Resultat
[Uppdaterad: ]Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset - - i huvudmenyn)!
Resultat Topptipset torsdag 13 juli 2023
Spelstopp: 2023-07-13 23:59
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Palmeiras-Sao Paulo |
| 2 | Libertad-Tigre |
| 3 | Nublense-Audax Ita |
| 4 | Criciúma-Guarani |
| 5 | Santos La-FC Atlas |
| 6 | Guadalaja-Necaxa |
| 7 | Australie-Frankrike |
| 8 | Colombia-Irland |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 1 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
33% |
67% |
1 | 3 | 1 |
33% |
40% |
1 | 0 | 1 |
20% |
47% |
3 | 0 | 2 |
87% |
67% |
1 | 2 | 2 |
47% |
60% |
1 | 3 | 1 |
67% |
40% |
5 | 0 | 0 |
80% |
87% |
1 | 0 | 2 |
33% |
27% |
- | - | - |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
56% | 26% | 18% | 7 | 30 | X | 6 | 38 |
1 |
X |
2 |
54% | 25% | 21% | 5 | 29 | X | 5 | 33 |
1 |
X |
2 |
33% | 31% | 36% | 1 | 3 | 1 | 1 | 5 |
1 |
X |
2 |
56% | 27% | 17% | 6 | 29 | X | 7 | 39 |
1 |
X |
2 |
40% | 30% | 30% | 3 | 10 | X | 3 | 10 |
1 |
X |
2 |
64% | 21% | 15% | 8 | 43 | X | 8 | 49 |
1 |
X |
2 |
23% | 27% | 50% | 4 | 23 | X | 4 | 27 |
1 |
X |
2 |
39% | 30% | 31% | 2 | 8 | 2 | 2 | 9 |
| Tipper kalkyl | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
2,9 | 0,7 | 0,0 | 2 | 7,49 | X | 2 | 29,13 |
1 |
X |
2 |
0,3 | 0,0 | 1,6 | 1 | 3,1 | 1 | 1 | 16,22 |
1 |
X |
2 |
12,8 | 8,6 | 0,0 | 7 | 86,21 | X | 7 | 128,4 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 14,2 | 14,5 | 8 | 142 | X | 8 | 144,96 |
1 |
X |
2 |
3,9 | 3,5 | 0,0 | 6 | 35,23 | X | 4 | 38,96 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 3,1 | 4,9 | 5 | 30,67 | X | 5 | 49,23 |
1 |
X |
2 |
3,0 | 5,6 | 0,0 | 4 | 30,1 | 1 | 6 | 56,1 |
1 |
X |
2 |
2,0 | 0,0 | 3,5 | 3 | 20,09 | 1 | 3 | 35,3 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
13% | 40% | 47% | 6 | 7 | X | 8 | 34 |
1 |
X |
2 |
15% | 38% | 47% | 8 | 9 | X | 7 | 32 |
1 |
X |
2 |
32% | 33% | 35% | 1 | 2 | X | 1 | 3 |
1 |
X |
2 |
18% | 37% | 45% | 7 | 8 | X | 6 | 27 |
1 |
X |
2 |
27% | 39% | 34% | 5 | 5 | 2 | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
22% | 37% | 41% | 4 | 4 | X | 5 | 19 |
1 |
X |
2 |
38% | 40% | 22% | 2 | 2 | 1 | 4 | 18 |
1 |
X |
2 |
35% | 38% | 27% | 3 | 3 | 1 | 2 | 11 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,49 | 3,58 | 6,10 | 8 | 2,09 | X | 8 | 4,61 |
1 |
X |
2 |
1,79 | 3,38 | 3,88 | 6 | 1,59 | X | 4 | 2,09 |
1 |
X |
2 |
1,82 | 3,19 | 4,00 | 5 | 1,37 | X | 5 | 2,18 |
1 |
X |
2 |
1,76 | 2,98 | 4,25 | 3 | 1,22 | X | 6 | 2,49 |
1 |
X |
2 |
2,27 | 3,23 | 2,98 | 2 | 0,71 | 2 | 2 | 0,96 |
1 |
X |
2 |
1,71 | 3,58 | 4,45 | 7 | 1,87 | X | 7 | 2,74 |
1 |
X |
2 |
3,30 | 3,53 | 1,95 | 4 | 1,35 | 1 | 3 | 1,58 |
1 |
X |
2 |
2,83 | 3,26 | 2,42 | 1 | 0,41 | 1 | 1 | 0,84 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,54 | 3,68 | 5,80 | 8 | 2,14 | X | 8 | 4,26 |
1 |
X |
2 |
1,65 | 3,36 | 5,45 | 7 | 1,71 | X | 7 | 3,8 |
1 |
X |
2 |
2,67 | 2,71 | 2,92 | 1 | 0,04 | X | 1 | 0,25 |
1 |
X |
2 |
1,79 | 3,09 | 4,35 | 5 | 1,3 | X | 6 | 2,56 |
1 |
X |
2 |
2,31 | 3,29 | 2,86 | 3 | 0,55 | 2 | 3 | 0,98 |
1 |
X |
2 |
1,97 | 3,18 | 3,79 | 4 | 1,21 | X | 5 | 1,82 |
1 |
X |
2 |
3,31 | 3,68 | 1,99 | 6 | 1,32 | 1 | 4 | 1,69 |
1 |
X |
2 |
2,89 | 3,29 | 2,36 | 2 | 0,53 | 1 | 2 | 0,93 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
59% | 25% | 16% | 8 | 34 | X | 8 | 43 |
1 |
X |
2 |
56% | 27% | 17% | 7 | 29 | X | 7 | 39 |
1 |
X |
2 |
34% | 34% | 32% | 1 | 0 | X | 1 | 2 |
1 |
X |
2 |
50% | 29% | 21% | 6 | 21 | X | 6 | 29 |
1 |
X |
2 |
40% | 28% | 32% | 3 | 8 | 2 | 3 | 12 |
1 |
X |
2 |
47% | 29% | 24% | 4 | 18 | X | 5 | 23 |
1 |
X |
2 |
28% | 25% | 47% | 5 | 19 | 1 | 4 | 22 |
1 |
X |
2 |
32% | 28% | 39% | 2 | 7 | 1 | 2 | 11 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
60% | 25% | 15% | 8 | 35 | X | 8 | 45 |
1 |
X |
2 |
50% | 27% | 23% | 6 | 23 | X | 5 | 27 |
1 |
X |
2 |
49% | 28% | 23% | 4 | 21 | X | 4 | 26 |
1 |
X |
2 |
50% | 29% | 21% | 5 | 21 | X | 6 | 29 |
1 |
X |
2 |
41% | 28% | 31% | 2 | 10 | 2 | 2 | 13 |
1 |
X |
2 |
54% | 26% | 20% | 7 | 28 | X | 7 | 34 |
1 |
X |
2 |
27% | 26% | 47% | 3 | 20 | 1 | 3 | 21 |
1 |
X |
2 |
33% | 29% | 38% | 1 | 5 | 1 | 1 | 9 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 38 | 6 826 kr |
| Total utdelning | 259 388 kr (70,00 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 13 juli 2023
Spelstopp: 2023-07-13 18:59
Expert: Henrik Johansson
Onsdagens Topptips har fokus på den första kvalomgången i Europa Conference League, där vi tas med ut på en roadtrip med diverse osedvanliga anhalter. Kutaisi i centrala Georgien, Gzira på Malta och Niederkorn i Luxemburg är tre platser som äntligen får sin lilla tid i rampljuset. Bongen rundas sedermera av med isländsk ligalunk. Nu tar vi sikte mot åtta gröna bockar!
Spikarna
1. Riga FC - Víkingur Reykjavík - 1
Två gäng som stormar mot titeln i respektive inhemsk liga ställs mot varandra på Skonto Stadium i den lettiska huvudstaden. Riga FC ser ut att ha plockat in en riktig guldklimp i Barca-fostrade Bryan Peña, som tagit plats i nummer tio-rollen bakom den notoriske målskytten Regza och innanför den avige yttern Douglas Aurélio.
En annan som är dominant på hemmaplan är Víkingur Reykjavíks danske striker Nikolaj Hansen. Han tog saken i egna händer när laget oväntat var i brygga mot bleka Keflavík och satte kvitteringsbollen till 3-3 i matchens sista skälvande sekunder. Detta efter att den gamle Degerfors-försvararen Oliver Ekroth, som annars varit mycket stabil i vulkanernas rike, självmålat på ett olyckligt vis.
Det oavgjorda resultatet är en av få plumpar i protokollet för Arnar Gunnlaugssons manskap denna säsong och förväntningarna är följaktligen högt ställda när Europaäventyret nu inleds. I fjol blev det respass först mot Malmö och sedan mot Lech Poznán, men laget hann på de insatserna visa att de är kluriga att tas med, inte minst hemma på ön.
Med det sagt får Vikinga-tiden vänta på att långskeppet lägger till vid stadens hamn. Det dröjer ytterligare en vecka, och på denna kluriga bortaresa måste målet vara att komma så lindrigt undan som möjligt. Värdarna har ett kompetent lag med mycket spetskvalitet och hela vägen upp till 55 procent är ettan en finfin spik.
8. HK Kópavogur - KR Reykjavík - 2
HK Kópavagur har absolut inte gjort bort sig som nykomlingar i den isländska högstaligan. Inte minst segern i det heta derbyt mot Breidablik (5-2) är ett kvitto på just det. Bakom de stora siffrorna finns en ännu mer anmärkningsvärd statistik. HK var kliniska i sina omställningar och hade under 20 procent av bollinnehavet. Arnar Freyr Ólafsson mellan stolparna var i vanlig ordning en förgrundsfigur, och han får ingen vidare hjälp från ett rörigt försvar.
KR Reykjavík återfinns ett par pinnhål upp på en femteplats i tabellen. Stora problem med målskyttet har gjort att gästerna inte kunnat hänga på den trojka som stuckit iväg i tabellen, men grundspelet gör att en plats på övre halvan ska gå att ordna. Statistiken visar på att KR spelar bättre än vad resultaten gör gällande, och pekar på att det är längst fram det är tunt.
Sigurdur Bjartur Hallsson har emellertid visat gryende form mot slutet, precis som högerwingern Atli Sigurjónsson och egentligen hela laget. Mot Keflavík var 2-0 siffror i underkant och fortsätter de svartvita på inslagen väg går de en ljus sensommar och höst till mötes. I denna drabbning ska de vara numret större och tvåan singlas med god magkänsla.
Skrällen
7. Akureyrar - Connah’s Quay Nomads - 1X2
Att kupongen har en tydlig isländsk prägel är svårt att sticka under stolen med. Akureyrar är öns andra representant i Konferens-kvalet och deras lottning var betydligt bättre än den för polarna i Víkingur. Med det sagt är de också ett par nivåer sämre. Att klubben huserar långt uppe i norr vållar ofta problem för inhemska besökare, men torde inte vara en lika utslagsgivande faktor mot ett lag som ändå tvingas till en lång resa.
Connah’s Quay Nomads spelar vanligtvis andrafiol i hemlandet bakom suveräna TNS. 45 mål framåt var långt ifrån bäst i klassen, men det är primärt i planens andra ände som “The Nomads” vinner sina matcher. Backlinjen dirigeras av 42-årige George Horan, som härom året blev CL:s äldsta målskytt genom tiderna. Liverpool-fostrade Andy Firth är dessutom en säker sista utpost, vilket han inte minst visade i det fina genrepet mot nordirländska Linfield (2-1).
Islänningarna har en viss fördel av att vara mitt i säsong och fick såväl en rejäl genomkörare som moralboost när Breidablik besegrades i cupsemin förra veckan. Steingrímssons otroliga fötter levererar högkvalitativa inlägg på löpande band - frågan som jag däremot ställer mig är vem som ska göra målen.
Favoriter ska KA givetvis vara i sin hemmaborg, men när ettan når över 70 prollar börjar det bli oklädsamt. Rulla ut heltäckningsmattan!
Systemförslag
| Enkelrad | 48 rader | 216 rader | |
| 1. Riga FC - Víkingur Reykjavík | 1 | 1 | 1 |
| 2. Gzira United - Glentoran | 1 | 1X | 1X |
| 3. Torpedo Kutaisi - FK Sarajevo | 1 | 1X | 1X |
| 4. Progrès Niederkorn - Gjilani | 1 | 1X | 1X2 |
| 5. Dunajská Streda - Dila Gori | 1 | 1X | 1X2 |
| 6. HB Tórshavn - Derry City | 2 | 2 | X2 |
| 7. Akureyrar - Connah’s Quay Nomads | X | 1X2 | 1X2 |
| 8. HK Kópavogur - KR Reykjavík | 2 | 2 | 2 |
/ Henrik Johansson
| Expertens matchanalyser | |||||
| Kupong | Spelförslag |
Expertanalys | |||
| Nr | Match | 1 | X | 2 | (detaljer) |
| 1 | Riga FC - Vikingur Reykjavik | 1 | X | 2 | Lettland hade ett lag i ECL-gruppspel i fjol och nu står säsongens serieledare Riga FC redo att försöka upprepa den bedriften. Första anhalt för teknikern Douglas Aurélio och hans kumpaner blir Víkingur Reykjavík, och vill de passera detta hinder krävs en gedigen prestation på Skonto Stadium. Gästerna visade nämligen sin hemmastyrka vid upprepade tillfällen i fjol, bland annat mot MFF. Det oväntade poängtappet mot jumbon Keflavík gav emellertid självförtroendet en törn och till priser under 55 procent är ettan en sund spik. |
| 2 | Gzira United - Glentoran FC | 1 | X | 2 | Stora delar av Gzira Uniteds framgångar de senaste åren har kretsat kring olika brassar. Jefferson Assis var den stora stjärnan i fjol, men har lämnat för exotiska Bali United. Den offensiva mittfältaren Wilkson har plockats in för att ta stort offensivt ansvar och tillsammans med Lucas Macula lär han skapa oreda. Glentoran har ett illrött facit från sina Europautflykter och “The Glens” lär vara mycket noga med att inte gå bort sig på MFA Centenary Stadium. Det borgar för en målsnål historia där 1X räcker gott och väl. |
| 3 | FC Torpedo Kutaisi - FK Sarajevo | 1 | X | 2 | Torpedo Kutaisi tar plats i ECL-kvalet som regerande georgiska cupmästare. Den trofén bärgades med ett utomordentligt starkt försvar där general Pedro Monteiro styr och ställer, till Steve Kean på tränarbänkens välbehag. FK Sarajevos stora profil är den gamle talangen Adalberto Peñaranda. Hans fysiska status är dock ett stort frågetecken. Han kunde nämligen inte registreras av sin förra klubb och har inte spelat regelbundet på år. Bosnierna går en obehaglig överraskning till mötes och jag nöjer mig med värdemässigt fina 1X. |
| 4 | FC Progres Niederkorn - SC Gjilani | 1 | X | 2 | Progrès Niederkorn har fått lov att släppa sin stora målskytt Elias Filet tillbaka till Sochaux efter en mycket framgångsrik lånesejour. Ett tungt avbräck såklart, men mål finns sannolikt att hämta mellan nyförvärven Kenny Mixtur och Walid Jarmouni. I Gjilani agerar den brasilianske nomaden Elton Calé regissör, men det är i defensiven som lagets styrkor finns. Jag är inte helt säker på att värdarna har vad som krävs för att tränga igenom muren. Favoritettan garderas tidigt och friskt. |
| 5 | Dunajska Streda - FC Dila Gori | 1 | X | 2 | Dunajská Streda låg länge bra till för att knipa den slovakiska ligatiteln, men en spurt från inhemska dominanten Slovan Bratislava satte käppar i hjulet. Montenegrinske landslagsmannen Krstovic är ett potent vapen, som inte sällan bjuds på läcka luftpastejer av ytterbacken Alex Pinto. Georgiska Dila Gori är emellertid inga duvungar. Barbados framtidshopp Thierry Gale har övertygat hemma i Erovnuli Liga och “Guarders” ska inte skrivas av på förhand. Måla från vänster och så långt stålarna räcker. |
| 6 | HB Torshavn - Derry City | 1 | X | 2 | När HB Tórshavn var chanslösa borta mot Klaksvík blev det plågsamt tydligt hur långt ifrån 00-talets inhemska dominans som de befinner sig. Svenske Emil Berger är ordinarie på mittfältet och på vänstervingen löper ex-helsingborgaren Viljormur Davidsen upp och ned, men annars är det tunnsått med kvalitet. Derry City gör det mycket bra som enda nordirländsk inslag i den irländska ligan. Det ramstarka försvaret gör vilken motståndare som helst otålig och skapar möjligheter till vassa omställningar. Högersidan gillas skarpt. |
| 7 | Akureyrar - Connah`s Quay Nomads FC | 1 | X | 2 | Att Akureyrar kunde hänga silvermedaljer runt halsarna förra säsongen var en tillfällighet. Årets mittenplacering är mer talande för den faktiska förmågan som klubben från öns norra delar besitter, och även om de nu dragit en fördelaktig lott är jag inte säker på att det blir den promenadseger som strecken antyder. Connah’s Quay Nomads kommer att förlita sig helt och hållet på att Liverpool-produkten Andy Firth står på huvudet i buren. Till hutlösa priser är ettan i akut behov av sällskap. Jag täcker hela brädet! |
| 8 | HK Kopavogur - KR Reykjavik | 1 | X | 2 | Nykomlingen HK Kópavogur är en av de stora positiva överraskningarna i årets Úrvalsdeild, även om poängkontot är av det smickrande slaget. Få lag i serien släpper till lika mycket chanser, och denna drabbning utgör därmed ett ypperligt läge för ett lite trubbigt KR Reykjavík att få fart på målskyttet. Det ska sägas att gästernas trend är tydligt uppåtgående och med de underliggande siffrorna ska de vara numret större på Kórinns syntetiska matta. Tvåan lämnas allena. |
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Riga FC-Vikingur |
| 2 | Gzira Uni-Glentoran |
| 3 | FC Torped-FK Saraje |
| 4 | FC Progre-Gjilani |
| 5 | Dunajska-FC Dila G |
| 6 | Torshavn-Derry C |
| 7 | Akureyrar-Connah`s |
| 8 | HK Kopavo-KR Reykja |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 1 | 1 | X | 2 |
| 0 - 0 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 1 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
67% |
87% |
- | - | - |
60% |
87% |
- | - | - |
47% |
80% |
- | - | - |
67% |
27% |
- | - | - |
73% |
27% |
- | - | - |
47% |
53% |
- | - | - |
60% |
53% |
- | - | - |
20% |
73% |
1 | 2 | 2 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
58% | 24% | 18% | 6 | 34 | X | 6 | 40 |
1 |
X |
2 |
40% | 32% | 28% | 2 | 8 | X | 2 | 12 |
1 |
X |
2 |
33% | 31% | 36% | 1 | 3 | 1 | 1 | 5 |
1 |
X |
2 |
52% | 28% | 20% | 4 | 24 | X | 4 | 32 |
1 |
X |
2 |
68% | 21% | 11% | 8 | 47 | X | 8 | 57 |
1 |
X |
2 |
29% | 29% | 42% | 3 | 13 | 1 | 3 | 13 |
1 |
X |
2 |
64% | 23% | 13% | 7 | 41 | X | 7 | 51 |
1 |
X |
2 |
20% | 24% | 56% | 5 | 32 | X | 5 | 36 |
| Tipper kalkyl | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,5 | 1,7 | 0,0 | 1 | 15,25 | 1 | 1 | 17,23 |
1 |
X |
2 |
10,2 | 12,0 | 0,0 | 7 | 102,12 | 1 | 6 | 120,24 |
1 |
X |
2 |
17,5 | 18,6 | 0,0 | 8 | 175,43 | 1 | 8 | 185,69 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 7,5 | 12,3 | 5 | 75,36 | X | 7 | 122,98 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 6,3 | 8,0 | 4 | 62,9 | X | 4 | 80,43 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 10,0 | 11,1 | 6 | 100,05 | X | 5 | 111,45 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 6,5 | 6,1 | 3 | 61,06 | 2 | 3 | 64,72 |
1 |
X |
2 |
5,9 | 4,2 | 0,0 | 2 | 41,69 | X | 2 | 58,62 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
15% | 40% | 45% | 7 | 5 | X | 6 | 30 |
1 |
X |
2 |
30% | 35% | 35% | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 |
1 |
X |
2 |
35% | 34% | 31% | 2 | 1 | X | 1 | 4 |
1 |
X |
2 |
26% | 35% | 39% | 6 | 4 | X | 4 | 13 |
1 |
X |
2 |
12% | 40% | 48% | 8 | 8 | X | 8 | 36 |
1 |
X |
2 |
31% | 35% | 34% | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 |
1 |
X |
2 |
11% | 43% | 46% | 5 | 3 | X | 7 | 35 |
1 |
X |
2 |
40% | 41% | 19% | 4 | 1 | 1 | 5 | 22 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,87 | 3,46 | 3,61 | 6 | 1,59 | X | 4 | 1,74 |
1 |
X |
2 |
2,57 | 2,99 | 2,67 | 1 | 0,1 | 2 | 1 | 0,42 |
1 |
X |
2 |
2,77 | 3,16 | 2,37 | 3 | 0,4 | 1 | 2 | 0,79 |
1 |
X |
2 |
1,85 | 3,11 | 4,25 | 4 | 1,26 | X | 6 | 2,4 |
1 |
X |
2 |
1,48 | 4,20 | 5,40 | 8 | 2,72 | X | 8 | 3,92 |
1 |
X |
2 |
2,45 | 3,24 | 2,62 | 2 | 0,17 | 2 | 3 | 0,79 |
1 |
X |
2 |
1,50 | 4,15 | 5,25 | 7 | 2,65 | X | 7 | 3,75 |
1 |
X |
2 |
3,20 | 3,65 | 1,90 | 5 | 1,3 | 1 | 5 | 1,75 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
1,66 | 3,66 | 5,00 | 6 | 2 | X | 6 | 3,34 |
1 |
X |
2 |
2,57 | 2,91 | 2,93 | 3 | 0,34 | X | 3 | 0,36 |
1 |
X |
2 |
2,92 | 2,86 | 2,61 | 2 | 0,25 | X | 1 | 0,31 |
1 |
X |
2 |
2,26 | 2,97 | 3,39 | 4 | 0,71 | X | 4 | 1,13 |
1 |
X |
2 |
1,51 | 3,81 | 6,45 | 7 | 2,3 | X | 8 | 4,94 |
1 |
X |
2 |
2,63 | 2,94 | 2,82 | 1 | 0,19 | 2 | 2 | 0,31 |
1 |
X |
2 |
1,45 | 4,55 | 5,85 | 8 | 3,1 | X | 7 | 4,4 |
1 |
X |
2 |
3,67 | 3,82 | 1,81 | 5 | 1,86 | 1 | 5 | 2,01 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
56% | 25% | 19% | 6 | 31 | X | 6 | 37 |
1 |
X |
2 |
36% | 32% | 32% | 3 | 4 | X | 2 | 4 |
1 |
X |
2 |
32% | 33% | 36% | 2 | 3 | X | 3 | 4 |
1 |
X |
2 |
41% | 31% | 27% | 4 | 10 | X | 4 | 14 |
1 |
X |
2 |
61% | 24% | 14% | 7 | 37 | X | 7 | 47 |
1 |
X |
2 |
35% | 32% | 33% | 1 | 2 | 2 | 1 | 3 |
1 |
X |
2 |
64% | 20% | 16% | 8 | 44 | X | 8 | 48 |
1 |
X |
2 |
25% | 24% | 51% | 5 | 26 | 1 | 5 | 27 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
49% | 26% | 25% | 6 | 23 | X | 5 | 24 |
1 |
X |
2 |
35% | 31% | 34% | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 |
1 |
X |
2 |
33% | 29% | 38% | 3 | 5 | 1 | 2 | 9 |
1 |
X |
2 |
49% | 29% | 22% | 5 | 20 | X | 6 | 27 |
1 |
X |
2 |
61% | 22% | 17% | 7 | 39 | X | 7 | 44 |
1 |
X |
2 |
37% | 28% | 35% | 2 | 2 | 2 | 3 | 9 |
1 |
X |
2 |
61% | 22% | 17% | 8 | 39 | X | 8 | 44 |
1 |
X |
2 |
28% | 25% | 47% | 4 | 19 | 1 | 4 | 22 |
| Experttipset | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 900 | 1 028 kr |
| Total utdelning | 925 200 kr (70,00 % av omsättningen) |
|
Resultat Topptipset torsdag 13 juli 2023
Spelstopp: 2023-07-13 02:29
Visa
| Kupong | |
| Nr | Match |
| 1 | Jamaica-Mexiko |
| 2 | Paranaen-Flamengo |
| 3 | Kansas-Salt Lake |
| 4 | San Jose-Seattle |
| 5 | Chicago-Montreal |
| 6 | Nashville-Philadelp |
| 7 | Houston-Minnesota |
| 8 | Vancouver-Austin FC |
| Resultat | |||
| Mål | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 2 | 1 | X | 2 |
| 2 - 0 | 1 | X | 2 |
| 3 - 0 | 1 | X | 2 |
| 0 - 2 | 1 | X | 2 |
| 0 - 3 | 1 | X | 2 |
| 2 - 1 | 1 | X | 2 |
| Antal rätt: | |||
| Mitt spel | ||
|
Spikar och garderingar | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| Statistik | ||||
| Matchform | Inbördes | |||
| Hemmalag | Bortalag | Hemmalag | Oavgjort. | Bortalag |
67% |
80% |
1 | 2 | 2 |
47% |
87% |
1 | 0 | 4 |
33% |
87% |
1 | 1 | 3 |
20% |
53% |
3 | 1 | 1 |
60% |
47% |
0 | 1 | 4 |
40% |
27% |
1 | 2 | 2 |
47% |
47% |
1 | 0 | 4 |
47% |
67% |
3 | 1 | 1 |
| Svenska folket (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
19% | 27% | 54% | 5 | 27 | X | 7 | 35 |
1 |
X |
2 |
29% | 26% | 45% | 3 | 16 | 1 | 3 | 19 |
1 |
X |
2 |
37% | 24% | 39% | 1 | 2 | 1 | 2 | 15 |
1 |
X |
2 |
33% | 29% | 38% | 2 | 5 | 1 | 1 | 9 |
1 |
X |
2 |
52% | 25% | 23% | 6 | 27 | X | 5 | 29 |
1 |
X |
2 |
58% | 24% | 18% | 8 | 34 | X | 8 | 40 |
1 |
X |
2 |
55% | 24% | 21% | 7 | 31 | X | 6 | 34 |
1 |
X |
2 |
51% | 25% | 24% | 4 | 26 | X | 4 | 27 |
| Tipper kalkyl | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
6,6 | 8,4 | 0,0 | 6 | 65,51 | 1 | 5 | 83,53 |
1 |
X |
2 |
3,7 | 3,1 | 0,0 | 4 | 30,89 | X | 3 | 37,08 |
1 |
X |
2 |
30,5 | 29,4 | 0,0 | 8 | 293,54 | X | 8 | 304,57 |
1 |
X |
2 |
10,0 | 5,6 | 0,0 | 5 | 55,75 | X | 6 | 99,54 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 1,7 | 2,7 | 1 | 16,75 | X | 1 | 26,8 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 13,0 | 12,5 | 7 | 125,1 | 2 | 7 | 129,57 |
1 |
X |
2 |
0,0 | 1,9 | 3,9 | 2 | 19,48 | X | 4 | 38,96 |
1 |
X |
2 |
3,4 | 2,6 | 0,0 | 3 | 25,98 | X | 2 | 34,06 |
| Wild 'n' Crazy (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
45% | 37% | 18% | 8 | 8 | X | 8 | 27 |
1 |
X |
2 |
29% | 38% | 33% | 6 | 5 | 2 | 2 | 9 |
1 |
X |
2 |
17% | 41% | 42% | 2 | 1 | X | 7 | 25 |
1 |
X |
2 |
31% | 38% | 31% | 7 | 7 | 1 | 1 | 7 |
1 |
X |
2 |
20% | 39% | 41% | 4 | 2 | X | 3 | 21 |
1 |
X |
2 |
20% | 39% | 41% | 5 | 2 | X | 4 | 21 |
1 |
X |
2 |
19% | 40% | 41% | 3 | 1 | X | 5 | 22 |
1 |
X |
2 |
18% | 41% | 41% | 1 | 0 | 2 | 6 | 23 |
| Startodds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
6,90 | 4,50 | 1,46 | 8 | 3,04 | X | 8 | 5,44 |
1 |
X |
2 |
2,65 | 3,03 | 2,47 | 2 | 0,18 | 1 | 1 | 0,56 |
1 |
X |
2 |
1,73 | 3,74 | 3,75 | 5 | 2,01 | X | 5 | 2,02 |
1 |
X |
2 |
2,52 | 3,09 | 2,57 | 1 | 0,05 | 2 | 2 | 0,57 |
1 |
X |
2 |
1,64 | 4,00 | 3,97 | 6 | 2,33 | 2 | 6 | 2,36 |
1 |
X |
2 |
2,10 | 3,20 | 3,10 | 3 | 1 | 2 | 3 | 1,1 |
1 |
X |
2 |
1,86 | 3,47 | 3,51 | 4 | 1,61 | X | 4 | 1,65 |
1 |
X |
2 |
1,60 | 3,97 | 4,25 | 7 | 2,37 | X | 7 | 2,65 |
| Odds | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
4,75 | 3,25 | 1,89 | 3 | 1,36 | X | 8 | 2,86 |
1 |
X |
2 |
2,46 | 3,21 | 2,71 | 2 | 0,25 | 2 | 2 | 0,75 |
1 |
X |
2 |
1,69 | 3,92 | 4,15 | 7 | 2,23 | X | 7 | 2,46 |
1 |
X |
2 |
2,57 | 3,20 | 2,60 | 1 | 0,03 | 2 | 1 | 0,63 |
1 |
X |
2 |
1,82 | 3,55 | 3,88 | 5 | 1,73 | X | 4 | 2,06 |
1 |
X |
2 |
1,86 | 3,45 | 3,83 | 4 | 1,59 | X | 3 | 1,97 |
1 |
X |
2 |
1,76 | 3,78 | 3,93 | 6 | 2,02 | X | 5 | 2,17 |
1 |
X |
2 |
1,70 | 4,00 | 3,98 | 8 | 2,28 | 2 | 6 | 2,3 |
| Favoritodds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
20% | 29% | 51% | 3 | 22 | X | 6 | 31 |
1 |
X |
2 |
37% | 29% | 34% | 2 | 3 | 2 | 2 | 8 |
1 |
X |
2 |
54% | 23% | 22% | 7 | 31 | X | 8 | 32 |
1 |
X |
2 |
36% | 29% | 35% | 1 | 1 | 2 | 1 | 7 |
1 |
X |
2 |
50% | 26% | 24% | 5 | 24 | X | 4 | 26 |
1 |
X |
2 |
49% | 27% | 24% | 4 | 22 | X | 3 | 25 |
1 |
X |
2 |
52% | 24% | 23% | 6 | 28 | X | 5 | 29 |
1 |
X |
2 |
54% | 23% | 23% | 8 | 31 | X | 7 | 31 |
| Slumpade odds (%) | ||||||||||
Spelförslag |
Odds | Guide | ||||||||
| 1 | X | 2 | 1 | X | 2 | Ord | Avst | Gard | Ord | Avst |
1 |
X |
2 |
14% | 21% | 65% | 8 | 44 | X | 8 | 51 |
1 |
X |
2 |
34% | 30% | 36% | 2 | 2 | 1 | 1 | 6 |
1 |
X |
2 |
52% | 24% | 24% | 5 | 28 | X | 5 | 28 |
1 |
X |
2 |
36% | 29% | 35% | 1 | 1 | 2 | 2 | 7 |
1 |
X |
2 |
55% | 22% | 23% | 6 | 32 | 2 | 6 | 33 |
1 |
X |
2 |
43% | 28% | 29% | 3 | 14 | 2 | 3 | 15 |
1 |
X |
2 |
48% | 26% | 26% | 4 | 22 | X | 4 | 22 |
1 |
X |
2 |
56% | 23% | 21% | 7 | 33 | X | 7 | 35 |
| ♈ Väduren | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♉ Oxen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♊ Tvillingarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♋ Kräftan | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♌ Lejonet | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♍ Jungfrun | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♎ Vågen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♏ Skorpionen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♐ Skytten | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♑ Stenbocken | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♒ Vattumannen | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
| ♓ Fiskarna | ||
Spelförslag | ||
| 1 | X | 2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
1 |
X |
2 |
Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.
Utdelning
| Antal rätt | Rätta rader | Utdelning |
|---|---|---|
| 8 rätt | 46 | 4 031 kr |
| Total utdelning | 185 426 kr (69,99 % av omsättningen) |
|