Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset torsdag 28 mars 2024
Spelstopp: 2024-03-28 23:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Rosario-Barracas |
| 2 | Instituto-Arg. Juni |
| 3 | LDU Quito-Imbabura |
| 4 | O´Higgins-Deportes |
| 5 | Ali. Lima-Los Chank |
| 6 | Adelaide -Western U |
| 7 | Tokyo Ver-Kyoto San |
| 8 | Sichuan J-Cangzhou |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 5 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| 4 - 1 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
40% |
53% |
0 | 0 | 0 |
40% |
67% |
0 | 0 | 0 |
60% |
47% |
2 | 1 | 2 |
60% |
87% |
2 | 1 | 2 |
40% |
20% |
0 | 0 | 1 |
20% |
53% |
4 | 0 | 1 |
20% |
47% |
2 | 0 | 3 |
60% |
27% |
- | - | - |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
51% | 29% | 20% | 5 | 22 | X | 5 | 31 |
1 |
X |
2 |
37% | 31% | 32% | 3 | 5 | 2 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
74% | 15% | 11% | 7 | 59 | X | 7 | 63 |
1 |
X |
2 |
37% | 28% | 35% | 1 | 2 | 2 | 2 | 9 |
1 |
X |
2 |
77% | 14% | 9% | 8 | 63 | X | 8 | 68 |
1 |
X |
2 |
61% | 20% | 19% | 6 | 41 | X | 6 | 42 |
1 |
X |
2 |
34% | 28% | 38% | 2 | 4 | 1 | 3 | 10 |
1 |
X |
2 |
41% | 28% | 31% | 4 | 10 | 2 | 4 | 13 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,2 | 5,0 | 2 | 3,34 | 2 | 2 | 3,51 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 4,0 | 2,1 | 1 | 1,66 | 1 | 1 | 1,89 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,5 | 5,0 | 3 | 3,4 | 2 | 3 | 3,83 |
1 |
X |
2 |
6,0 | 6,2 | 1,5 | 5 | 4,52 | 1 | 4 | 4,73 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 6,4 | 6,4 | 7 | 4,91 | 2 | 7 | 4,97 |
1 |
X |
2 |
6,4 | 6,3 | 1,5 | 6 | 4,79 | X | 6 | 4,91 |
1 |
X |
2 |
6,4 | 5,9 | 1,5 | 4 | 4,38 | X | 5 | 4,87 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,7 | 6,7 | 8 | 5,27 | 2 | 8 | 5,28 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,9 | 3,9 | 4,7 | 6 | 2,02 | X | 6 | 2,85 |
1 |
X |
2 |
2,9 | 3,3 | 2,9 | 1 | 0,01 | 1 | 1 | 0,47 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,0 | 7,5 | 7 | 4,54 | X | 7 | 6,08 |
1 |
X |
2 |
3,1 | 3,9 | 2,4 | 3 | 0,72 | 1 | 2 | 1,52 |
1 |
X |
2 |
1,3 | 6,6 | 9,4 | 8 | 5,27 | X | 8 | 8,01 |
1 |
X |
2 |
2,5 | 4,1 | 2,8 | 2 | 0,31 | 2 | 3 | 1,57 |
1 |
X |
2 |
3,6 | 3,8 | 2,2 | 4 | 1,4 | 1 | 4 | 1,63 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 4,1 | 3,9 | 5 | 1,91 | 2 | 5 | 2,13 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
20% | 37% | 43% | 8 | 6 | X | 5 | 23 |
1 |
X |
2 |
27% | 35% | 38% | 2 | 3 | X | 3 | 11 |
1 |
X |
2 |
8% | 44% | 48% | 5 | 4 | X | 7 | 40 |
1 |
X |
2 |
22% | 39% | 39% | 1 | 0 | 2 | 4 | 17 |
1 |
X |
2 |
6% | 45% | 49% | 6 | 4 | X | 8 | 43 |
1 |
X |
2 |
19% | 42% | 39% | 3 | 3 | 2 | 6 | 23 |
1 |
X |
2 |
31% | 36% | 33% | 4 | 3 | 2 | 1 | 5 |
1 |
X |
2 |
28% | 38% | 34% | 7 | 4 | 2 | 2 | 10 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,91 | 3,17 | 4,20 | 4 | 1,26 | X | 6 | 2,29 |
1 |
X |
2 |
2,23 | 2,95 | 3,47 | 2 | 0,72 | X | 2 | 1,24 |
1 |
X |
2 |
1,21 | 5,40 | 7,85 | 7 | 4,19 | X | 7 | 6,64 |
1 |
X |
2 |
1,98 | 3,46 | 2,93 | 3 | 0,95 | 2 | 4 | 1,48 |
1 |
X |
2 |
1,21 | 5,45 | 8,35 | 8 | 4,24 | X | 8 | 7,14 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,75 | 3,61 | 6 | 1,81 | 2 | 5 | 1,95 |
1 |
X |
2 |
2,61 | 3,01 | 2,53 | 1 | 0,08 | 1 | 1 | 0,48 |
1 |
X |
2 |
2,00 | 3,29 | 3,39 | 5 | 1,29 | X | 3 | 1,39 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,94 | 3,17 | 4,10 | 4 | 1,23 | X | 5 | 2,16 |
1 |
X |
2 |
2,32 | 2,93 | 3,30 | 3 | 0,61 | X | 3 | 0,98 |
1 |
X |
2 |
1,26 | 5,35 | 7,60 | 7 | 4,09 | X | 7 | 6,34 |
1 |
X |
2 |
1,92 | 3,40 | 3,37 | 5 | 1,45 | 2 | 4 | 1,48 |
1 |
X |
2 |
1,20 | 5,75 | 9,45 | 8 | 4,55 | X | 8 | 8,25 |
1 |
X |
2 |
1,82 | 4,15 | 3,51 | 6 | 1,69 | 2 | 6 | 2,33 |
1 |
X |
2 |
2,54 | 3,04 | 2,75 | 1 | 0,21 | 2 | 1 | 0,5 |
1 |
X |
2 |
2,40 | 3,22 | 2,89 | 2 | 0,49 | 2 | 2 | 0,82 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
48% | 29% | 23% | 4 | 19 | X | 5 | 25 |
1 |
X |
2 |
40% | 32% | 28% | 3 | 8 | X | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
71% | 17% | 12% | 7 | 54 | X | 7 | 59 |
1 |
X |
2 |
47% | 26% | 27% | 5 | 20 | 2 | 4 | 21 |
1 |
X |
2 |
75% | 16% | 10% | 8 | 59 | X | 8 | 65 |
1 |
X |
2 |
51% | 22% | 26% | 6 | 25 | 2 | 6 | 29 |
1 |
X |
2 |
36% | 30% | 33% | 1 | 3 | 2 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
39% | 29% | 32% | 2 | 7 | 2 | 2 | 10 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
49% | 29% | 22% | 5 | 20 | X | 5 | 27 |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 2 | 11 | X | 2 | 15 |
1 |
X |
2 |
73% | 16% | 11% | 7 | 57 | X | 7 | 62 |
1 |
X |
2 |
45% | 25% | 30% | 3 | 15 | 2 | 4 | 20 |
1 |
X |
2 |
73% | 16% | 11% | 8 | 57 | X | 8 | 62 |
1 |
X |
2 |
51% | 24% | 25% | 6 | 26 | 2 | 6 | 27 |
1 |
X |
2 |
34% | 30% | 36% | 1 | 2 | 1 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
45% | 28% | 27% | 4 | 17 | X | 3 | 18 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 97 | 832 kr |
| Total utdelning | 80 704 kr (69,98 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 28 mars 2024
Spelstopp: 2024-03-28 18:59
Expert: Henrik Johansson
Den svenska seriefinalen dundrar igång under torsdagen när Division 2 bistår med fem kamper. Derbykaraktär råder i Landvetter där kupongens främsta spik hittas. Utöver svensk boll ska även Häckens Champions League-äventyr tittas till, där det av allt att döma kommer att ta stopp i Paris. Avslutar gör vi med två argentinska fighter. Mot åtta rätt!
Systemförslag
| Enkelrad | 48 rader | 216 rader | |
| 1. PSG - Häcken | 1 | 1X | 1X |
| 2. Qviding - Husqvarna | 2 | 2 | 1X2 |
| 3. Landvetter - Västra Frölunda | 1 | 1 | 1 |
| 4. Vänersborgs IF - IFK Skövde | 2 | 12 | 12 |
| 5. Sleipner - Nacka Iliria | 1 | 1 | 1 |
| 6. Boden - Gottne | 2 | 1X2 | 1X2 |
| 7. Rosario - Barracas Central | 1 | 1X | 1X2 |
| 8. Instituto - Argentinos Juniors | 1 | 1X | 1X |
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | Paris Saint-Germain - Häcken | 1 | X | 2 | Häcken stod för en ny stark insats i Champions League förra veckan hemma på Bravida Arena. Samtidigt var PSG:s 2-1-seger rättvis där stekheta Tabitha Chawinga var den stora skillnaden. Även om Häcken gjorde det bra märktes avsaknaden av Elin Rubensson och jag ser inte hur de gulsvarta ska vända på detta i den franska huvudstaden. “Getingarna” har överträffat sig själva men här tar sagan slut. Ettan är trolig men med hänsyn till att den streckas hårt och att PSG avancerar vid ett oavgjort resultat ger jag plats för krysset. |
| 2 | Qviding - Husqvarna | 1 | X | 2 | Qviding har tagit in Robert Tartagni och Tobias Sanne från Stenungsund inför säsongen och det ska bli spännande att se vad den tränarduon kan åstadkomma med sitt talangfulla material. Resultaten under försäsongen har förbättrats avsevärt men i denna premiär i Division 2 Västra Götaland väntar en tuff uppgift för fjolårsåttan. Husqvarna tippas en bra bit upp i tabellen och har fått behålla såväl Alex Khoshaba som Adam Rubin. På minuslistan finns Emir Avdic samt framförallt walesaren Daniel Barrow. Här ska man dock ha med sig att det är gänget från hockeymeckat som spelar på hemmaplan. Vågskålen tippar då över till höger – tvåan öppnar. |
| 3 | Landvetter - Västra Frölunda | 1 | X | 2 | Match med derbykaraktär där det svenska folket tycks stirra sig väl blinda på klubbnamn. Västra Frölunda spelade som bekant i Allsvenskan i början av millennieskiftet men sedan dess har de grönvita inte haft mycket att glädjas åt. VF löste visserligen sånär uppflyttning från Division 2 Västra Götaland i fjol, men har sedan dess tappat skyttekung Haris Avdiu. Landvetter blandade och gav den gångna säsongen men har värvat vasst under vintern med bland annat hemvändande Ahmed Hussein samt Fredrik Alnäs. Högst smäller dock värvningen av Robert Lipovac, som öst in mål i Ettan tidigare säsonger. Landvetter ska ses som knappa favoriter och när strecken säger annat är ettan en magnifik värdespik. |
| 4 | Vänersborgs IF - IFK Skövde | 1 | X | 2 | Vänersborgs IF stod för en stark push i höstas men det räckte inte. VIF rasade ur Ettan Södra och spelaromsättningen har till en följd varit stor. Mängder med nyckelspelare har lämnat och stora frågetecken finns inför säsongen. IFK Skövde var ett topplag i Division 2 Norra Götaland i fjol och med skytteligavinnaren Edin Salihovic kvar finns ambitioner att kriga om uppflyttning. Emil Skillermo har däremot lämnat för spel i Skövde AIK och det är ett ytterst kännbart tapp. Jag håller gästerna som favoriter men räknar med en svängig och målrik historia. Tvåan först, ettan sedan. |
| 5 | Sleipner - Nacka Iliria | 1 | X | 2 | Sleipner grämer sig säkert ännu över att ha misslyckats med att ta klivet upp till Ettan. Östgötarna, som vann Allsvenskan 1938, tappade konceptet något under sluttampen och föll sedan tungt i kvalet mot Enskede. Truppen som Andreas Fröjdfeldt, son till tidigare domaren Peter Fröjdfeldt, ser dock ytterst slagkraftig ut inför säsongen och mot Nacka Iliria ska det inte vara något snack. Gästerna från Stockholm gjorde det bra som nykomlingar i fjol men detta blir en övermäktig uppgift för de tillresta. Given etta. |
| 6 | Boden - Gottne | 1 | X | 2 | Boden slutade nästjumbo i Ettan Norra den gångna säsongen och gänget från Norrbotten ser ut att få svårt att ta klivet tillbaka. Större delen av startelvan har lämnat när klubben fått satsa på föryngring och redan i denna premiär kan förändringarna göra sig påminda. Gottne tillhörde toppen av denna serie i fjol men har tappat målspottaren Jack Green, som dessförinnan spelade för Boden, till Karlslund. Jag har ytterst svårt att ta ställning i denna duell och är inte sen med att rita dit samtliga tecken. |
| 7 | Rosario - Barracas Central | 1 | X | 2 | Rosario plockade sensationellt hem Copa de la Liga Profesional i höstas men har inte alls kommit upp i samma nivå denna vår. Tre förluster på de fyra senaste och blott sju gjorda mål på elva matcher är inga siffror som skrämmer. Hemma på Estadio Gigante de Arroyito ser det emellertid betydligt bättre ut – här visar Rosario raden 3-1-0 med blott ett insläppt mål. Barracas Central har öppnat säsongen bättre, mycket tack vare Maximiliano Zalazar, men slår ur underläge i Argentinas tredje största stad. Jag streckar från vänster. |
| 8 | Instituto de Cordoba - Argentinos Juniors | 1 | X | 2 | Argentinos Juniors har uppträtt som dag och natt hemma på Estadio Diego Armando Maradona jämfört med på bortagräs. Sex matcher framför fansen i Buenos Aires har inneburit maximala 18 poäng medan de fem figherna på bortaplan endast renderat i tre pinnar. Argentinos Juniors förväntas även få det tufft här mot ett Instituto som har en högintressant spelare i Damián Puebla. Värdarna tog fyra poäng på två matcher mot Juniors i fjol och förlorar inte detta hemma i Córdoba. 1X. |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Paris SG-Häcken |
| 2 | Qviding-Husqvarna |
| 3 | Landvette-V. Frölun |
| 4 | Vänersbor-IFK Skövd |
| 5 | Sleipner-Nacka |
| 6 | Boden-Gottne |
| 7 | Rosario-Barracas |
| 8 | Instituto-Arg. Juni |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 3 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
100% |
80% |
3 | 0 | 0 |
20% |
27% |
1 | 1 | 3 |
27% |
67% |
0 | 0 | 4 |
67% |
73% |
- | - | - |
47% |
20% |
1 | 0 | 1 |
7% |
60% |
2 | 1 | 2 |
40% |
53% |
0 | 0 | 0 |
40% |
67% |
0 | 0 | 0 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
76% | 16% | 8% | 7 | 60 | X | 7 | 68 |
1 |
X |
2 |
23% | 26% | 51% | 6 | 25 | X | 5 | 28 |
1 |
X |
2 |
34% | 20% | 46% | 3 | 12 | 1 | 4 | 26 |
1 |
X |
2 |
29% | 25% | 46% | 4 | 17 | 1 | 3 | 21 |
1 |
X |
2 |
78% | 13% | 9% | 8 | 65 | X | 8 | 69 |
1 |
X |
2 |
34% | 27% | 39% | 1 | 5 | 1 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
52% | 30% | 18% | 5 | 22 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
43% | 32% | 25% | 2 | 11 | X | 2 | 18 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,6 | 6,0 | 4,5 | 4 | 2,87 | 2 | 5 | 4,33 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 4,1 | 2,0 | 3 | 2,1 | X | 2 | 2,2 |
1 |
X |
2 |
6,2 | 6,1 | 1,5 | 6 | 4,59 | X | 6 | 4,68 |
1 |
X |
2 |
4,7 | 2,0 | 3,5 | 1 | 1,51 | 2 | 3 | 2,73 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 7,4 | 7,3 | 7 | 5,98 | 2 | 7 | 6,01 |
1 |
X |
2 |
8,1 | 7,9 | 1,3 | 8 | 6,53 | X | 8 | 6,77 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,2 | 5,0 | 5 | 3,34 | 2 | 4 | 3,51 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 4,0 | 2,1 | 2 | 1,66 | 1 | 1 | 1,89 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,2 | 8,7 | 7 | 4,79 | X | 8 | 7,3 |
1 |
X |
2 |
4,3 | 3,9 | 2,0 | 5 | 1,98 | X | 3 | 2,3 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 4,8 | 1,9 | 3 | 1,75 | 1 | 5 | 2,82 |
1 |
X |
2 |
3,4 | 3,1 | 2,6 | 2 | 0,55 | X | 2 | 0,78 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,6 | 8,0 | 8 | 5,26 | X | 7 | 6,64 |
1 |
X |
2 |
3,9 | 4,4 | 1,9 | 6 | 2 | 1 | 4 | 2,5 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 3,8 | 4,9 | 4 | 1,96 | X | 6 | 3,02 |
1 |
X |
2 |
2,7 | 3,2 | 3,1 | 1 | 0,45 | 2 | 1 | 0,56 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
7% | 45% | 48% | 3 | 3 | X | 8 | 41 |
1 |
X |
2 |
0% | 0% | 0% | 1 | 0 | X | 1 | 0 |
1 |
X |
2 |
32% | 43% | 25% | 6 | 11 | 1 | 5 | 18 |
1 |
X |
2 |
29% | 42% | 29% | 8 | 13 | 1 | 2 | 13 |
1 |
X |
2 |
12% | 43% | 45% | 2 | 2 | X | 7 | 33 |
1 |
X |
2 |
30% | 42% | 28% | 7 | 12 | 1 | 4 | 14 |
1 |
X |
2 |
20% | 37% | 43% | 5 | 6 | X | 6 | 23 |
1 |
X |
2 |
26% | 35% | 39% | 4 | 4 | X | 3 | 13 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,26 | 5,80 | 7,55 | 8 | 4,54 | X | 8 | 6,29 |
1 |
X |
2 |
3,43 | 4,05 | 1,67 | 6 | 1,76 | 1 | 6 | 2,38 |
1 |
X |
2 |
2,15 | 3,73 | 2,49 | 2 | 0,34 | 2 | 4 | 1,58 |
1 |
X |
2 |
3,00 | 3,45 | 1,95 | 4 | 1,05 | 1 | 3 | 1,5 |
1 |
X |
2 |
1,23 | 5,40 | 7,25 | 7 | 4,17 | X | 7 | 6,02 |
1 |
X |
2 |
2,42 | 3,25 | 2,42 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0,83 |
1 |
X |
2 |
1,91 | 3,17 | 4,20 | 5 | 1,26 | X | 5 | 2,29 |
1 |
X |
2 |
2,23 | 2,95 | 3,47 | 3 | 0,72 | X | 2 | 1,24 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,25 | 6,35 | 8,55 | 8 | 5,1 | X | 8 | 7,3 |
1 |
X |
2 |
0,00 | 0,00 | 0,00 | 1 | 0 | X | 1 | 0 |
1 |
X |
2 |
2,57 | 3,73 | 2,21 | 4 | 0,36 | 1 | 5 | 1,52 |
1 |
X |
2 |
2,40 | 3,53 | 2,44 | 2 | 0,04 | 2 | 3 | 1,13 |
1 |
X |
2 |
1,42 | 4,65 | 5,15 | 7 | 3,23 | X | 7 | 3,73 |
1 |
X |
2 |
2,50 | 3,49 | 2,36 | 3 | 0,14 | 1 | 4 | 1,13 |
1 |
X |
2 |
1,97 | 3,12 | 4,05 | 6 | 1,15 | X | 6 | 2,08 |
1 |
X |
2 |
2,30 | 2,93 | 3,35 | 5 | 0,63 | X | 2 | 1,05 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
74% | 15% | 11% | 8 | 59 | X | 8 | 63 |
1 |
X |
2 |
0% | 0% | 0% | 1 | 0 | X | 1 | 0 |
1 |
X |
2 |
35% | 24% | 41% | 4 | 6 | 1 | 5 | 17 |
1 |
X |
2 |
38% | 26% | 37% | 2 | 1 | 2 | 2 | 12 |
1 |
X |
2 |
63% | 19% | 17% | 7 | 44 | X | 7 | 46 |
1 |
X |
2 |
36% | 26% | 38% | 3 | 2 | 1 | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
47% | 30% | 23% | 6 | 17 | X | 6 | 24 |
1 |
X |
2 |
40% | 32% | 28% | 5 | 8 | X | 4 | 12 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
72% | 16% | 12% | 7 | 56 | X | 7 | 60 |
1 |
X |
2 |
25% | 22% | 53% | 6 | 28 | 1 | 6 | 31 |
1 |
X |
2 |
41% | 24% | 35% | 2 | 6 | 2 | 3 | 17 |
1 |
X |
2 |
29% | 26% | 45% | 4 | 16 | 1 | 4 | 19 |
1 |
X |
2 |
72% | 16% | 12% | 8 | 56 | X | 8 | 60 |
1 |
X |
2 |
37% | 27% | 36% | 1 | 1 | 2 | 1 | 10 |
1 |
X |
2 |
49% | 29% | 22% | 5 | 20 | X | 5 | 27 |
1 |
X |
2 |
42% | 31% | 27% | 3 | 11 | X | 2 | 15 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 364 | 1 488 kr |
| Total utdelning | 541 632 kr (69,99 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 28 mars 2024
Spelstopp: 2024-03-28 00:09
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Lanús-Union de |
| 2 | Atl. Naci-Jaguares |
| 3 | Millonari-Santa Fe |
| 4 | AD San Ca-CS Heredi |
| 5 | CS Cartag-Deportivo |
| 6 | Skellefte-Östersund |
| 7 | Kiruna FF-Bergnäset |
| 8 | Qviding-Husqvarna |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 1 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 4 | 1 | X | 2 |
| 6 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
60% |
67% |
0 | 3 | 2 |
33% |
60% |
3 | 1 | 1 |
13% |
60% |
3 | 1 | 1 |
73% |
73% |
2 | 0 | 3 |
13% |
40% |
0 | 1 | 4 |
27% |
80% |
2 | 2 | 1 |
20% |
40% |
4 | 0 | 1 |
20% |
27% |
1 | 1 | 3 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
60% | 24% | 16% | 7 | 36 | X | 7 | 44 |
1 |
X |
2 |
74% | 15% | 11% | 8 | 59 | X | 8 | 63 |
1 |
X |
2 |
34% | 29% | 37% | 1 | 3 | 1 | 1 | 8 |
1 |
X |
2 |
39% | 31% | 30% | 2 | 8 | X | 2 | 9 |
1 |
X |
2 |
17% | 26% | 57% | 6 | 31 | X | 6 | 40 |
1 |
X |
2 |
45% | 22% | 33% | 4 | 12 | 2 | 3 | 23 |
1 |
X |
2 |
44% | 21% | 35% | 3 | 9 | 2 | 4 | 23 |
1 |
X |
2 |
25% | 26% | 49% | 5 | 23 | X | 5 | 24 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
5,1 | 5,5 | 1,6 | 6 | 3,45 | 1 | 6 | 3,86 |
1 |
X |
2 |
5,0 | 4,7 | 1,7 | 5 | 2,99 | X | 3 | 3,31 |
1 |
X |
2 |
6,6 | 6,0 | 1,5 | 7 | 4,54 | X | 8 | 5,1 |
1 |
X |
2 |
3,6 | 1,9 | 5,1 | 2 | 1,67 | 1 | 2 | 3,2 |
1 |
X |
2 |
6,0 | 2,2 | 2,7 | 1 | 0,54 | 2 | 5 | 3,82 |
1 |
X |
2 |
6,1 | 6,2 | 1,5 | 8 | 4,6 | 1 | 7 | 4,68 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,1 | 4,4 | 4 | 2,72 | 2 | 4 | 3,39 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 4,1 | 2,0 | 3 | 2,1 | X | 1 | 2,2 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,3 | 3,5 | 3,5 | 5 | 1,14 | X | 2 | 1,15 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 3,9 | 4,7 | 8 | 2,05 | X | 7 | 2,84 |
1 |
X |
2 |
3,5 | 3,6 | 2,3 | 6 | 1,17 | 1 | 3 | 1,34 |
1 |
X |
2 |
2,7 | 2,8 | 3,8 | 1 | 0,14 | X | 1 | 1,1 |
1 |
X |
2 |
5,0 | 3,0 | 2,1 | 4 | 0,93 | X | 8 | 2,93 |
1 |
X |
2 |
2,8 | 4,3 | 2,4 | 2 | 0,39 | 1 | 4 | 1,88 |
1 |
X |
2 |
2,4 | 4,3 | 2,9 | 3 | 0,52 | 2 | 5 | 1,94 |
1 |
X |
2 |
4,1 | 3,9 | 2,0 | 7 | 1,94 | X | 6 | 2,07 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
20% | 36% | 44% | 8 | 8 | X | 6 | 24 |
1 |
X |
2 |
9% | 42% | 49% | 7 | 7 | X | 8 | 40 |
1 |
X |
2 |
27% | 34% | 39% | 6 | 5 | X | 2 | 12 |
1 |
X |
2 |
24% | 38% | 38% | 1 | 0 | 2 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
40% | 37% | 23% | 4 | 3 | X | 4 | 17 |
1 |
X |
2 |
17% | 43% | 40% | 5 | 3 | 2 | 7 | 26 |
1 |
X |
2 |
39% | 40% | 21% | 3 | 1 | 1 | 5 | 19 |
1 |
X |
2 |
0% | 0% | 0% | 2 | 0 | X | 1 | 0 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,05 | 3,00 | 3,96 | 4 | 0,95 | X | 5 | 1,91 |
1 |
X |
2 |
1,44 | 3,64 | 5,80 | 7 | 2,2 | X | 8 | 4,36 |
1 |
X |
2 |
1,94 | 2,85 | 3,70 | 3 | 0,91 | X | 4 | 1,76 |
1 |
X |
2 |
2,45 | 3,15 | 2,68 | 1 | 0,23 | 2 | 1 | 0,7 |
1 |
X |
2 |
3,14 | 3,38 | 2,06 | 5 | 1,08 | 1 | 2 | 1,32 |
1 |
X |
2 |
1,43 | 4,30 | 4,85 | 8 | 2,87 | X | 7 | 3,42 |
1 |
X |
2 |
2,79 | 3,42 | 2,06 | 2 | 0,73 | 1 | 3 | 1,36 |
1 |
X |
2 |
3,43 | 4,05 | 1,67 | 6 | 1,76 | 1 | 6 | 2,38 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,97 | 3,01 | 4,25 | 3 | 1,04 | X | 6 | 2,28 |
1 |
X |
2 |
1,37 | 4,00 | 7,10 | 8 | 2,63 | X | 8 | 5,73 |
1 |
X |
2 |
2,28 | 2,77 | 3,22 | 2 | 0,49 | X | 2 | 0,94 |
1 |
X |
2 |
2,14 | 3,31 | 3,28 | 5 | 1,14 | 2 | 3 | 1,17 |
1 |
X |
2 |
3,63 | 3,15 | 2,07 | 4 | 1,08 | X | 4 | 1,56 |
1 |
X |
2 |
1,70 | 4,15 | 3,56 | 7 | 1,86 | 2 | 7 | 2,45 |
1 |
X |
2 |
3,26 | 3,60 | 1,90 | 6 | 1,36 | 1 | 5 | 1,7 |
1 |
X |
2 |
0,00 | 0,00 | 0,00 | 1 | 0 | X | 1 | 0 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
47% | 31% | 22% | 5 | 16 | X | 6 | 25 |
1 |
X |
2 |
65% | 22% | 13% | 8 | 43 | X | 8 | 52 |
1 |
X |
2 |
40% | 33% | 28% | 2 | 7 | X | 2 | 12 |
1 |
X |
2 |
43% | 28% | 28% | 3 | 15 | X | 3 | 15 |
1 |
X |
2 |
26% | 30% | 45% | 4 | 15 | X | 4 | 19 |
1 |
X |
2 |
53% | 22% | 25% | 7 | 28 | 2 | 7 | 31 |
1 |
X |
2 |
28% | 25% | 47% | 6 | 19 | 1 | 5 | 22 |
1 |
X |
2 |
0% | 0% | 0% | 1 | 0 | X | 1 | 0 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
45% | 31% | 24% | 3 | 14 | X | 4 | 21 |
1 |
X |
2 |
61% | 24% | 15% | 7 | 37 | X | 8 | 46 |
1 |
X |
2 |
45% | 31% | 24% | 4 | 14 | X | 5 | 21 |
1 |
X |
2 |
37% | 29% | 34% | 1 | 3 | 2 | 1 | 8 |
1 |
X |
2 |
29% | 27% | 44% | 5 | 15 | 1 | 2 | 17 |
1 |
X |
2 |
62% | 20% | 18% | 8 | 42 | X | 7 | 44 |
1 |
X |
2 |
31% | 26% | 43% | 2 | 12 | 1 | 3 | 17 |
1 |
X |
2 |
25% | 22% | 53% | 6 | 28 | 1 | 6 | 31 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 39 | 1 101 kr |
| Total utdelning | 42 939 kr (69,98 % av omsättningen) |
|