7 | 50 | X | 7 | 57 |
1 |
X |
2 |
47% | 28% | 25% | 3 | 19 | X | 3 | 22 |
1 |
X |
2 |
51% | 25% | 24% | 5 | 26 | X | 4 | 27 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,6 | 6,0 | 5,1 | 3 | 3,54 | 2 | 5 | 4,45 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 3,3 | 2,3 | 2 | 0,99 | X | 1 | 1,37 |
1 |
X |
2 |
5,2 | 5,6 | 1,6 | 4 | 3,6 | 1 | 3 | 4,06 |
1 |
X |
2 |
5,7 | 5,2 | 1,6 | 5 | 3,62 | X | 4 | 4,08 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,0 | 6,1 | 6 | 4,48 | X | 6 | 4,59 |
1 |
X |
2 |
1,1 | 15,8 | 16,2 | 8 | 14,64 | X | 8 | 15,1 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 2,9 | 4,9 | 1 | 0,71 | X | 2 | 2,71 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 7,3 | 7,6 | 7 | 5,96 | X | 7 | 6,22 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,1 | 3,8 | 3,9 | 4 | 1,76 | X | 4 | 1,88 |
1 |
X |
2 |
2,5 | 3,4 | 3,3 | 2 | 0,79 | 2 | 1 | 0,87 |
1 |
X |
2 |
3,9 | 4,0 | 2,0 | 5 | 1,82 | 1 | 5 | 1,94 |
1 |
X |
2 |
2,6 | 3,6 | 3,0 | 1 | 0,48 | 2 | 2 | 1,03 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 5,8 | 8,4 | 7 | 4,43 | X | 7 | 7,03 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 7,5 | 9,1 | 8 | 6,16 | X | 8 | 7,76 |
1 |
X |
2 |
2,3 | 3,3 | 3,9 | 3 | 1 | X | 3 | 1,59 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,6 | 4,5 | 6 | 2,71 | 2 | 6 | 2,82 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
28% | 35% | 37% | 3 | 2 | X | 1 | 9 |
1 |
X |
2 |
27% | 37% | 36% | 1 | 1 | 2 | 3 | 10 |
1 |
X |
2 |
36% | 38% | 26% | 4 | 2 | 1 | 4 | 12 |
1 |
X |
2 |
21% | 39% | 40% | 2 | 1 | X | 6 | 19 |
1 |
X |
2 |
6% | 45% | 49% | 5 | 4 | X | 8 | 43 |
1 |
X |
2 |
13% | 41% | 46% | 6 | 5 | X | 7 | 33 |
1 |
X |
2 |
29% | 38% | 33% | 7 | 5 | 2 | 2 | 9 |
1 |
X |
2 |
25% | 41% | 34% | 8 | 7 | 2 | 5 | 16 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,45 | 3,00 | 3,35 | 2 | 0,55 | X | 1 | 0,9 |
1 |
X |
2 |
2,23 | 3,35 | 3,15 | 4 | 0,92 | 2 | 3 | 1,12 |
1 |
X |
2 |
2,90 | 3,30 | 2,40 | 1 | 0,5 | 1 | 2 | 0,9 |
1 |
X |
2 |
2,02 | 3,45 | 3,60 | 6 | 1,43 | X | 6 | 1,58 |
1 |
X |
2 |
1,38 | 5,10 | 7,50 | 8 | 3,72 | X | 8 | 6,12 |
1 |
X |
2 |
1,65 | 3,95 | 4,80 | 7 | 2,3 | X | 7 | 3,15 |
1 |
X |
2 |
2,16 | 3,50 | 3,25 | 5 | 1,09 | 2 | 4 | 1,34 |
1 |
X |
2 |
2,30 | 3,75 | 3,00 | 3 | 0,7 | 2 | 5 | 1,45 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,44 | 3,05 | 3,30 | 2 | 0,61 | X | 2 | 0,86 |
1 |
X |
2 |
2,28 | 3,25 | 3,15 | 4 | 0,87 | 2 | 3 | 0,97 |
1 |
X |
2 |
3,20 | 3,30 | 2,25 | 5 | 0,95 | 1 | 4 | 1,05 |
1 |
X |
2 |
2,00 | 3,45 | 3,60 | 6 | 1,45 | X | 6 | 1,6 |
1 |
X |
2 |
1,28 | 5,80 | 9,50 | 8 | 4,52 | X | 8 | 8,22 |
1 |
X |
2 |
1,60 | 4,00 | 5,40 | 7 | 2,4 | X | 7 | 3,8 |
1 |
X |
2 |
2,50 | 3,30 | 2,85 | 1 | 0,35 | 2 | 1 | 0,8 |
1 |
X |
2 |
2,30 | 3,75 | 3,00 | 3 | 0,7 | 2 | 5 | 1,45 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
39% | 32% | 29% | 2 | 7 | X | 2 | 10 |
1 |
X |
2 |
41% | 29% | 30% | 4 | 11 | 2 | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
29% | 29% | 42% | 5 | 13 | 1 | 4 | 13 |
1 |
X |
2 |
47% | 27% | 26% | 6 | 20 | X | 6 | 21 |
1 |
X |
2 |
74% | 16% | 10% | 8 | 58 | X | 8 | 64 |
1 |
X |
2 |
59% | 24% | 17% | 7 | 35 | X | 7 | 42 |
1 |
X |
2 |
38% | 29% | 33% | 1 | 5 | 2 | 1 | 9 |
1 |
X |
2 |
42% | 26% | 32% | 3 | 10 | 2 | 5 | 16 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
39% | 32% | 29% | 1 | 7 | X | 1 | 10 |
1 |
X |
2 |
42% | 28% | 30% | 4 | 12 | 2 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
32% | 29% | 39% | 2 | 7 | 1 | 2 | 10 |
1 |
X |
2 |
47% | 27% | 26% | 6 | 20 | X | 6 | 21 |
1 |
X |
2 |
69% | 18% | 13% | 8 | 51 | X | 8 | 56 |
1 |
X |
2 |
57% | 24% | 19% | 7 | 33 | X | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
44% | 27% | 29% | 5 | 15 | 2 | 5 | 17 |
1 |
X |
2 |
42% | 26% | 32% | 3 | 10 | 2 | 4 | 16 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 409 | 1 944 kr |
| Total utdelning | 795 096 kr (69,98 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset fredag 9 augusti 2024
Spelstopp: 2024-08-09 00:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Goias-Sao Paulo |
| 2 | Spanien-Tyskland |
| 3 | Jeonbuk H-Gwangju F |
| 4 | Gimcheon -Gangwon F |
| 5 | Cangzhou -Shandong |
| 6 | Shanghai -Meizhou H |
| 7 | Shenzhen-Chengdu R |
| 8 | Lahti-Ekenas Id |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| 7 - 2 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 4 - 0 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
27% |
53% |
1 | 1 | 3 |
80% |
60% |
0 | 2 | 3 |
47% |
80% |
5 | 0 | 0 |
47% |
67% |
4 | 0 | 1 |
20% |
47% |
1 | 1 | 3 |
100% |
47% |
4 | 1 | 0 |
47% |
87% |
0 | 0 | 0 |
27% |
20% |
2 | 1 | 0 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
22% | 27% | 51% | 4 | 24 | X | 4 | 29 |
1 |
X |
2 |
47% | 29% | 24% | 2 | 18 | X | 2 | 23 |
1 |
X |
2 |
36% | 26% | 38% | 1 | 2 | 1 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
48% | 28% | 24% | 3 | 20 | X | 3 | 24 |
1 |
X |
2 |
19% | 25% | 56% | 6 | 31 | X | 6 | 37 |
1 |
X |
2 |
84% | 10% | 6% | 8 | 74 | X | 8 | 78 |
1 |
X |
2 |
15% | 24% | 61% | 7 | 37 | X | 7 | 46 |
1 |
X |
2 |
53% | 27% | 20% | 5 | 26 | X | 5 | 33 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
5,1 | 1,9 | 3,6 | 2 | 1,67 | 2 | 3 | 3,24 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,1 | 5,7 | 5 | 4,15 | 2 | 6 | 4,58 |
1 |
X |
2 |
4,7 | 5,6 | 1,6 | 4 | 3,04 | 1 | 4 | 3,98 |
1 |
X |
2 |
3,5 | 3,0 | 2,6 | 1 | 0,35 | X | 1 | 0,92 |
1 |
X |
2 |
6,3 | 5,8 | 1,5 | 6 | 4,33 | X | 7 | 4,76 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 8,4 | 8,3 | 8 | 6,96 | 2 | 8 | 7,08 |
1 |
X |
2 |
6,0 | 5,9 | 1,5 | 7 | 4,38 | X | 5 | 4,51 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 4,4 | 3,9 | 3 | 1,89 | 2 | 2 | 2,4 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
4,5 | 2,9 | 2,3 | 1 | 0,65 | X | 3 | 2,17 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,3 | 4,5 | 5 | 2,41 | X | 5 | 2,63 |
1 |
X |
2 |
3,3 | 4,1 | 2,2 | 3 | 1,13 | 1 | 2 | 1,95 |
1 |
X |
2 |
2,5 | 3,3 | 3,4 | 2 | 0,78 | X | 1 | 0,85 |
1 |
X |
2 |
5,3 | 4,6 | 1,7 | 6 | 2,87 | X | 6 | 3,66 |
1 |
X |
2 |
1,2 | 11,9 | 17,3 | 8 | 10,73 | X | 8 | 16,15 |
1 |
X |
2 |
6,6 | 4,9 | 1,6 | 7 | 3,33 | X | 7 | 5,06 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,0 | 4,3 | 4 | 2,13 | X | 4 | 2,41 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
43% | 39% | 18% | 6 | 4 | X | 5 | 25 |
1 |
X |
2 |
20% | 39% | 41% | 3 | 2 | X | 3 | 21 |
1 |
X |
2 |
34% | 39% | 27% | 7 | 5 | 1 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
24% | 38% | 38% | 1 | 0 | 2 | 2 | 14 |
1 |
X |
2 |
43% | 41% | 16% | 4 | 2 | X | 6 | 27 |
1 |
X |
2 |
2% | 48% | 50% | 5 | 2 | X | 8 | 48 |
1 |
X |
2 |
48% | 42% | 10% | 8 | 6 | X | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
19% | 41% | 40% | 2 | 1 | 2 | 4 | 22 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
3,25 | 3,45 | 2,05 | 3 | 1,2 | 1 | 3 | 1,4 |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,50 | 3,90 | 4 | 1,6 | X | 4 | 2 |
1 |
X |
2 |
2,80 | 3,30 | 2,28 | 1 | 0,52 | 1 | 1 | 1,02 |
1 |
X |
2 |
2,07 | 3,30 | 3,20 | 2 | 1,13 | 2 | 2 | 1,23 |
1 |
X |
2 |
4,40 | 3,92 | 1,70 | 6 | 2,22 | X | 6 | 2,7 |
1 |
X |
2 |
1,03 | 17,00 | 26,00 | 8 | 15,97 | X | 8 | 24,97 |
1 |
X |
2 |
6,70 | 4,45 | 1,42 | 7 | 3,03 | X | 7 | 5,28 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,90 | 3,80 | 5 | 2 | 2 | 5 | 2,1 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
4,30 | 3,40 | 1,79 | 3 | 1,61 | X | 5 | 2,51 |
1 |
X |
2 |
1,92 | 3,65 | 3,95 | 4 | 1,73 | X | 3 | 2,03 |
1 |
X |
2 |
2,80 | 3,30 | 2,28 | 1 | 0,52 | 1 | 1 | 1,02 |
1 |
X |
2 |
2,07 | 3,30 | 3,20 | 2 | 1,13 | 2 | 2 | 1,23 |
1 |
X |
2 |
4,50 | 3,90 | 1,70 | 6 | 2,2 | X | 6 | 2,8 |
1 |
X |
2 |
1,03 | 17,00 | 26,00 | 8 | 15,97 | X | 8 | 24,97 |
1 |
X |
2 |
6,70 | 4,45 | 1,42 | 7 | 3,03 | X | 7 | 5,28 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,90 | 3,80 | 5 | 2 | 2 | 4 | 2,1 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
21% | 27% | 51% | 3 | 24 | X | 5 | 30 |
1 |
X |
2 |
50% | 26% | 24% | 4 | 24 | X | 3 | 26 |
1 |
X |
2 |
33% | 28% | 40% | 1 | 7 | 1 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
44% | 28% | 28% | 2 | 16 | X | 2 | 16 |
1 |
X |
2 |
21% | 24% | 55% | 6 | 31 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
91% | 6% | 4% | 8 | 85 | X | 8 | 87 |
1 |
X |
2 |
14% | 21% | 65% | 7 | 44 | X | 7 | 51 |
1 |
X |
2 |
52% | 24% | 24% | 5 | 28 | X | 4 | 28 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
28% | 27% | 45% | 3 | 17 | 1 | 3 | 18 |
1 |
X |
2 |
49% | 27% | 24% | 4 | 22 | X | 4 | 25 |
1 |
X |
2 |
32% | 28% | 40% | 1 | 8 | 1 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
44% | 28% | 28% | 2 | 16 | X | 2 | 16 |
1 |
X |
2 |
21% | 24% | 55% | 6 | 31 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
91% | 5% | 4% | 8 | 86 | X | 8 | 87 |
1 |
X |
2 |
14% | 21% | 65% | 7 | 44 | X | 7 | 51 |
1 |
X |
2 |
52% | 24% | 24% | 5 | 28 | X | 5 | 28 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 53 | 2 677 kr |
| Total utdelning | 141 881 kr (69,98 % av omsättningen) |
|