Stryktipset på Toutube
Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.18

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.18

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.17

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.17

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.16

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.16

RoboBet 4.0

RoboBet 4.0 ute nu!

Smartare tippare vinner mest!

RoboBet

Tips-SM 2019

Tips-SM

I år anordnas Tips-SM för 23:e året i rad - Sveriges pouläraste tävling för fotbolls- och tipsentusiaster. Tävlingen som anordnas av Svenska Spel med kvalspel under oktober och november avslutas med ett rafflande slutspel och final i december.

I år startar Tips-SM vecka 42, lördagen den 19 oktober. Som tidigare är utmaningen att i ett kvalspel tippa ett 64-raderssystem på Stryktipset i sex veckor. De fem bästa omgångarna räknas, där de 13 tippare samt lag som toppar tabellen efter kvalspelet får ta sig till Stockholm i december för den stora finalen. Fina priser väntar såväl i den individuella tävlingen som i lagtävlingen.

Kolla in prisbordet i årets Tips-SM på SvenskaSpel.se

Tips-SM på Tipper.se

På Tipper.se kommer du under kvalveckorna få rikligt med 64-raders förslag för att ge dig bästa förutsättningar för framgångsrikt tävlande. Här kommer du också kunna följa resultatutvecklingen vecka för vecka under hela kvalspelet.

Vi ser fram mot ett riktigt spännade Tips-SM!

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.18

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.18

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.17

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.17

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.16

Niklas Holmgren kommenterar stryktipset v.16

Tips-SM 2019 - Aktuell ställning

Invividuellt

Sök

Kolla in hela resultatlistan på SvenskaSpel.se

PositionPoängSpelareOmg 1Omg 2Omg 3Omg 4Omg 5Omg 6
158Jan Holmqvist - Södertälje1291212138
257Dennis Törnström - Listerby121010121310
357Ingela Nilsson - Rydebäck10111112138
457Karl Lindman - Uppsala12912111210
557Mai Krook - Stockholm11111112129
657Roger Larsson - Föllinge111112111210
756Jan Hiller - Kristinehamn9111112139
856Daniel Ljunggren - Sandviken10101112139
856Anneli Lindström - Västervik101011121310
1056Alf Gustafsson - Staffanstorp91011121310
1156Stefan Åhgren - Avesta10101112138
1256Magnus Söderberg - Örebro11111011138
1256Håkan Öijer - Linköping11111011138
1456Mikael Dahlberg - Nyköping13810111111
1456Johan Wall - Hjortkvarn11101171311
1456Mats Pettersson - Uppsala10111111139
1756Yvonne Bengtsson - Varberg1291112129
1856Jacob Henningsson - Hägersten12710121210
1956Lennart Freidenfelt - Uppsala12912111110
2056Lena Kjerrström - Uddevalla12810111211
2156Olof Bjersander - Visby12611101211
2256Björn Asplund - Handen91011121211
2356Henrik Gård - Karlstad12911111210
2456Patrik Andersson - Åtvidaberg11811121210
2456Ulf Johansson - Örebro12101211118
2656Peter Haapamäki - Nyköping10121111127
2656Rickard Medhlund - Bandhagen12101111129
2656Petteri Karttunen - Trångsund11101112129
2956Rolf Karlsson - Torslanda11101211129
3056Gustav Weberg - Sjöbo11111111129
3156Anne-christine Nidsjö - Trollhättan81111121111
3256Henrik Forsberg - Borås111111111210
3356Steffen Sørensen - Ytterby12911111111
3456Mathias Nytting - Örebro11811111211
3456Kathrin Sjöberg - Segeltorp11111111129
3655Bertil Sandström - Ljungbyhed1010139138
3755Jan Andersson - Arboga8111112138
3855Torbjörn Hägerström - Norrköping1281111138
3955Christian Johansson - Lidköping9811131210
4055Robin Gustavsson - Ljungskile1209111310
4155Fredrik Svensson - Strömsnäsbruk9121011137
4155Roger Gustavsson - Västerås1291110139
4355Margareta Lampa - Åby1112109138
4455Christoffer Noaksson - Järfälla12810101310
4455Christoffer Albinsson - Henån10121010138
4455Bo Blomqvist - Göteborg10108121310
4455Helén Dahlbäck - Skövde12101010137
4855Göran Roland - Fritsla13810101210
4955Peder Stålhammar - Holsbybrunn10101210139
5055Kenneth Ekholm - Göteborg1111119137
5155Rickard Berglund - Brunskog1181191311
5155Monica Sandström - Bromma1191111139
5355Mattias Andersson - Tullinge1191111139
5455Jonathan Alsterskär - Linköping1111119138
5455Bo Riddarsporre - Finspång1111117139
5655Ingemar Karlsson - Gävle91011111310
5755Henrik Lindgren - Sundsvall13101110119
5855John Wernvik - Stockholm10111011138
5855Jonas Sankala - Stockholm11710101311
6055Tommy Wahlsten - Skövde10111110138
6055Pekka Svärd - Sjömarken10111191310
6055Dimitris Adabugday - Sparsör13101110119
6055Marcus Kjellson - Vårgårda11101191310
6055Anders Nylén - Nynäshamn91110111310
6555Thomas Lundin - Knislinge111010111310
6655Damon Ardalani - Mölndal11101113109
6755Bror Eliasson - Bengtsfors11101011137
6755Raymond Jacobs - Helsingborg10101111138
6755Ulf Jonasson - Årsta11811101310
7055Stefan Wall - Helsingborg101011111310
7155Hans Albinsson - Berghem1291012129
7255Tobias Sander - Katrineholm1291111128
7355Bao Huynh - Sundbyberg1271211119
7455Tobias Ottenvall - Motala1271112119
7555Greger Kammerland - Nora1271111129
7655Ingemar Bengtsson - Eslöv1291111129
7755Mårten Jonsson - Partille1181112129
7755Göran Pettersson - Dalsjöfors8911121211
7955Alexander Burman - Uddevalla10101112129
8055Jan Johansson - Göteborg10101211129
8155Linus Bark - Stockholm12101110128
8255Kenneth Mossberg - Hisings kärra12101110128
8355Thomas Soors - Älvdalen11910121210
8455David Holmberg - Sundbyberg12101110128
8455Rickard Palm - Skövde12101011129
8655Lars Antonsson - Ljungskile81110121210
8655Attila Kathy - Lund10612121110
8655Mats Jensen - Karlskoga12101110129
8955Anna karin Persson - Karlsborg12811101210
9055Mikael Sjödén - Älvdalen11101210129
9055Oliwer Lundkvist - Eskilstuna10912101211
9055Stefan Samuelsson - Kungsbacka111012101210
9355Bahadir Eroglu - Hisings backa101011121210
9355Thomas Johansson - Påskallavik71012111210
9355Franz Fischer - Bromma12101011128
9355Bengt Hermansson - Ramlösa12101191210
9355Inga-lill Jönsson - Klagstorp11910121210
9355Sonja Ståhl - Valdemarsvik11810121210
9955Adam Åhman - Västervik12111010129
10055Stefan Kjellin - Uppsala11101112119

Lagtävlingen

Sök

Kolla in hela resultatlistan på SvenskaSpel.se

PositionPoängSpelareOmg 1Omg 2Omg 3Omg 4Omg 5Omg 6
1214Lusasken374144444835
2213Inga Bankers bara Bängers413640454938
3212Skrapet373840424844
4212Team ABSOL413743434835
5212Team Platina433341414839
6212Wallibanerna404043404742
7212Underlag01394042454639
8211Mörkret394043424736
9211Töpels tipp414042414735
10210Familjen gustavsson423939414935
11210Direkten Bogrens413546404835
12210BETMEISTERS364043414838
13210TigerSM393643414740
14210Öviks Allstar Women414040424737
15210ROUK413645404638
16210Willys bästa Lag374144424634
17210Slow Motion393844434440
18209AlltellerInget423341395235
19209Christer med vänner364043414935
20209Strykjärnet2019383842424931
21209Lars E med vänner384042404936
22209Brukets hjältar413840414933
23209Banjo land413640444836
24209Roffe med vänner374044404835
25209Team Hybris383843424837
26209Peking FC433939404831
27209Lasse P med vänner394141404836
28209Hyrule403941414836
29209Rutinerade Rävarna433543364740
30209Stora övergången423741424736
31209Däckroy i Färjestaden443741414635
32209The Reds423643414538
33208Palmegruppen403743394934
34208The big five413640424932
35208Perstorp413842384935
36208WeStillBelieve343743444836
37208IFK Hjältar393741434835
38208Jarl med vänner384042404836
39208Systemfel404141384835
40208Single Malt394140404834
41208Sjölins Tobak anno 1923433641414733
42208Team burköl403443414737
43208Berntssons Boys413440404740
44208Trätofflorna403643424637
45208Sir Peter Bengtsson413742414638
46208Tutti Frutti403743434534
47208DK100443640444433
4820790-sista blåvitt373439445235
49207Yaga-yo414039375034
50207Polcirkeln383939424934
51207Inte en chans403843384837
52207Pizzasalladland453541394735
5320713 rätt på lördag393938444738
54207Tretton393643424733
55207team chelsea413343404736
56207Space Pirates403641434733
57207Fritz393440434738
58207Toppat skrapet383939394743
59207Kontek IF413642414735
60207Drömmar om 13 rätt394138424726
61207tipscupen384041414737
62207Drifters394041404735
63207Slendermans söner403443424636
64207VictoriaConcordiaCrescit433439424637
65207Husbil Hunters343742424640
66207Peppes Bodega403442414638
67207DalkarnasBetting424040394634
68207Hjo Hockey404041404636
69207Sjutillnio413542434536
70207Team långburk423241414538
71206Trocaderos353842415033
72206Rally5403740395031
73206Grythyttan Gangsters413344364936
74206Västra Aros413641394935
75206Drift Terror384138404937
76206Keno ligan383940404935
77206pichula con pan403839404934
78206lag karl393838434835
79206Michels pojkar403441424835
80206Tipsextra393742404835
81206Fotbollsherrarna393640424837
82206Maxi Visby383542404838
83206Pantertanterna373939424838
84206Team sjöby413641404833
85206Tillsammans på IT-Drift373941414833
86206Genchi Genbutsu403938414837
87206Underlag02383642434736
88206Jannes Järngäng423839404735
89206Rasputins403938424735
90206Lucky Leffes393939424735
91206Team Tumba393942394735
92206Team Gräsberg413041404737
93206Wildsveines403544414635
94206AddeBs Kanoner413641424636
95206kebabfredag403742414633
96206Tillman plus 1383941424635
97206AlLeHuMå384239414635
98206Indian express413741414633
99206Quitters413541454435
100206LKF FC393844404537

Spelförslag till den sjätte och sista Tips-SM omgången den 23 november

[Uppdaterat 2019-11-22 kl 18:40]

Här är sex 64-raders spelförslag som tagits fram med Tippers verktyg RoboBet inför sjätte omgången av Tips-SM.

Kolla resultatet i senaste omgången på Svenskaspel.se/resultat
Kolla ställningen i Tips-SM på Svenskaspel.se/Tips-SM


Spelförslag baserat på hur Svenska Folket tippat

Spelförslag basert på hur Svenska Folket tippat

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Unibet

Spelförslag basert på odds från Unibet

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Svenska Spel Oddset

Spelförslag basert på odds från Svenska Spel Oddset

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Reultat i tidigare omgångar

Här hittar du resultaten av spelförslag från avslutade Tips-SM-omgångar i grundspelet



Spelförslag o resultat till den sjätte och sista Tips-SM omgången den 23 november

Här är de sex 64-raders spelförslag som togs fram med Tippers verktyg RoboBet inför sjätte omgången av Tips-SM.
En lite svårare omgång den här gången där Svenska Folket scorade bäst med 8 rätt!

Kolla resultatet i omgången på Svenskaspel.se/resultat
Kolla ställningen i Tips-SM på Svenskaspel.se/Tips-SM


Spelförslag baserat på hur Svenska Folket tippat

Resultat: 8 rätt

Spelförslag basert på hur Svenska Folket tippat

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Resultat: 7 rätt

Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Unibet

Resultat: 7 rätt

Spelförslag basert på odds från Unibet

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Svenska Spel Oddset

Resultat: 7 rätt

Spelförslag basert på odds från Svenska Spel Oddset

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Resultat: 7 rätt

Spelförslag basert på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Resultat: 6 rätt

Spelförslag basert på Tippers oddskalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se





Spelförslag o resultat till den femte Tips-SM omgången den 16 november

Här är de tre 64-raders spelförslag som togs fram med Tippers verktyg RoboBet inför femte omgången av Tips-SM.
Tipper scorade 12 rätt medan Svenska Folket och Tio Tidningar fick ihop 11 rätt.

Kolla resultatet i omgången på Svenskaspel.se/resultat
Kolla ställningen i Tips-SM på Svenskaspel.se/Tips-SM


Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Resultat: 12 rätt

Spelförslag basert på Tippers oddskalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på hur Svenska Folket tippat

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på hur Svenska Folket tippat

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se





Spelförslag o resultat till den fjärde Tips-SM omgången den 9 november

Här är de sex 64-raders spelförslag som togs fram med Tippers verktyg RoboBet inför fjärde omgången av Tips-SM.
Tipper, Stryktipset i Sista Stund, Unibet o Oddset scorade alla 11 poäng. Svenska Folket fick ihop 10 poäng o Tio Tidningar landade på 9.

Kolla resultatet i omgången på Svenskaspel.se/resultat
Kolla ställningen i Tips-SM på Svenskaspel.se/Tips-SM


Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på Tippers oddskalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Unibet

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på odds från Unibet

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Svenska Spel Oddset

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på odds från Svenska Spel Oddset

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på hur Svenska Folket tippat

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på hur Svenska Folket tippat

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Resultat: 9 rätt

Spelförslag basert på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se





Spelförslag o resultat till den tredje Tips-SM omgången den 2 november

Här är de sex 64-raders spelförslag som togs fram med Tippers verktyg RoboBet inför tredje omgången av Tips-SM.
Svenska Folket och Unibet scorade bäst med 11 rätt. Resten scorade alla 10 rätt!

Kolla resultatet i omgången på Svenskaspel.se/resultat
Kolla ställningen i Tips-SM på Svenskaspel.se/Tips-SM


Spelförslag baserat på hur Svenska Folket tippat

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på hur Svenska Folket tippat

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Unibet

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på odds från Unibet

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tippers oddskalkyl

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på Tippers oddskalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Svenska Spel Oddset

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på odds från Svenska Spel Oddset

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på odds från Stryktipsetisistastund.se

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se





Spelförslag o resultat omgången 26 oktober

Här är de sex 64-raders spelförslag som togs fram med Tippers verktyg RoboBet inför andra omgången av Tips-SM.
Svenska Folket scorade bäst med 11 rätt följt av Tio Tidningar o Tipper med 10 rätt! Med robobet kan du enkelt välja grundrad och garderingar baserat på oddsen från en spelexpert!


Spelförslag baserat på Svenska Folket

Resultat: 11 rätt

Spelförslag basert på Svenska Folket

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tippers kalkyl

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på Tippers kalkyl

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på Tio Tidningars tips

Resultat: 10 rätt

Spelförslag basert på Tio Tidningars tips

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Stryktipsetisistastund.se

Resultat: 9 rätt

Spelförslag basert på Stryktipsetisistastund.se

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Unibet

Resultat: 9 rätt

Spelförslag basert på Unibet

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



Spelförslag baserat på odds från Svenska Spels Oddset

Resultat: 8 rätt

Spelförslag basert på Oddset

Spela ditt 64-raders system på Svenskaspel.se



OBS!
Spel från Svenska Spel Sport & Casino AB och AB Svenska Spel.

Åldersgräns 18 år. Stödlinjen
020-81 91 00. Spelalagom.se