Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset söndag 3 december 2023
Spelstopp: 2023-12-03 23:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | América D-Millonari |
| 2 | Orense SC-SD Aucas |
| 3 | Delfin SC-CD Tecnic |
| 4 | CS Emelec-CD Cuenca |
| 5 | U. Catoli-Barcelona |
| 6 | Macarthur-Adelaide |
| 7 | SC East B-Northeast |
| 8 | Sl Belupo-D. Zagreb |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 4 - 3 | 1 | X | 2 |
| 5 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
0% |
47% |
1 | 0 | 4 |
53% |
73% |
0 | 3 | 2 |
47% |
27% |
1 | 3 | 1 |
53% |
40% |
3 | 1 | 1 |
47% |
87% |
2 | 2 | 1 |
73% |
67% |
2 | 0 | 3 |
27% |
40% |
2 | 2 | 1 |
27% |
53% |
0 | 1 | 4 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
40% | 27% | 33% | 2 | 7 | 2 | 2 | 13 |
1 |
X |
2 |
41% | 29% | 30% | 3 | 11 | 2 | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
53% | 28% | 19% | 6 | 25 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
42% | 28% | 30% | 4 | 12 | 2 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
58% | 20% | 22% | 7 | 36 | 2 | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
41% | 24% | 35% | 1 | 6 | 2 | 4 | 17 |
1 |
X |
2 |
50% | 27% | 23% | 5 | 23 | X | 5 | 27 |
1 |
X |
2 |
11% | 18% | 71% | 8 | 53 | X | 8 | 60 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
6,3 | 6,2 | 1,5 | 8 | 4,7 | X | 7 | 4,78 |
1 |
X |
2 |
5,2 | 3,5 | 1,9 | 4 | 1,63 | X | 3 | 3,29 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 4,9 | 6,0 | 6 | 3,36 | X | 6 | 4,44 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 3,4 | 6,0 | 3 | 1,56 | X | 5 | 4,19 |
1 |
X |
2 |
5,3 | 4,8 | 1,7 | 5 | 3,14 | X | 4 | 3,68 |
1 |
X |
2 |
2,9 | 2,2 | 4,7 | 1 | 0,71 | 1 | 1 | 2,45 |
1 |
X |
2 |
4,7 | 2,2 | 3,0 | 2 | 0,79 | 2 | 2 | 2,51 |
1 |
X |
2 |
6,3 | 5,9 | 1,5 | 7 | 4,44 | X | 8 | 4,78 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
3,2 | 3,8 | 2,3 | 4 | 0,87 | 1 | 4 | 1,48 |
1 |
X |
2 |
3,0 | 3,2 | 2,9 | 1 | 0,08 | 1 | 1 | 0,3 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 3,9 | 4,8 | 7 | 2,06 | X | 7 | 2,92 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,4 | 4,0 | 6 | 1,16 | X | 6 | 1,77 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,9 | 3,4 | 5 | 1,1 | 2 | 5 | 1,65 |
1 |
X |
2 |
2,6 | 3,3 | 3,2 | 3 | 0,6 | 2 | 2 | 0,76 |
1 |
X |
2 |
2,6 | 3,1 | 3,4 | 2 | 0,43 | X | 3 | 0,79 |
1 |
X |
2 |
7,8 | 5,5 | 1,4 | 8 | 4,04 | X | 8 | 6,37 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
27% | 36% | 37% | 1 | 1 | X | 2 | 10 |
1 |
X |
2 |
22% | 37% | 41% | 5 | 4 | X | 5 | 19 |
1 |
X |
2 |
24% | 39% | 37% | 3 | 2 | 2 | 4 | 15 |
1 |
X |
2 |
28% | 37% | 35% | 4 | 2 | 2 | 1 | 9 |
1 |
X |
2 |
12% | 42% | 46% | 6 | 4 | X | 7 | 34 |
1 |
X |
2 |
30% | 42% | 28% | 8 | 12 | 1 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
21% | 40% | 39% | 2 | 1 | 2 | 6 | 19 |
1 |
X |
2 |
48% | 43% | 9% | 7 | 5 | X | 8 | 39 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,34 | 2,97 | 2,69 | 2 | 0,35 | 2 | 1 | 0,63 |
1 |
X |
2 |
1,97 | 3,14 | 3,24 | 4 | 1,17 | X | 3 | 1,27 |
1 |
X |
2 |
2,05 | 3,22 | 2,95 | 3 | 0,9 | 2 | 2 | 1,17 |
1 |
X |
2 |
1,91 | 3,22 | 3,28 | 5 | 1,31 | X | 5 | 1,37 |
1 |
X |
2 |
1,58 | 3,70 | 4,25 | 7 | 2,12 | X | 7 | 2,67 |
1 |
X |
2 |
2,59 | 3,70 | 2,39 | 1 | 0,2 | 1 | 4 | 1,31 |
1 |
X |
2 |
1,78 | 3,64 | 3,32 | 6 | 1,54 | 2 | 6 | 1,86 |
1 |
X |
2 |
6,75 | 4,40 | 1,35 | 8 | 3,05 | X | 8 | 5,4 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,22 | 3,00 | 3,05 | 3 | 0,78 | X | 2 | 0,83 |
1 |
X |
2 |
1,97 | 3,04 | 3,65 | 4 | 1,07 | X | 5 | 1,68 |
1 |
X |
2 |
2,04 | 3,30 | 3,14 | 5 | 1,1 | 2 | 3 | 1,26 |
1 |
X |
2 |
2,32 | 3,09 | 2,81 | 2 | 0,49 | 2 | 1 | 0,77 |
1 |
X |
2 |
1,42 | 4,30 | 5,55 | 7 | 2,88 | X | 7 | 4,13 |
1 |
X |
2 |
2,58 | 3,67 | 2,41 | 1 | 0,17 | 1 | 4 | 1,26 |
1 |
X |
2 |
1,86 | 3,62 | 3,36 | 6 | 1,5 | 2 | 6 | 1,76 |
1 |
X |
2 |
7,30 | 4,65 | 1,35 | 8 | 3,3 | X | 8 | 5,95 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
41% | 30% | 29% | 3 | 11 | X | 2 | 12 |
1 |
X |
2 |
46% | 30% | 25% | 5 | 16 | X | 5 | 21 |
1 |
X |
2 |
44% | 27% | 29% | 4 | 15 | 2 | 4 | 17 |
1 |
X |
2 |
39% | 29% | 32% | 2 | 7 | 2 | 1 | 10 |
1 |
X |
2 |
63% | 21% | 16% | 7 | 42 | X | 7 | 47 |
1 |
X |
2 |
36% | 25% | 39% | 1 | 3 | 1 | 3 | 14 |
1 |
X |
2 |
48% | 25% | 27% | 6 | 21 | 2 | 6 | 23 |
1 |
X |
2 |
13% | 20% | 68% | 8 | 48 | X | 8 | 55 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
37% | 30% | 33% | 2 | 4 | 2 | 1 | 7 |
1 |
X |
2 |
45% | 28% | 27% | 4 | 17 | X | 4 | 18 |
1 |
X |
2 |
43% | 27% | 30% | 3 | 13 | 2 | 3 | 16 |
1 |
X |
2 |
46% | 27% | 27% | 5 | 19 | X | 5 | 19 |
1 |
X |
2 |
55% | 24% | 21% | 7 | 31 | X | 7 | 34 |
1 |
X |
2 |
36% | 25% | 39% | 1 | 3 | 1 | 2 | 14 |
1 |
X |
2 |
49% | 24% | 27% | 6 | 22 | 2 | 6 | 25 |
1 |
X |
2 |
13% | 21% | 66% | 8 | 45 | X | 8 | 53 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 67 | 1 213 kr |
| Total utdelning | 81 271 kr (69,96 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset söndag 3 december 2023
Spelstopp: 2023-12-03 20:44
Expert: Henrik Johansson
Södra Europa samspelar med Brasilien på söndagskvällens Topptips. Stekheta drabbningar väntar såväl i Katalonien som Kampanien samtidigt som en trevlig skrällchans tornar upp på den franska rivieran. I sambans hemland ska i sin tur viktiga poäng fördelas när det är dags för den näst sista omgången. Vamos!
Spikarna
1. Barcelona - Atlético Madrid - 1
Barcelona har inte riktigt fått det att flyga denna säsong, men katalanerna tassar likväl med i toppen av La Liga och säkrade dessutom i veckan en slutspelsbiljett i Champions League när Porto slogs tillbaka med 2-1 här på Olympiastadion. Det finns en oerhört hög inneboende kapacitet hos Xavis manskap och när nu truppläget börjat ljusna blir jag inte förvånad om vi får se ett Barca som växlar upp.
Ter Stegen och Cancelo är frågetecken inför söndagens batalj mot Atlético Madrid, men det ska väldigt mycket till för att duon ska missa ett prestigemöte likt detta. I så fall saknas enbart långtidsskadade Gavi. Det är såklart ett avbräck men samtidigt är Frenkie de Jong åter och det är en spelare jag håller som minst lika bra. I de främre leden kan Xavi välja och vraka bland klasspelare. Robert Lewandowski, Ferran Torres och Raphinha är det främst som ska göra det, men 16-årige underbarnet Lamine Yamal måste också nämnas.
Atlético Madrid säkrade också avancemang i Champions League i veckan genom en 3-1-seger borta mot Feyenoord. Diego Simeone har onekligen fått fart på de rödvita målskytte denna säsong där Griezmann och Morata emellanåt varit makalöst bra. Precis som Barcelona har gästerna ett strålande truppläge inför detta tungviktsmöte då enbart Thomas Lemar ser ut att saknas bland de tongivande kuggarna.
Även om det såklart är en nackdel för Barcelona att spela på Olympiastadion istället för Camp Nou (byggs om) har hemmalaget visat styrka i Katalonien och det ska snabbt påpekas att Atlético inte vunnit borta mot Blaugrana sedan 2006. Jag gillar Barcelonas chanser och spikar gladeligen ettan om den stannar runt 50-strecket.
8. Paranaense - Santos - 1
Paranaense har en tung period bakom sig som innefattar sju raka matcher utan seger. De rödsvarta från Curitiba har därmed dalat i tabellen och det lär inte bli något Cop Libertadores nästa säsong. Kapaciteten är dock hög hos “Virvelvindarna” och med årets sista hemmamatch runt hörnet tror jag att Paranaense tar sig i kragen.
Hemma på Arena da Baixada finns blott en förlust noterad på 18 ligamatcher denna säsong och när nu underbarnet Vitor Roque är åter från skada är Paranaenses offensiv åter att räkna med. 18-åringen har stått för tolv mål i Série A denna säsong och hittade nätet senast mot Cruzeiro när han fick en halvlek. Att han är tillbaka är vitalt när rutinerade Pablo dras med en skada.
Santos har ännu inte säkrat kontraktet men Neymars gamla klubb har en livlina i den sista hemmamatchen mot Fortaleza. Gästerna från Sao Paulo har ryckt upp sig sedan Marcelo Fernandes tog över som ansvarig, och även där finns en supertalang i 20-årige Marcos Leonardo. Han har dock haft blött krut i bössan den senaste tiden hos ett gästande lag som bara har nätat två gånger på sina fem senaste matcher.
För mig är det inget snack om att Paranaense ska gälla som tämligen klara favoriter i kraft av hemmaplan. Det återstår att se hur högt ettan kommer att streckas när det närmar sig spelstopp, men upp till 55 procent är jag beredd att singla vänstertecknet.
Skrällen
3. Marseille - Rennes - X2
Ajax kvitterade tre gånger om här på Stade Vélodrome i torsdags, men till slut var det ändå Marseille som fick det sista ordet när Aubameyang satte dit sitt tredje mål för dagen i den 93:e minuten. OM säkrade därmed avancemang i Europa League och så gjorde även Rennes som hade en mer behaglig resa på neutral plan mot Maccabi Haifa.
De rödsvarta från Bretagne kontrollerade händelseförloppet totalt i Budapest och vann slutligen med 3-0. Martin Terrier, som haft en brokig höst med skador, stod för sitt första mål för säsongen där. Kan Julien Stéphan, som är tillbaka i klubben där han var så framgångsrik, få igång honom är mycket vunnet. Med Amine Gouiri och Arnaud Kalimuendo med flera därtill i offensiven är Rennes ett lag som kan så mycket mer än de har visat.
Noterbart är att gästerna likväl återfinns före Marseille i tabellen. Båda dessa lag har haft stora problem med bortaspelet, och det är troligen det som gör att ettan streckas stenhårt. Rennes form tycks dock vara i antågande och jag tror att Stéphan kommer få Kim Källströms gamla klubb på rätt köl. Jag blir inte förvånad om de rödsvarta segrar på rivieran. X2 rensar friskt och blir mitt val på såväl små som stora system.
Systemförslag
| Enkelrad | 48 rader | 216 rader | |
| 1. Barcelona - Atlético Madrid | 1 | 1 | 1 |
| 2. Napoli - Inter | 2 | 2 | 12 |
| 3. Marseille - Rennes | 2 | X2 | X2 |
| 4. Boavista - Arouca | X | X2 | 1X2 |
| 5. Amorebieta - Burgos | 2 | X2 | 1X2 |
| 6. Botafogo - Cruzeiro | 1 | 1X | 1X |
| 7. Gremio - Vasco da Gama | X | 1X2 | 1X2 |
| 8. Paranaense - Santos | 1 | 1 | 1 |
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | Barcelona - Atlético Madrid | 1 | X | 2 | Barcelona har inte levererat på den spelmässiga nivå man kan förvänta sig, men resultaten har varit godkända under hösten. Avancemang säkrades i Champions League via veckans 2-1-seger mot Porto och i La Liga tassar Xavis gäng med i toppen. När nu skadeläget ljusnat betänkligt räknar jag med att Barca kommer att växla upp. Atlético Madrid är en tuff nöt att knäcka men de rödvitas framgångar i detta möte har varit mer eller mindre obefintliga. Att matchen spelas i Katalonien avgör i Barcelonas favör. Jag singlar ettan med god känsla. |
| 2 | Napoli - Inter | 1 | X | 2 | Simone Inzaghi valde föga förvånande att rotera kraftigt i sin elva i veckans obetydliga CL-match mot Benfica. Inter hämtade likväl upp ett 0-3-underläge till 3-3 i Lissabon och har således inte förlorat sedan september. Napoli på Stadio Diego Armando Maradona blir med det sagt en kraftmätning. Känslan är onekligen att de regerande mästarna kommer att steppa upp under Mazzarris ledning och med herrar som Kvaratskhelia samt Osimhen i fören går det inte att räkna bort de ljusblå. Tvåan först, men ettan är ett vettigt komplement om stålarna räcker till. |
| 3 | Marseille - Rennes | 1 | X | 2 | Julien Stéphan är populär i Rennes-kretsar efter cupguldet som löstes under hans ledning 2019. Dessutom tog 43-åringen de rödsvarta till Champions League för första gången i klubbens historia. Nu är han tillbaka och det blev direkt effekt när Maccabi Haifa besegrades med klara 3-0 i Ungern i torsdags. Martin Terrier målade där och kan han komma igång är mycket vunnet för Rennes. Marseille lyckades till slut besegra Ajax här på Stade Vélodrome efter att Aubameyang avgjort på tilläggstid med sitt tredje mål för dagen. Värdarna övertygar med det sagt inte och här tycker jag att de överskattas kraftigt. X2 gillas på den franska rivieran. |
| 4 | Boavista - Arouca | 1 | X | 2 | Boavista öppnade säsongen strålande men de svartvita från Porto har tappat stinget. Tre raka förluster finns noterade i Liga Portugal och förra helgen blev det dessutom respass efter straffar i cupen. Då var det just Arouca som stod på andra sidan. Besökarna bottnar serien till följd av en blek offensiv men här är skillnaden lagen emellan inte så stor som tabell och procent antyder. Noterbart är dessutom att detta är ett miniderby från Portugals näst största stad. X2 är tecken jag inte missar till låg procent. |
| 5 | Amorebieta - Burgos | 1 | X | 2 | Burgos har uppträtt som dag och natt hemma i Kastilien och León jämfört med på resande tass. 21 av lagets 22 poäng har spelats in hemma på Estadio El Plantío och så stor skillnad ska det naturligtvis inte vara. Chans till säsongens första triumf på främmande gräs finns definitivt denna söndag när Amorebieta gästas. Värdarna från Baskien är nykomlingar och har det som väntat tufft i den spanska andradivisionen. Även om Amorebieta har hållit ihop det bra här hemma väljer jag att blicka åt andra hållet. Högerfattning. |
| 6 | Botafogo - Cruzeiro | 1 | X | 2 | Botafogo hade ligatiteln i en ask men de svartvita från Rio de Janeiro lär inte få fira något guld kommande dagar. Sett till de 15 senaste omgångarna är Botafogo tredje sämst i ligan och det är inte minst det tidigare självklara hemmaspelet som har spökat. Mot nykomlingen Cruzeiro ska värdarna gälla som favoriter, men samtidigt är gästerna från Belo Horizonte taktiskt skickliga och visar fin form. Åtminstone krysset bör ges plats. |
| 7 | Gremio - Vasco da Gama | 1 | X | 2 | Viktiga poäng ska fördelas i Porto Alegre där Gremio slåss för en direktplats till Copa Libertadores medan Vasco da Gama krigar febrilt för kontraktet. 20 poäng skiljer lagen emellan men så stor menar jag att skillnaden inte är. Vasco har ryckt upp sig under den senare halvan av säsongen – innan förlusten senast mot Corinthians hade Rio-klubben sex raka utan nederlag. Pablo Vegetti är en stor del i uppryckningen och den argentinska strikern kan mycket väl frälsa gästerna mot Ronaldinhos favoriter. Som strecken sitter är det X2 som lockar mest, men här helgarderar jag gärna. |
| 8 | Paranaense - Santos FC | 1 | X | 2 | Paranaense har haft det motigt under en period, något som till stor del har berott på att underbarnet Vitor Roque varit skadad. 18-åringen är nu åter och han målade i veckan när Curitiba-klubben grejade en pinne borta mot Cruzeiro. Nu gör Paranaense sin sista hemmamatch för säsongen och då tror jag att de visar klassen. På Arena da Baixada har värdarna bara torskat en av 18 ligamatcher under året och mot ett Santos som har problem med sitt målskytte finns goda förutsättningar till tre poäng. Upp till 55 procent lämnar jag ettan allena. |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Barcelona-At Madrid |
| 2 | Napoli-Inter |
| 3 | Marseille-Rennes |
| 4 | Boavista-Arouca |
| 5 | Amorebiet-Burgos |
| 6 | Botafogo-Cruzeiro |
| 7 | Gremio-Vasco da |
| 8 | Paranaen-Santos |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 4 | 1 | X | 2 |
| 0 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
67% |
80% |
3 | 1 | 1 |
47% |
73% |
1 | 2 | 2 |
53% |
60% |
3 | 1 | 1 |
20% |
20% |
2 | 1 | 2 |
27% |
53% |
2 | 3 | 0 |
27% |
53% |
0 | 4 | 1 |
60% |
53% |
2 | 2 | 1 |
27% |
40% |
1 | 2 | 2 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
54% | 25% | 21% | 7 | 29 | X | 5 | 33 |
1 |
X |
2 |
31% | 28% | 41% | 2 | 10 | 1 | 2 | 13 |
1 |
X |
2 |
51% | 25% | 24% | 4 | 26 | X | 3 | 27 |
1 |
X |
2 |
51% | 27% | 22% | 3 | 24 | X | 4 | 29 |
1 |
X |
2 |
28% | 32% | 40% | 1 | 8 | X | 1 | 12 |
1 |
X |
2 |
55% | 28% | 17% | 5 | 27 | X | 7 | 38 |
1 |
X |
2 |
59% | 24% | 17% | 8 | 35 | X | 8 | 42 |
1 |
X |
2 |
55% | 27% | 18% | 6 | 28 | X | 6 | 37 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,7 | 5,5 | 4,5 | 6 | 2,77 | 2 | 5 | 3,8 |
1 |
X |
2 |
6,3 | 6,1 | 1,5 | 8 | 4,61 | X | 8 | 4,86 |
1 |
X |
2 |
2,9 | 3,0 | 3,1 | 1 | 0,09 | X | 1 | 0,24 |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,7 | 4,3 | 5 | 2,48 | 2 | 4 | 2,85 |
1 |
X |
2 |
4,5 | 3,6 | 2,0 | 4 | 1,57 | X | 2 | 2,5 |
1 |
X |
2 |
6,3 | 5,7 | 1,5 | 7 | 4,19 | X | 7 | 4,81 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 3,5 | 4,6 | 3 | 1,45 | X | 3 | 2,59 |
1 |
X |
2 |
6,5 | 2,3 | 2,5 | 2 | 0,23 | 2 | 6 | 4,25 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,8 | 4,4 | 4,4 | 8 | 2,52 | 2 | 7 | 2,62 |
1 |
X |
2 |
3,8 | 4,1 | 2,0 | 6 | 1,81 | 1 | 6 | 2,04 |
1 |
X |
2 |
2,2 | 3,6 | 3,7 | 4 | 1,34 | X | 4 | 1,51 |
1 |
X |
2 |
2,1 | 3,8 | 3,9 | 5 | 1,66 | X | 5 | 1,76 |
1 |
X |
2 |
3,8 | 3,2 | 2,4 | 3 | 0,85 | X | 3 | 1,38 |
1 |
X |
2 |
2,6 | 3,3 | 3,2 | 2 | 0,55 | 2 | 1 | 0,74 |
1 |
X |
2 |
1,9 | 3,8 | 5,0 | 7 | 1,9 | X | 8 | 3,15 |
1 |
X |
2 |
2,9 | 2,7 | 3,5 | 1 | 0,14 | 1 | 2 | 0,83 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
19% | 41% | 40% | 1 | 1 | 2 | 5 | 22 |
1 |
X |
2 |
34% | 39% | 27% | 8 | 5 | 1 | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
21% | 39% | 40% | 2 | 1 | X | 4 | 19 |
1 |
X |
2 |
30% | 36% | 34% | 3 | 2 | 2 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
37% | 34% | 29% | 4 | 3 | X | 2 | 8 |
1 |
X |
2 |
20% | 38% | 42% | 5 | 4 | X | 6 | 22 |
1 |
X |
2 |
18% | 39% | 43% | 6 | 4 | X | 8 | 25 |
1 |
X |
2 |
20% | 38% | 42% | 7 | 4 | X | 7 | 22 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,69 | 3,64 | 8 | 1,74 | 2 | 6 | 1,79 |
1 |
X |
2 |
2,81 | 3,33 | 2,42 | 2 | 0,39 | 1 | 2 | 0,91 |
1 |
X |
2 |
1,93 | 3,54 | 3,70 | 6 | 1,61 | X | 5 | 1,77 |
1 |
X |
2 |
2,06 | 3,20 | 3,32 | 3 | 1,14 | X | 3 | 1,26 |
1 |
X |
2 |
2,50 | 2,88 | 2,84 | 1 | 0,34 | 2 | 1 | 0,38 |
1 |
X |
2 |
1,91 | 3,17 | 3,65 | 4 | 1,26 | X | 4 | 1,74 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,51 | 3,70 | 7 | 1,71 | X | 7 | 1,9 |
1 |
X |
2 |
1,81 | 3,36 | 3,83 | 5 | 1,55 | X | 8 | 2,02 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,91 | 3,75 | 8 | 1,85 | 2 | 7 | 2,01 |
1 |
X |
2 |
2,92 | 3,48 | 2,40 | 3 | 0,52 | 1 | 3 | 1,08 |
1 |
X |
2 |
1,93 | 3,67 | 3,87 | 7 | 1,74 | X | 4 | 1,94 |
1 |
X |
2 |
2,51 | 3,09 | 2,84 | 1 | 0,33 | 2 | 1 | 0,58 |
1 |
X |
2 |
3,13 | 2,87 | 2,45 | 2 | 0,42 | X | 2 | 0,68 |
1 |
X |
2 |
1,90 | 3,28 | 3,89 | 5 | 1,38 | X | 6 | 1,99 |
1 |
X |
2 |
1,80 | 3,39 | 4,20 | 6 | 1,59 | X | 8 | 2,4 |
1 |
X |
2 |
1,92 | 3,23 | 3,88 | 4 | 1,31 | X | 5 | 1,96 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
50% | 24% | 25% | 8 | 25 | 2 | 7 | 26 |
1 |
X |
2 |
33% | 27% | 40% | 3 | 7 | 1 | 3 | 13 |
1 |
X |
2 |
49% | 26% | 25% | 6 | 23 | X | 4 | 24 |
1 |
X |
2 |
37% | 30% | 33% | 1 | 4 | 2 | 1 | 7 |
1 |
X |
2 |
30% | 32% | 38% | 2 | 6 | X | 2 | 8 |
1 |
X |
2 |
48% | 28% | 24% | 4 | 20 | X | 5 | 24 |
1 |
X |
2 |
51% | 27% | 22% | 7 | 24 | X | 8 | 29 |
1 |
X |
2 |
48% | 28% | 24% | 5 | 20 | X | 6 | 24 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
49% | 25% | 26% | 5 | 23 | 2 | 5 | 24 |
1 |
X |
2 |
33% | 28% | 39% | 2 | 6 | 1 | 2 | 11 |
1 |
X |
2 |
49% | 26% | 25% | 6 | 23 | X | 6 | 24 |
1 |
X |
2 |
44% | 29% | 27% | 3 | 15 | X | 3 | 17 |
1 |
X |
2 |
36% | 32% | 32% | 1 | 4 | X | 1 | 4 |
1 |
X |
2 |
47% | 28% | 25% | 4 | 19 | X | 4 | 22 |
1 |
X |
2 |
50% | 26% | 24% | 8 | 24 | X | 7 | 26 |
1 |
X |
2 |
50% | 27% | 23% | 7 | 23 | X | 8 | 27 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 396 | 1 063 kr |
| Total utdelning | 420 948 kr (69,96 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset (europa) söndag 3 december 2023
Spelstopp: 2023-12-03 14:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Liverpool-Fulham |
| 2 | Man City-Tottenham |
| 3 | Chelsea-Brighton |
| 4 | Bournemou-Aston V |
| 5 | West Ham-Crystal P |
| 6 | Napoli-Inter |
| 7 | Sassuolo-Roma |
| 8 | Udinese-Verona |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 4 - 3 | 1 | X | 2 |
| 3 - 3 | 1 | X | 2 |
| 3 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 3 - 3 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
53% |
47% |
2 | 2 | 1 |
73% |
40% |
2 | 0 | 3 |
47% |
73% |
2 | 1 | 2 |
60% |
80% |
4 | 0 | 1 |
80% |
20% |
2 | 1 | 2 |
47% |
73% |
1 | 2 | 2 |
53% |
53% |
1 | 3 | 1 |
33% |
7% |
2 | 2 | 1 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
84% | 11% | 5% | 8 | 73 | X | 8 | 79 |
1 |
X |
2 |
71% | 19% | 10% | 7 | 52 | X | 7 | 61 |
1 |
X |
2 |
54% | 25% | 21% | 6 | 29 | X | 4 | 33 |
1 |
X |
2 |
24% | 26% | 50% | 3 | 24 | X | 3 | 26 |
1 |
X |
2 |
54% | 28% | 18% | 4 | 26 | X | 5 | 36 |
1 |
X |
2 |
31% | 31% | 38% | 1 | 7 | 1 | 1 | 7 |
1 |
X |
2 |
23% | 31% | 46% | 2 | 15 | X | 2 | 23 |
1 |
X |
2 |
57% | 29% | 14% | 5 | 28 | X | 6 | 43 |
| Tipper Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,9 | 6,0 | 6 | 4,35 | X | 6 | 4,5 |
1 |
X |
2 |
1,5 | 5,8 | 5,8 | 5 | 4,27 | X | 5 | 4,31 |
1 |
X |
2 |
5,8 | 5,5 | 1,5 | 4 | 3,96 | X | 4 | 4,26 |
1 |
X |
2 |
4,5 | 5,7 | 1,7 | 2 | 2,88 | 1 | 2 | 4,02 |
1 |
X |
2 |
1,2 | 10,4 | 10,2 | 8 | 8,91 | 2 | 8 | 9,16 |
1 |
X |
2 |
6,3 | 6,1 | 1,5 | 7 | 4,61 | X | 7 | 4,86 |
1 |
X |
2 |
4,3 | 1,7 | 5,1 | 1 | 2,61 | 1 | 1 | 3,39 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 4,7 | 5,8 | 3 | 3,12 | X | 3 | 4,23 |
| Oddsmixen | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,3 | 7,3 | 12,6 | 8 | 6,01 | X | 8 | 11,29 |
1 |
X |
2 |
1,4 | 6,0 | 8,6 | 7 | 4,64 | X | 7 | 7,26 |
1 |
X |
2 |
2,4 | 3,7 | 3,2 | 2 | 0,82 | 2 | 2 | 1,29 |
1 |
X |
2 |
3,9 | 4,4 | 1,9 | 4 | 1,97 | 1 | 4 | 2,45 |
1 |
X |
2 |
1,6 | 5,2 | 5,9 | 6 | 3,61 | X | 6 | 4,37 |
1 |
X |
2 |
3,8 | 3,9 | 2,1 | 3 | 1,7 | 1 | 3 | 1,8 |
1 |
X |
2 |
3,8 | 2,7 | 2,7 | 1 | 0,05 | 2 | 1 | 1,09 |
1 |
X |
2 |
1,7 | 3,9 | 5,9 | 5 | 2,16 | X | 5 | 4,15 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
5% | 46% | 49% | 3 | 3 | X | 8 | 44 |
1 |
X |
2 |
6% | 46% | 48% | 2 | 2 | X | 7 | 42 |
1 |
X |
2 |
13% | 42% | 45% | 4 | 3 | X | 6 | 32 |
1 |
X |
2 |
36% | 41% | 23% | 6 | 5 | 1 | 2 | 18 |
1 |
X |
2 |
19% | 39% | 42% | 5 | 3 | X | 4 | 23 |
1 |
X |
2 |
33% | 39% | 28% | 8 | 6 | 1 | 1 | 11 |
1 |
X |
2 |
40% | 39% | 21% | 1 | 1 | X | 3 | 19 |
1 |
X |
2 |
17% | 39% | 44% | 7 | 5 | X | 5 | 27 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,24 | 6,70 | 9,45 | 8 | 5,46 | X | 8 | 8,21 |
1 |
X |
2 |
1,29 | 6,10 | 8,35 | 7 | 4,81 | X | 7 | 7,06 |
1 |
X |
2 |
1,68 | 4,20 | 4,40 | 6 | 2,52 | X | 5 | 2,72 |
1 |
X |
2 |
3,42 | 3,82 | 1,98 | 2 | 1,44 | 1 | 4 | 1,84 |
1 |
X |
2 |
2,00 | 3,50 | 3,67 | 4 | 1,5 | X | 3 | 1,67 |
1 |
X |
2 |
2,80 | 3,36 | 2,40 | 1 | 0,4 | 1 | 1 | 0,96 |
1 |
X |
2 |
3,46 | 3,57 | 2,00 | 3 | 1,46 | 1 | 2 | 1,57 |
1 |
X |
2 |
1,74 | 3,57 | 4,65 | 5 | 1,83 | X | 6 | 2,91 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,23 | 7,10 | 11,40 | 8 | 5,87 | X | 8 | 10,17 |
1 |
X |
2 |
1,26 | 7,00 | 9,70 | 7 | 5,74 | X | 7 | 8,44 |
1 |
X |
2 |
1,63 | 4,30 | 5,25 | 6 | 2,67 | X | 6 | 3,62 |
1 |
X |
2 |
3,18 | 3,91 | 2,15 | 2 | 1,03 | 1 | 3 | 1,76 |
1 |
X |
2 |
1,94 | 3,54 | 4,15 | 3 | 1,6 | X | 4 | 2,21 |
1 |
X |
2 |
2,89 | 3,40 | 2,46 | 1 | 0,43 | 1 | 1 | 0,94 |
1 |
X |
2 |
3,70 | 3,67 | 1,98 | 4 | 1,69 | X | 2 | 1,72 |
1 |
X |
2 |
1,81 | 3,59 | 4,60 | 5 | 1,78 | X | 5 | 2,79 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
78% | 14% | 8% | 8 | 64 | X | 8 | 70 |
1 |
X |
2 |
76% | 14% | 10% | 7 | 62 | X | 7 | 66 |
1 |
X |
2 |
59% | 22% | 18% | 6 | 37 | X | 6 | 41 |
1 |
X |
2 |
30% | 25% | 45% | 2 | 15 | 1 | 2 | 20 |
1 |
X |
2 |
50% | 27% | 23% | 4 | 23 | X | 4 | 27 |
1 |
X |
2 |
33% | 28% | 39% | 1 | 6 | 1 | 1 | 11 |
1 |
X |
2 |
26% | 26% | 48% | 3 | 22 | 1 | 3 | 22 |
1 |
X |
2 |
53% | 27% | 21% | 5 | 26 | X | 5 | 32 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
76% | 14% | 10% | 8 | 62 | X | 8 | 66 |
1 |
X |
2 |
73% | 16% | 11% | 7 | 57 | X | 7 | 62 |
1 |
X |
2 |
56% | 23% | 21% | 6 | 33 | X | 6 | 35 |
1 |
X |
2 |
27% | 25% | 48% | 4 | 21 | 1 | 4 | 23 |
1 |
X |
2 |
47% | 27% | 26% | 2 | 20 | X | 2 | 21 |
1 |
X |
2 |
33% | 28% | 39% | 1 | 6 | 1 | 1 | 11 |
1 |
X |
2 |
27% | 26% | 47% | 3 | 20 | 1 | 3 | 21 |
1 |
X |
2 |
54% | 26% | 20% | 5 | 28 | X | 5 | 34 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 623 | 2 271 kr |
| Total utdelning | 1 414 833 kr (69,98 % av omsättningen) |
|