Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset torsdag 18 juli 2024
Spelstopp: 2024-07-18 23:44
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Palestino-Cuiaba Es |
| 2 | LDU Quito-Always Re |
| 3 | Cerro Por-Paranaen |
| 4 | Arg. Juni-Tigre |
| 5 | Independi-Gimnasia |
| 6 | Instituto-Independi |
| 7 | Bucaraman-Junior |
| 8 | Medellin-Millonari |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
67% |
40% |
- | - | - |
53% |
47% |
- | - | - |
67% |
60% |
0 | 0 | 2 |
80% |
13% |
2 | 0 | 3 |
27% |
67% |
2 | 1 | 1 |
67% |
40% |
0 | 0 | 0 |
53% |
33% |
1 | 2 | 2 |
87% |
40% |
1 | 1 | 3 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
36% | 30% | 34% | 1 | 2 | 2 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
79% | 14% | 7% | 8 | 65 | X | 8 | 72 |
1 |
X |
2 |
35% | 28% | 37% | 2 | 2 | 1 | 3 | 9 |
1 |
X |
2 |
67% | 20% | 13% | 7 | 47 | X | 7 | 54 |
1 |
X |
2 |
32% | 30% | 38% | 3 | 6 | 1 | 2 | 8 |
1 |
X |
2 |
46% | 31% | 23% | 5 | 15 | X | 5 | 23 |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 4 | 11 | X | 4 | 15 |
1 |
X |
2 |
50% | 27% | 23% | 6 | 23 | X | 6 | 27 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,1 | 6,3 | 5 | 4,62 | X | 5 | 4,81 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,0 | 6,1 | 4 | 4,48 | X | 3 | 4,56 |
1 |
X |
2 |
4,7 | 5,3 | 1,7 | 1 | 3,03 | 1 | 1 | 3,58 |
1 |
X |
2 |
1,2 | 10,5 | 10,9 | 8 | 9,29 | X | 8 | 9,65 |
1 |
X |
2 |
6,4 | 6,3 | 1,5 | 6 | 4,8 | X | 6 | 4,97 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 4,7 | 6,1 | 2 | 3,12 | X | 2 | 4,46 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,9 | 6,2 | 3 | 4,39 | X | 4 | 4,76 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,5 | 6,8 | 7 | 5,12 | X | 7 | 5,39 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,7 | 3,6 | 2 | 1,4 | 2 | 2 | 1,5 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 6,4 | 11,7 | 8 | 5,12 | X | 8 | 10,41 |
1 |
X |
2 |
3,2 | 3,8 | 2,4 | 1 | 0,85 | 1 | 1 | 1,43 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 5,8 | 7,4 | 7 | 4,38 | X | 7 | 5,98 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 3,8 | 2,2 | 4 | 1,55 | 1 | 3 | 1,6 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 3,5 | 4,5 | 3 | 1,43 | X | 5 | 2,47 |
1 |
X |
2 |
2,1 | 3,7 | 4,1 | 5 | 1,66 | X | 4 | 1,99 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,1 | 4,5 | 6 | 2,27 | X | 6 | 2,61 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
33% | 34% | 33% | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
1 |
X |
2 |
4% | 45% | 51% | 6 | 6 | X | 8 | 47 |
1 |
X |
2 |
30% | 37% | 33% | 5 | 4 | 2 | 4 | 7 |
1 |
X |
2 |
16% | 38% | 46% | 8 | 8 | X | 7 | 30 |
1 |
X |
2 |
33% | 34% | 33% | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 |
1 |
X |
2 |
27% | 33% | 40% | 7 | 7 | X | 6 | 13 |
1 |
X |
2 |
30% | 34% | 36% | 4 | 2 | X | 3 | 6 |
1 |
X |
2 |
27% | 36% | 37% | 3 | 1 | X | 5 | 10 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,65 | 2,95 | 2,80 | 1 | 0,15 | 2 | 1 | 0,3 |
1 |
X |
2 |
1,25 | 5,80 | 10,00 | 8 | 4,55 | X | 8 | 8,75 |
1 |
X |
2 |
2,55 | 3,15 | 2,75 | 2 | 0,2 | 2 | 2 | 0,6 |
1 |
X |
2 |
1,60 | 3,70 | 5,80 | 7 | 2,1 | X | 7 | 4,2 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,10 | 2,35 | 5 | 0,75 | 1 | 5 | 0,75 |
1 |
X |
2 |
2,50 | 2,85 | 3,15 | 3 | 0,35 | X | 3 | 0,65 |
1 |
X |
2 |
2,50 | 2,90 | 3,15 | 4 | 0,4 | X | 4 | 0,65 |
1 |
X |
2 |
2,25 | 3,10 | 3,55 | 6 | 0,85 | X | 6 | 1,3 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,80 | 2,95 | 2,85 | 1 | 0,05 | 2 | 1 | 0,15 |
1 |
X |
2 |
1,21 | 6,10 | 14,00 | 8 | 4,89 | X | 8 | 12,79 |
1 |
X |
2 |
2,60 | 3,15 | 2,85 | 3 | 0,25 | 2 | 3 | 0,55 |
1 |
X |
2 |
1,73 | 3,25 | 5,00 | 7 | 1,52 | X | 7 | 3,27 |
1 |
X |
2 |
2,85 | 2,95 | 2,80 | 2 | 0,05 | 1 | 2 | 0,15 |
1 |
X |
2 |
2,40 | 2,85 | 3,60 | 5 | 0,45 | X | 6 | 1,2 |
1 |
X |
2 |
2,55 | 2,95 | 3,15 | 4 | 0,4 | X | 4 | 0,6 |
1 |
X |
2 |
2,38 | 3,10 | 3,25 | 6 | 0,72 | X | 5 | 0,87 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
34% | 32% | 34% | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 |
1 |
X |
2 |
78% | 15% | 7% | 8 | 63 | X | 8 | 71 |
1 |
X |
2 |
37% | 30% | 33% | 3 | 4 | 2 | 3 | 7 |
1 |
X |
2 |
53% | 28% | 18% | 7 | 25 | X | 7 | 35 |
1 |
X |
2 |
34% | 32% | 34% | 2 | 0 | 2 | 2 | 2 |
1 |
X |
2 |
40% | 34% | 27% | 5 | 6 | X | 6 | 13 |
1 |
X |
2 |
37% | 32% | 30% | 4 | 5 | X | 4 | 7 |
1 |
X |
2 |
40% | 31% | 29% | 6 | 9 | X | 5 | 11 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
35% | 32% | 33% | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 |
1 |
X |
2 |
75% | 16% | 9% | 8 | 59 | X | 8 | 66 |
1 |
X |
2 |
36% | 30% | 34% | 2 | 2 | 2 | 2 | 6 |
1 |
X |
2 |
59% | 25% | 16% | 7 | 34 | X | 7 | 43 |
1 |
X |
2 |
30% | 30% | 40% | 5 | 10 | 1 | 5 | 10 |
1 |
X |
2 |
37% | 33% | 30% | 3 | 4 | X | 3 | 7 |
1 |
X |
2 |
38% | 32% | 30% | 4 | 6 | X | 4 | 8 |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 6 | 11 | X | 6 | 15 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 42 | 3 434 kr |
| Total utdelning | 144 228 kr (70,00 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 18 juli 2024
Spelstopp: 2024-07-18 19:59
Expert: Henrik Johansson
Kvalet mot Europa League samt Europa Conference League står i fokus på torsdagens Topptips. Flera av lagen på kupongen är okända för den breda massan som gärna baserar sina tecken på föregående resultat eller klubbnamn. I nedanstående analys får ni ett ordentligt stycke kött på benen som förhoppningsvis banar väg för åtta gröna bockar. Häng med!
Spikarna
6. Linfield - Stjarnan - 1
Nationalarenan i Nordirland, Windsor Park, står redo att hysa returen mellan Linfield och Stjarnan där de sistnämnda har 2-0 att gå på från den första akten i kvalet mot Europa Conference League. Islänningarna hade dock marginalerna på sin sida när de fick hjälp av ett självmål samt en missad straff från Linfields Chris Shields. Jag tror inte att samma marginaler finns på gästernas sida på fientlig mark.
I dessa tidiga stadier av kontinentalspelet är hemmaplan alltid en blytung faktor och det är vida känt att isländska lag sällan rosar marknaden utanför vulkanön. Vassa målskytten Emil Atlason stod för ett av Stjarnans mål senast men kan Linfield stänga ytorna för den gamla U21-landslagsmannen är mycket vunnet.
Föras till protokollet bör att matchbilden var helt jämn för en vecka sedan och när nordirländarna får sin hemmapublik i ryggen förväntar jag mig en uppskruvad insats. David Healys gäng har tagit sig relativt långt i föregående kval mot Europa Conference League och jag vill inte räkna bort The Blues denna torsdagsafton. Till vad som ser ut att bli vettig procent lämnas ettan allena.
8. Breidablik - Tikvesh 1930 - 1
Att en fotbollsmatch varar i 90 minuter plus tillägg blev Breidablik varse om för en vecka sedan. Islänningarna gjorde precis allt rätt i den första halvleken mot Tikvesh 1930 från Nordmakedonien och hade med sig 2-0 in i halvtid. I den andra halvleken vändes dock verkligheten upp och ned för islänningarna. 2-0 tappades till 2-3 inom loppet av bara nio(!) minuter och medförde således en uppförsbacke inför returen på Kópavogsvöllur.
Här tror jag dock att nordmakedonierna, som tog sig till Europa Conference League-kvalet i egenskap av segern i den inhemska cupen, får stora problem. Breidablik tappade i dagarna skickliga yttern Svanthórsson till Grimsby, men offensiven står inte och faller med 24-åringen. Einarsson, Thorvaldsson och den gamla Sirius-yttern Bjarnason är alla spelare som kan såra Tikvesh på eget manér.
Jag är övertygad om att Breidablik lägger i sexans växel från start och ser till att detta blir en mer eller mindre ensidig historia. Besökarna från Kavadarci kommer att ligga och lura i omställningarna, men över 90 minuter ska Breidablik klara av att ro uppgiften i hamn. Huruvida det räcker till avancemang eller inte låter jag vara osagt, men upp till 60-65 procent smakar ettan fågel. Spik till vänster.
Skrällen
2. Maribor - Botev Plovdiv - 1X2
Maribor är kanske hela kupongens mest namnstarka lag men det spelade mindre roll när slovenerna torskade den första Europa League-kvalmatchen mot Botev Plovdiv med 1-2. I vad som var en helt jämn matchbild drog bulgarerna det längsta strået sedan före detta Bundesliga-profilen Anthony Ujah bidragit med ett mål och en assist. Nigerianens rutin är ovärderlig för Botev vars skrällchans faller mig i smaken inför returen.
Maribor är förvisso erkänt starka hemma i Slovenien, men bortsett från Josip Ilicic tycker jag inte att värdarnas trupp utmärker sig nämnvärt. Botev Plovdiv kan i sin tur fortsätta att förlita sig till Ujah och jag vill även slå ett slag för 36-årige Popov som tidigare i karriären vänt ut och in på backlinjer i ryska Premier League.
Gästernas offensiva duo kommer att trivas med ytorna som Maribor tvingas lämna öppna i sin jakt på segern och jag är inte överens med tipparna som målar upp ettan onödigt högt. Jag ser detta enskilda möte som mer öppet än vad streckningen antyder och vill därför syna slovenerna redan från start. X2 rensar friskt bland kuponghögarna och är tidiga inslag på mitt system.
Systemförslag
216 rader
1. Corvinul Hunedoara - Paksi x2
2. Maribor - Botev Plovdiv 1x2
3. Vikingur - FK Liepaja 1x2
4. Shkendija Tetovo - FC Noah 1x
5. Derry City - FCB Magpies 12
6. Linfield - Stjarnan 1
7. Buducnost - Malisheva 1x2
8. Breidablik - Tikvesh 1930 1
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | CS Corvinul Hunedoara - Paksi FC | 1 | X | 2 | Corvinul Hunedoara står med mer än ett ben i nästa kvalrunda mot Europa League. Detta då rumänerna slog Paksi i Ungern med hela 4-0. Nämnas bör dock att ungrarna drabbades av en utvisning vid 0-2 och en annan faktor att ha med sig är att Corvinul spelade i den rumänska andraligan så sent som i fjol. När värdarna har råd att torska detta med ett par bollar men ändå gå vidare lämnas den betrodda ettan utanför. Spiktvåa eller X2. |
| 2 | NK Maribor - Botev Plovdiv | 1 | X | 2 | Regerande bulgariska cupmästarna, Botev Plovdiv, övertygade för en vecka sedan när Maribor avfärdades med 2-1 i den första kvalmatchen mot Europa League. Returen i Slovenien blir en desto mer jobbig historia, men med vassa Ujah på topp står bulgarerna inte utan chans. Maribor har spets i bland annat Ilicic men det rättfärdigar inte att ettan sticker upp till månen. Jag gillar skrälläget och helgarderar följaktligen från start. |
| 3 | Víkingur Göta - FK Liepaja | 1 | X | 2 | Víkingur Göta – ej att förväxla med Víkingur från Island – fick nöja sig med 1-1 borta mot lettiska Liepaja för en vecka sedan. Grabbarna från Färöarna tog förvisso ledningen men sett till matchbilden över 90 minuter var delad pott rättvist. På den blåsiga ön förväntas Víkingur dominera händelseförloppet men några 70 procent på ettan ställer jag mig inte bakom. Liepaja står med en trivsam matchbild framför sig och ska inte räknas bort. Gärna alla tecken. |
| 4 | Shkendija Tetovo - FC Noah | 1 | X | 2 | Shkendija Tetovo fredade sig länge och väl mot Noah i Armenien, men tio olycksbådande minuter i slutskedet såg de sistnämnda gå ifrån till 2-0. En motig retur väntas således i Nordmakedonien men är det någonstans skutan ska vändas är det tveklöst på hemmaplan. Jag tycker att tipparna stirrar sig blinda på förra veckans resultat och väljer därför att hålla värdet till vänster i handen. 1X räcker för att rätta grönt. |
| 5 | Derry City - FCB Magpies | 1 | X | 2 | 0-2 i nacken mot Magpies från Gibraltar var inte enligt kalkyl för Derry City. Nordirländarna – som till vardags spelar i den irländska ligan – har vad som krävs för att kunna vända på steken på Brandywell Stadium, men det kommer samtidigt att erbjudas fina ytor för gästerna att kontra på. Ett eventuell ledningsmål för Magpies kan få negativ effekt på Derry City som normalt inte trivs som spelförande lag. Jag låter tvåan ta plats bredvid ettan som lär streckas hårt. |
| 6 | Linfield FC - Stjarnan | 1 | X | 2 | Linfield drog förra veckan den kortaste stickan på Island när de föll med 0-2 mot Stjarnan. Resultatet speglade dock inte matchbilden som var helt jämn och hemma i Belfast tar jag för givet att David Healys mannar kommer ut som ett gäng revanschsugna bin. Truppläget är bra och med hänsyn till isländska lags svårigheter utanför vulkanön är jag förtjust i ettan. Linfield lämnas allena. |
| 7 | Buducnost - KF Malisheva | 1 | X | 2 | Balkanderby från Montenegro där Buducnost har 0-1 att försöka vända mot Malisheva från Kosovo. I grund och botten håller jag de hemmahörande en nivå högre och fördelen av hemmaplan är som alltid betydande i dessa sammanhang. Malisheva stod med det sagt upp väl för en vecka sedan och när ettan närmar sig 50 procent backar jag från spikklubban. Istället kopplas hela spannet på där tvåan sticker ut med sitt spelvärde. |
| 8 | Breidablik - GFK Tikvesh 1930 | 1 | X | 2 | Breidablik blev dragna vid näbben av Tikvesh 1930 som vände 0-2 till 3-2 på kort tid hemma i Nordmakedonien. Gästerna åker således till Island med stärkt självförtroende, men jag tror att det raseras av de revanschsugna islänningarna. Thorvaldsson och Einarsson är bara några av Breidabliks möjliga matchvinnare och nämnas bör att det är stor skillnad på isländska lag när de får beträda vulkanön. Jag spikar ettan till förmodat fin procent. |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | CS Corvin-Paksi FC |
| 2 | Maribor-Botev Plo |
| 3 | Víkingur-Liepaja |
| 4 | Shkendija-FC Noah |
| 5 | Derry-FCB Magpi |
| 6 | Linfield-Stjarnan |
| 7 | Buducnost-KF Malish |
| 8 | Breidabli-GFK Tikve |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 2 | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
40% |
60% |
1 | 0 | 0 |
47% |
60% |
0 | 0 | 1 |
87% |
27% |
0 | 1 | 0 |
40% |
80% |
0 | 0 | 1 |
60% |
40% |
0 | 0 | 1 |
60% |
27% |
0 | 0 | 1 |
40% |
47% |
0 | 0 | 1 |
33% |
100% |
0 | 0 | 1 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
35% | 26% | 39% | 1 | 4 | 1 | 1 | 13 |
1 |
X |
2 |
56% | 26% | 18% | 4 | 30 | X | 5 | 38 |
1 |
X |
2 |
61% | 23% | 16% | 6 | 38 | X | 6 | 45 |
1 |
X |
2 |
43% | 30% | 27% | 2 | 13 | X | 2 | 16 |
1 |
X |
2 |
70% | 16% | 14% | 8 | 54 | X | 8 | 56 |
1 |
X |
2 |
54% | 24% | 22% | 5 | 30 | X | 4 | 32 |
1 |
X |
2 |
49% | 28% | 23% | 3 | 21 | X | 3 | 26 |
1 |
X |
2 |
67% | 19% | 14% | 7 | 48 | X | 7 | 53 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,3 | 4,3 | 2 | 2,59 | 2 | 2 | 3,54 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 4,3 | 3,9 | 1 | 1,96 | 2 | 1 | 2,29 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,6 | 5,1 | 3 | 3,55 | 2 | 3 | 3,98 |
1 |
X |
2 |
6,2 | 6,3 | 1,5 | 4 | 4,68 | 1 | 5 | 4,84 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 8,5 | 8,2 | 7 | 6,87 | 2 | 7 | 7,13 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 8,7 | 8,8 | 8 | 7,42 | X | 8 | 7,47 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,3 | 6,3 | 5 | 4,8 | X | 4 | 4,8 |
1 |
X |
2 |
7,0 | 6,9 | 1,4 | 6 | 5,54 | X | 6 | 5,61 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,4 | 4,1 | 2,9 | 1 | 0,49 | 2 | 2 | 1,7 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 4,3 | 5,5 | 5 | 2,59 | X | 6 | 3,79 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 4,8 | 6,2 | 6 | 3,24 | X | 7 | 4,66 |
1 |
X |
2 |
3,1 | 3,8 | 2,4 | 2 | 0,7 | 1 | 1 | 1,4 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 7,0 | 9,9 | 8 | 5,65 | X | 8 | 8,55 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,0 | 5,3 | 7 | 3,38 | X | 5 | 3,72 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,1 | 4,9 | 4 | 2,34 | X | 4 | 3,06 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,9 | 3,6 | 3 | 1,42 | 2 | 3 | 1,72 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
33% | 42% | 25% | 8 | 9 | 1 | 2 | 17 |
1 |
X |
2 |
10% | 43% | 47% | 1 | 4 | X | 5 | 37 |
1 |
X |
2 |
10% | 42% | 48% | 5 | 6 | X | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
27% | 40% | 33% | 6 | 7 | 2 | 1 | 13 |
1 |
X |
2 |
5% | 45% | 50% | 4 | 5 | X | 8 | 45 |
1 |
X |
2 |
20% | 38% | 42% | 2 | 4 | X | 3 | 22 |
1 |
X |
2 |
20% | 36% | 44% | 7 | 8 | X | 4 | 24 |
1 |
X |
2 |
10% | 43% | 47% | 3 | 4 | X | 6 | 37 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
3,20 | 3,40 | 2,00 | 3 | 1,2 | 1 | 2 | 1,4 |
1 |
X |
2 |
1,72 | 3,80 | 4,00 | 5 | 2,08 | X | 5 | 2,28 |
1 |
X |
2 |
1,57 | 3,75 | 5,00 | 6 | 2,18 | X | 6 | 3,43 |
1 |
X |
2 |
2,00 | 3,25 | 3,50 | 4 | 1,25 | X | 4 | 1,5 |
1 |
X |
2 |
1,20 | 6,50 | 9,00 | 8 | 5,3 | X | 8 | 7,8 |
1 |
X |
2 |
2,10 | 3,50 | 3,00 | 2 | 0,9 | 2 | 3 | 1,4 |
1 |
X |
2 |
2,30 | 3,40 | 2,75 | 1 | 0,45 | 2 | 1 | 1,1 |
1 |
X |
2 |
1,50 | 3,90 | 6,00 | 7 | 2,4 | X | 7 | 4,5 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,75 | 3,70 | 2,25 | 2 | 0,5 | 1 | 2 | 1,45 |
1 |
X |
2 |
1,40 | 4,75 | 6,75 | 6 | 3,35 | X | 6 | 5,35 |
1 |
X |
2 |
1,40 | 4,30 | 6,75 | 5 | 2,9 | X | 7 | 5,35 |
1 |
X |
2 |
2,35 | 3,45 | 2,75 | 1 | 0,4 | 2 | 1 | 1,1 |
1 |
X |
2 |
1,15 | 6,05 | 13,50 | 8 | 4,9 | X | 8 | 12,35 |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,30 | 3,90 | 4 | 1,4 | X | 3 | 2 |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,00 | 4,30 | 3 | 1,1 | X | 4 | 2,4 |
1 |
X |
2 |
1,38 | 4,75 | 6,40 | 7 | 3,37 | X | 5 | 5,02 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
34% | 25% | 41% | 2 | 7 | 1 | 2 | 16 |
1 |
X |
2 |
67% | 20% | 14% | 6 | 47 | X | 7 | 53 |
1 |
X |
2 |
65% | 21% | 14% | 5 | 44 | X | 5 | 51 |
1 |
X |
2 |
39% | 27% | 34% | 1 | 5 | 2 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
78% | 15% | 7% | 8 | 63 | X | 8 | 71 |
1 |
X |
2 |
48% | 28% | 24% | 4 | 20 | X | 3 | 24 |
1 |
X |
2 |
48% | 31% | 21% | 3 | 17 | X | 4 | 27 |
1 |
X |
2 |
66% | 19% | 14% | 7 | 47 | X | 6 | 52 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
28% | 27% | 45% | 3 | 17 | 1 | 2 | 18 |
1 |
X |
2 |
53% | 24% | 23% | 5 | 29 | X | 5 | 30 |
1 |
X |
2 |
58% | 24% | 18% | 6 | 34 | X | 6 | 40 |
1 |
X |
2 |
46% | 28% | 26% | 4 | 18 | X | 4 | 20 |
1 |
X |
2 |
76% | 14% | 10% | 8 | 62 | X | 8 | 66 |
1 |
X |
2 |
44% | 26% | 30% | 2 | 14 | 2 | 3 | 18 |
1 |
X |
2 |
40% | 27% | 33% | 1 | 7 | 2 | 1 | 13 |
1 |
X |
2 |
61% | 24% | 15% | 7 | 37 | X | 7 | 46 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 1862 | 414 kr |
| Total utdelning | 770 868 kr (69,94 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 18 juli 2024
Spelstopp: 2024-07-18 02:29
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Minnesota-DC United |
| 2 | Nashville-Orlando |
| 3 | FC Dallas-Austin FC |
| 4 | San Jose-Houston |
| 5 | Seattle-Saint Lou |
| 6 | LA Galaxy-Colorado |
| 7 | Vancouver-Kansas |
| 8 | LA FC-Salt Lake |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 2 - 3 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
7% |
27% |
3 | 0 | 2 |
20% |
80% |
1 | 0 | 4 |
40% |
47% |
3 | 0 | 2 |
20% |
53% |
1 | 0 | 4 |
100% |
27% |
3 | 0 | 0 |
60% |
67% |
1 | 2 | 2 |
87% |
80% |
3 | 1 | 1 |
80% |
60% |
3 | 0 | 2 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
53% | 24% | 23% | 5 | 29 | X | 5 | 30 |
1 |
X |
2 |
29% | 26% | 45% | 1 | 16 | 1 | 1 | 19 |
1 |
X |
2 |
51% | 26% | 23% | 4 | 25 | X | 4 | 28 |
1 |
X |
2 |
25% | 26% | 49% | 2 | 23 | X | 2 | 24 |
1 |
X |
2 |
72% | 17% | 11% | 8 | 55 | X | 8 | 61 |
1 |
X |
2 |
49% | 25% | 26% | 3 | 23 | 2 | 3 | 24 |
1 |
X |
2 |
58% | 24% | 18% | 6 | 34 | X | 6 | 40 |
1 |
X |
2 |
60% | 21% | 19% | 7 | 39 | X | 7 | 41 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
5,6 | 4,5 | 1,7 | 3 | 2,83 | X | 3 | 3,91 |
1 |
X |
2 |
6,7 | 6,9 | 1,4 | 7 | 5,27 | 1 | 7 | 5,48 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,8 | 3,9 | 1 | 2,05 | 2 | 1 | 2,98 |
1 |
X |
2 |
5,7 | 5,7 | 1,5 | 5 | 4,12 | X | 4 | 4,2 |
1 |
X |
2 |
1,2 | 14,8 | 14,8 | 8 | 13,6 | 2 | 8 | 13,63 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,1 | 4,5 | 2 | 2,79 | 2 | 2 | 3,4 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,9 | 5,4 | 4 | 3,88 | 2 | 5 | 4,35 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,1 | 5,8 | 6 | 4,27 | 2 | 6 | 4,61 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,6 | 3,7 | 2,8 | 1 | 0,23 | 2 | 1 | 1,13 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 4,5 | 1,9 | 3 | 2,17 | 1 | 5 | 2,58 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,2 | 4,2 | 5 | 2,27 | X | 3 | 2,32 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 4,2 | 1,9 | 4 | 2,2 | 1 | 2 | 2,29 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 7,8 | 9,5 | 8 | 6,5 | X | 8 | 8,21 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 4,4 | 4,0 | 2 | 2,05 | 2 | 4 | 2,49 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 4,7 | 5,0 | 6 | 2,95 | X | 6 | 3,33 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,3 | 5,8 | 7 | 3,74 | X | 7 | 4,2 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
19% | 42% | 39% | 3 | 3 | 2 | 3 | 23 |
1 |
X |
2 |
35% | 40% | 25% | 6 | 5 | 1 | 1 | 15 |
1 |
X |
2 |
18% | 40% | 42% | 2 | 2 | X | 6 | 24 |
1 |
X |
2 |
35% | 40% | 25% | 7 | 5 | 1 | 2 | 15 |
1 |
X |
2 |
11% | 42% | 47% | 8 | 5 | X | 8 | 36 |
1 |
X |
2 |
19% | 42% | 39% | 4 | 3 | 2 | 4 | 23 |
1 |
X |
2 |
18% | 41% | 41% | 1 | 0 | 2 | 5 | 23 |
1 |
X |
2 |
11% | 43% | 46% | 5 | 3 | X | 7 | 35 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,90 | 3,95 | 5 | 2,1 | X | 4 | 2,15 |
1 |
X |
2 |
2,33 | 3,45 | 2,85 | 1 | 0,52 | 2 | 1 | 1,12 |
1 |
X |
2 |
2,02 | 3,65 | 3,35 | 3 | 1,33 | 2 | 3 | 1,63 |
1 |
X |
2 |
2,85 | 3,65 | 2,25 | 2 | 0,6 | 1 | 2 | 1,4 |
1 |
X |
2 |
1,70 | 4,00 | 4,40 | 6 | 2,3 | X | 6 | 2,7 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 4,10 | 3,80 | 4 | 2 | 2 | 5 | 2,3 |
1 |
X |
2 |
1,64 | 4,10 | 4,70 | 7 | 2,46 | X | 8 | 3,06 |
1 |
X |
2 |
1,63 | 4,30 | 4,60 | 8 | 2,67 | X | 7 | 2,97 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,87 | 4,20 | 3,50 | 4 | 1,63 | 2 | 5 | 2,33 |
1 |
X |
2 |
3,00 | 3,65 | 2,23 | 1 | 0,77 | 1 | 2 | 1,42 |
1 |
X |
2 |
1,81 | 3,75 | 4,20 | 5 | 1,94 | X | 6 | 2,39 |
1 |
X |
2 |
3,10 | 3,60 | 2,25 | 2 | 0,85 | 1 | 1 | 1,35 |
1 |
X |
2 |
1,49 | 4,60 | 6,50 | 7 | 3,11 | X | 8 | 5,01 |
1 |
X |
2 |
1,93 | 4,10 | 3,55 | 3 | 1,62 | 2 | 3 | 2,17 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 4,00 | 4,10 | 6 | 2,2 | X | 4 | 2,3 |
1 |
X |
2 |
1,47 | 5,00 | 6,10 | 8 | 3,53 | X | 7 | 4,63 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
51% | 22% | 27% | 4 | 24 | 2 | 4 | 29 |
1 |
X |
2 |
32% | 26% | 42% | 1 | 10 | 1 | 1 | 16 |
1 |
X |
2 |
52% | 25% | 23% | 5 | 27 | X | 5 | 29 |
1 |
X |
2 |
31% | 27% | 43% | 2 | 12 | 1 | 2 | 16 |
1 |
X |
2 |
64% | 21% | 15% | 7 | 43 | X | 7 | 49 |
1 |
X |
2 |
50% | 23% | 27% | 3 | 23 | 2 | 3 | 27 |
1 |
X |
2 |
53% | 24% | 23% | 6 | 29 | X | 6 | 30 |
1 |
X |
2 |
65% | 19% | 16% | 8 | 46 | X | 8 | 49 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
52% | 24% | 24% | 5 | 28 | X | 4 | 28 |
1 |
X |
2 |
40% | 27% | 33% | 1 | 7 | 2 | 1 | 13 |
1 |
X |
2 |
46% | 26% | 28% | 3 | 18 | 2 | 3 | 20 |
1 |
X |
2 |
33% | 26% | 41% | 2 | 8 | 1 | 2 | 15 |
1 |
X |
2 |
55% | 24% | 21% | 6 | 31 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
52% | 23% | 25% | 4 | 27 | 2 | 5 | 29 |
1 |
X |
2 |
57% | 23% | 20% | 7 | 34 | X | 7 | 37 |
1 |
X |
2 |
58% | 22% | 20% | 8 | 36 | X | 8 | 38 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 209 | 717 kr |
| Total utdelning | 149 853 kr (69,92 % av omsättningen) |
|