Resultat

[Uppdaterad: ]
Här visas senaste resultaten på Stryktipset, Europatipset och Topptipset.

   Vill du se tidigare, äldre resultat kan du söka efter dem på Söksidan (kan nås via förstoringsglaset -   - i huvudmenyn)!

Resultat Europatipset söndag 1 februari 2026

Omsättning 10 953 964 kr

Spelstopp: 2026-02-01 14:59

Expert: Henrik Johansson

Europatipset är tillbaka och det i en skrud vi känner igen. Matcher från Europas fem främsta ligor tar plats på kupongen. Dessutom gör belgiska Jupiler League ett gästspel med toppmötet mellan Royale Union SG och Club Brugge. Därifrån hämtas en av mina fem spikar på kupongen där det baskiska derbyt mellan Athletic Bilbao och Real Sociedad är huvudattraktionen. Vamos!

Spikarna

1. Tottenham - Manchester City - 2

Tottenham gjorde jobbet borta mot ett utcheckat Eintracht Frankfurt i onsdags. Det blev en 2-0-seger efter att Randal Kolo Muani visat att släkten är värst. Glädjande var också att Dominic Solanke, som saknats med en vristskada större delen av säsongen, målade för andra Champions League-matchen i rad. Segern i Tyskland innebar att Spurs sensationellt slutade på en fjärdeplats i ligafasen, ett av få glädjeämnen för Londonlaget under säsongen.

I Premier League är verkligheten en helt annan efter fem raka utan seger. En poäng räddades sent borta mot Burnley och återigen var det mittbackarna – Van de Ven och Romero – som stod för målen. Van de Ven saknades dock i veckans CL-match och är tveksam till spel här. Därutöver ser Pedro Porro, Rodrigo Bentancur, Lucas Bergvall, Mohammed Kudus och Richarlison alla ut att saknas.

Då ger jag inte Tottenham några större chanser mot Manchester City trots hemmaplan. Efter en tung januari kommer Pep Guardiolas gäng från dubbla 2-0-vinster den senaste veckan. Marc Guéhi debuterade i den ljusblå dressen mot Wolverhampton och är ett minst sagt välkommet tillskott i backlinjen. Framåt bara väntar jag på att Haaland ska börja ösa in mål igen och det betydde säkerligen mycket för norrmannens självförtroende att hitta nätet mot Galatasaray i onsdags.

Detta var länge en mardrömsarena för City, men efter fyra raka förluster har Peps gäng lyckats segra de två senaste åren på Tottenham Hotspur Stadium. Över 90 minuter är det inget snack om att gästerna ska lösa detta mot ett skadedrabbat och ojämnt Spurs. Jag singlar tvåan med god känsla i norra London.

5. Parma - Juventus - 2

Juventus är något på spåren. Defensiven sitter där den ska och offensiven börjar blomstra allt mer. Luciano Spalletti har ånyo visat att han tillhör Italiens skickligaste tränare där 3-0-vinsten förra veckan mot Antonio Contes Napoli var en maktdemonstration från såväl 66-åringen från Certaldo som hela “Den gamla damen”.

Är det något Juventus behöver förbättra är det förmågan att bryta sig igenom lågt liggande försvar. 0-1-förlusten borta mot Cagliari och 0-0 hemma mot Lecce på denna sida nyår är bevis, men samtidigt ska det sägas att Juventus varit totalt överlägsna i dessa matcher och med normal utdelning borde ha vunnit komfortabelt. En spelare som Jonathan David behöver dock förbättra sin slutprodukt. Den har inte varit tillräcklig sedan han kom till Italien, men samtidigt ska det sägas att den kanadensiska strikern sett bra mycket bättre ut under 2026.

Parma tar sina poäng men offensiven är i det närmaste obefintlig. Trots blott 14 mål på 22 omgångar har Tomas Brolins gamla gäng fortsatt ett behörigt avstånd till nedflyttningsstrecket, men hade jag haft sympatier för Parma hade jag varit orolig. Bortsett Mateo Pellegrino har ingen spelare gjort fler än två mål, och jag ser i ärlighetens namn inte argentinaren som någon riktig spetsanfallare heller.

Parma vann faktiskt motsvarande möte förra våren, men nu har Juventus tagit kliv och så länge gästerna från Turin visar någorlunda effektivitet ser jag inte några poäng tappas på Ennio Tardini. Trots hög procent backar jag gästerna fullt ut i Emilia-Romagna.

6. Como - Atalanta - 1

Como hamnade i ett tidigt underläge i tisdagens Coppa Italia-fight mot Fiorentina, men det var aldrig något snack på Artemio Franchi. Kometen inom italiensk fotboll vände och vann rättvist med 3-1. Därmed har Fàbregas gäng gjort tolv mål på sina tre senaste matcher.

En liten smolk i glädjebägaren var att Anastasios Douvikas utgick skadad. Där försvinner ett hot i Comos offensiv, men som värdarna uppträder för stunden är jag inte orolig. Nico Paz är en briljant spelare och såväl Caqueret som Baturina har sett fina ut mot slutet.

En sexpoängsmatch stundar under söndagen när det vankas derby i Lombardiet. Här har Como chansen att mer eller mindre haka av Atalanta i kampen om den sista Europaplatsen. Gästerna får en dags kortare vila efter 0-1-smällen mot Royale Union SG i onsdags. Därmed är spelschemat inte nådigt mot de blåsvarta framöver, som ställs mot Juventus i Coppa Italia redan kommande vecka.

Truppläget har ljusnat för gästerna från Bergamo, men här har jag likväl svårt att se Atalanta räcka till mot ett Como som spelar som i trans. Här på Stadio Giuseppe Sinigaglia har Fàbgreas gäng varit i det närmaste omutliga och till runt 50 procent ser jag ettan som en gedigen spik i norra Italien. Avanti, I Lariani!


Skrällen

3. Aston Villa - Brentford - X2

Aston Villa lyckades vända underläge till seger den avslutande halvtimmen i torsdagens Europa League-match mot Salzburg, men efter 35 minuter var olyckan framme. Ollie Watkins utgick skadad och ser ut att bli borta ett tag. Även om han inte haft en lika bra säsong som i fjol är det ett enormt avbräck. Han sällar sig till en skadelista där redan Kamara, McGinn och Tielemans återfinns.

Med kort vila och ett allt annat än optimalt truppläge är det favoritskap Aston Villa får av tipparna alldeles för stort. Brentford är därtill ett lag som har alla möjligheter att såra Unai Emerys lejon. “Bina” kommer visserligen från dubbla förluster, men såväl mot Chelsea som Nottingham har Brentford varit väl så bra. Effektiviteten har bara saknats. Med sylvassa Igor Thiago längst fram är det dock bara en tidsfråga innan det lossnar om Keith Andrews gäng fortsätter på inslaget spår.

Kristoffer Ajer och Mikkel Damsgaard utgick skadade mot Nottingham och är frågetecken här, men jag tror att söndagens matchbild på Villa Park kan spela Brentford rakt i händerna. När ettan streckas i absurdum är det då bara att tacka och ta emot – till rådande streck tornar X2 upp som en given lösning i Birmingham.


Systemförslag

1296 rader
1. Tottenham - Man City        2
2. Man United - Fulham        1x2
3. Aston Villa - Brentford        x2
4. Nottingham - Crystal P        1
5. Parma - Juventus            2
6. Como - Atalanta            1
7. A.Bilbao - Sociedad        1x2
8. Real Betis - Valencia        1x
9. Getafe - Celta Vigo        1x
10. Stuttgart - Freiburg        1x2
11. Lyon - Lille            1x
12. Strasbourg - PSG        1x2
13. Royale USG - Club Brugge    1

/ Henrik Johansson

Expertens matchanalyser
Kupong
Spelförslag
Expertanalys
NrMatch 1X 2 (detaljer)
1 Tottenham - Manchester City 1 X 2 Båda dessa lag kunde fira topp 8-platser i Champions League i onsdags efter 2-0-vinster. Ett av få glädjeämnen för Tottenham, som efter fem raka matcher utan seger i Premier League inte kan känna sig helt säkra på nytt kontrakt. Manchester City är i sin tur på jakt efter Arsenal och med Guéhi in i mittlåset börjar det se stabilare ut igen. Haaland bröt dessutom sin torka när han målade mot Galatasaray. Tottenham saknar mängder med spelare och räcker inte till mot ett bra mycket bättre City. Tvåan singlas utan tvekan i norra London.
2 Manchester United - Fulham 1 X 2 Sex poäng från mötena mot City och Arsenal – snacka om succéstart för Michael Carrick. Nu väntar dock en annan typ av uppgift och oroväckande är att Uniteds bästa spelare i nämnda möten, Patrick Dorgu, gått sönder. Här kommer inte “De röda djävlarna” bjudas på samma ytor som i föregående omgångar och tror att det kan låsa sig mot ett skickligt Fulham. De vitsvarta från London visade klass när underläge vändes till seger mot Brighton. Därmed är The Cottagers ett topp 5-lag sett till de tio senaste omgångarna. På Old Trafford har Fulham stått upp väl på senare år och det tror jag även att Marco Silvas gäng gör denna söndag. Alla tecken och skrälljobb.
3 Aston Villa - Brentford 1 X 2 Ollie Watkins gick sönder i torsdagens EL-match mot Salzburg. Ett hårt slag för Aston Villa, som fått fin leverans från strikern efter en tung höst. Med Kamara, Tielemans och McGinn på skadelistan därtill är truppläget allt annat än optimalt för Unai Emery, vars lag här ställs inför en obekväm uppgift. Brentford kommer från dubbla förluster, men har varit väl så bra som Chelsea och Nottingham. Ajer och Damsgaard är frågetecken, men med de fysiska förutsättningarna på sin sida och en matchbild som troligen kommer att passa ska Brentfords poängchans ses som god i Birmingham. Med allt värde till höger är X2 en no-brainer.
4 Nottingham - Crystal Palace 1 X 2 Toppstrid i höstas har förbytts mot något helt annat för Crystal Palace. Truppen har gått på knäna och Glasner har knappast varit nöjd med ledningen. Tysken har deklarerat att han lämnar efter säsongen. Som Palace uppträder just nu kan vi dock få se en förändring i tränarstaben tidigare. Ingen vinst sedan elfte december (alla tävlingar) säger det mesta och med Guéhi bort har det genast sett sämre ut bakåt. Nu är dessutom Wharton avstängd. Nottingham skuggar i tabellen och visar fin form med sju poäng på de tre senaste. Här fortsätter Forest på inslagen väg. Stabil spiketta.
5 Parma - Juventus 1 X 2 Italienskt klassikermöte som troligen kommer bli förhållandevis målsnålt. Parma har en defensiv approach och är, med sina 14 mål på 22 matcher, sämst framåt i Serie A. Juventus offensiv har i sin tur bitvis låst sig, inte minst mot denna typ av motstånd. Med det sagt tycker jag hela tiden att “Den gamla damen” tar kliv under Spalletti och jag ser de svartvita lösa detta. Det skulle inte förvåna om Kenan Yildiz har ett finger med i spelet. Jag singlar tvåan.
6 Como - Atalanta 1 X 2 Derby från Lombardiet där viktiga poäng ska fördelas i kampen om Europaplatserna. Como flyger högt just nu med tolv mål på sina tre senaste matcher och även om Douvikas gick sönder i veckan mot Fiorentina ser jag Fàbregas gäng fortsätta på inslagen väg. Atalanta får kortare vila efter sin slätstrukna insats mot Royale Union SG (0-1). Mot ett hemmastarkt Como, med magikern Nico Paz i fören, tror jag inte att Hien med lagkamrater räcker till. Fin spiketta.
7 Athletic Bilbao - Real Sociedad 1 X 2 "Basque derby” tillhör Spaniens allra hetaste rivalmöten, men det är två lag som knappast är nöjda med sina säsonger som ställs mot varandra. Värst är det för Athletic Bilbao, som gått kräftgång i La Liga ett bra tag och som rök ur Champions League i veckan. Skador på nyckelspelare stör och Athletic möter knappast Sociedad i rätt läge. Gästerna har ryckt upp sig sedan Pellegrino Matarazzo kom in och är mer utvilade. Att Caleta-Car är avstängd är dock ett minus. Samtidigt har “La Real” förlorat sina fyra senaste besök här på San Mamés. Jag tycker att detta känns vidöppet på förhand och lämnar inga tecken utanför.
8 Real Betis - Valencia 1 X 2 Real Betis gjorde jobbet mot Feyenoord när en topp 8-plats i Europa League säkrades. Starkt med hänsyn till alla skador Sevilla-klubben störs av. Antony är dock tillbaka och med honom på plan händer det hela tiden grejer i offensiven. Valencia kommer med lite vind i seglen efter dubbla vinster, men på bortaplan är generellt “Fladdermössen” bedrövliga. En seger på tio försök har de tillresta löst i den spelformen under säsongen, en skörd som knappast förbättras i Andalusien. 1X.
9 Getafe - Celta de Vigo 1 X 2 Getafe stod för en gedigen bortamatch mot Girona, men det slutade med en sur kvittering i den 94:e minuten. Det var åtminstone ett steg i rätt riktning för Madrid-klubben, som med sin starka organisation nästintill alltid är inblandade i jämna dueller. Celta Vigo har gjort det lysande på bortagräs denna säsong, men då har galicierna haft andra typer av matchbilder än den som väntar på Alfonso Perez. Här kommer svenskklubben att hålla i taktpinnen och det innebär knappast någon vinstgaranti. Jag går för den värdemässigt fina vänstersidan – 1X.
10 Stuttgart - Freiburg 1 X 2 Det vankas derby i Baden-Württemberg under söndagseftermiddagen. Stuttgart har en bättre säsong i ryggen, åtminstone i Bundesliga, men speciellt mycket skiljer inte dessa antagonister åt och jag ser Freiburg kunna stå upp bra på MHPArena. Lite mer spets finns hos Stuttgart, men Freiburg vilade nyckelspelare i torsdagens EL-möte mot Lille och vann det vändande mötet i september. Jag är inte sen med att gardera den hårt ansatta ettan hela vägen i sydvästra Tyskland.
11 Lyon - Lille 1 X 2 Lille lyckades vinna mot Freiburg i torsdags, men vackert var det inte. Lika bra som för Lyon gick det inte heller i Europa Leagues ligafas. OL lade nämligen beslag på förstaplatsen efter sju vinster av åtta möjliga. Paulo Fonsecas gäng går på vatten med nio raka vinster (alla tävlingar) och även om skador stör ska Lyon gälla som klara favoriter mot ett formsvagt Lille. Noterbart är dessutom att Lyon har vunnit fem av sex möten lagen emellan sedan 2024. När ettan överstreckas vill jag ändå få med ett rensande kryss. Där stannar jag.
12 Strasbourg - Paris Saint-Germain 1 X 2 I Ligue 1 går PSG starkt just nu, men i övriga turneringar har det inte gått lika bra. Det blev respass ur Coupe de France mot Paris FC för några veckor sedan och i onsdags lyckades inte PSG besegra Newcastle. Därmed tvingas de spela ytterligare en runda i Champions League mot Monaco. Samtidigt är Luis Enriques gäng pressade i ligan av Lens. Kvaratskhelia saknas i söndagens tuffa bortamatch mot Strasbourg, som visar fin form och i högsta grad är med i kampen om Europaplatserna. På Stade de la Meinau har “Le Racing” övertygat stort och här vill jag inte utesluta Chelseas samarbetsklubb ur ekvationen. Alla tecken!
13 Royale Union SG - Club Brügge 1 X 2 Toppmöte i Jupiler League mellan de två senaste årens mästare. Royale Union SG är regerande sådana och toppar tabellen inför helgens omgång. Helt logiskt ska sägas. De blågula från Bryssel spelar Belgiens bästa fotboll och har framförallt en defensiv som inget annat lag är i närheten av. Club Brugge kommer boostade efter veckans avancemang i Champions League, men bortaspelet har bitvis spökat. Mot ett USG som har raden 9-1-0 i ligan här på Stade Joseph Marien får CB det tufft emot. Etta.
 

Visa

System
Rader: 1
Helgard:0

Halvgard:0
System:Matematiskt Rader:1
 
Resultat
Mål 1 X 2
2 - 2 1 X 2
3 - 2 1 X 2
0 - 1 1 X 2
1 - 1 1 X 2
1 - 4 1 X 2
0 - 0 1 X 2
1 - 1 1 X 2
2 - 1 1 X 2
0 - 0 1 X 2
1 - 0 1 X 2
1 - 0 1 X 2
1 - 2 1 X 2
1 - 0 1 X 2
Antal rätt:
  Mitt spel
Spikar och garderingar
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
  Statistik
MatchformInbördes
HemmalagBortalag HemmalagOavgjort. Bortalag
42%
73%
3 0 2
49%
58%
2 2 1
82%
51%
2 2 1
44%
29%
0 0 0
42%
78%
0 0 0
67%
69%
1 1 3
40%
62%
0 0 0
64%
58%
2 2 1
38%
56%
2 1 2
67%
60%
0 0 0
76%
47%
4 1 0
64%
62%
1 1 3
58%
56%
0 0 0
System
Svenska folket (%)
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
13% 17% 70% 12 53 X 12 57
1
X
2
66% 22% 12% 9 44 X 9 54
1
X
2
53% 24% 23% 5 29 X 4 30
1
X
2
58% 25% 17% 6 33 X 6 41
1
X
2
5% 18% 77% 13 59 X 13 72
1
X
2
52% 26% 22% 4 26 X 5 30
1
X
2
39% 32% 29% 2 7 X 2 10
1
X
2
62% 25% 13% 7 37 X 8 49
1
X
2
29% 34% 37% 1 3 X 1 8
1
X
2
67% 20% 13% 10 47 X 10 54
1
X
2
61% 23% 16% 8 38 X 7 45
1
X
2
13% 20% 67% 11 47 X 11 54
1
X
2
49% 28% 23% 3 21 X 3 26
 
Tipper Odds
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
5,2 5,2 1,6 8 3,6 X 7 3,62
1
X
2
4,3 2,7 2,5 1 0,25 X 2 1,77
1
X
2
1,5 6,2 6,0 11 4,46 2 12 4,66
1
X
2
1,8 4,2 5,0 5 2,45 X 6 3,28
1
X
2
6,1 5,9 1,5 10 4,41 X 10 4,55
1
X
2
2,3 3,7 3,4 2 1,08 2 1 1,4
1
X
2
6,1 6,0 1,5 12 4,52 X 11 4,62
1
X
2
1,8 4,8 4,0 4 2,19 2 4 2,94
1
X
2
5,9 5,6 1,5 9 4,07 X 9 4,39
1
X
2
1,7 4,6 4,9 6 2,88 X 5 3,18
1
X
2
1,3 8,0 7,8 13 6,41 2 13 6,7
1
X
2
1,6 5,3 5,2 7 3,57 2 8 3,69
1
X
2
1,9 4,4 4,0 3 2,11 2 3 2,53
 
Oddsmixen
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
6,0 5,0 1,6 12 3,45 X 12 4,4
1
X
2
2,0 3,5 4,8 4 1,5 X 7 2,8
1
X
2
1,9 4,3 4,3 9 2,47 2 6 2,49
1
X
2
1,9 3,8 4,9 7 1,94 X 8 3,01
1
X
2
11,9 5,3 1,4 13 3,97 X 13 10,56
1
X
2
2,2 3,6 3,8 3 1,45 X 3 1,67
1
X
2
3,1 3,5 2,6 1 0,55 1 1 0,94
1
X
2
1,8 4,1 5,5 8 2,31 X 10 3,71
1
X
2
3,8 3,5 2,2 2 1,27 X 2 1,54
1
X
2
1,6 4,7 5,9 10 3,04 X 11 4,28
1
X
2
1,6 4,9 5,3 11 3,26 X 9 3,68
1
X
2
4,0 3,8 2,0 6 1,75 X 5 1,99
1
X
2
2,1 3,8 3,9 5 1,69 X 4 1,84
 
Wild 'n' Crazy (%)
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
44% 41% 15% 7 3 X 9 29
1
X
2
12% 43% 45% 5 2 X 11 33
1
X
2
26% 37% 37% 1 0 2 2 11
1
X
2
23% 37% 40% 8 3 X 6 17
1
X
2
50% 43% 7% 13 7 X 13 43
1
X
2
25% 37% 38% 4 1 X 4 13
1
X
2
26% 35% 39% 10 4 X 5 13
1
X
2
17% 39% 44% 12 5 X 8 27
1
X
2
34% 34% 32% 2 0 X 1 2
1
X
2
14% 42% 44% 6 2 X 10 30
1
X
2
23% 40% 37% 9 3 2 7 17
1
X
2
46% 42% 12% 11 4 X 12 34
1
X
2
26% 37% 37% 3 0 2 3 11
 
Startodds
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
4,80 4,50 1,68 11 2,82 X 9 3,12
1
X
2
1,58 4,60 5,50 13 3,02 X 12 3,92
1
X
2
2,02 3,75 3,80 7 1,73 X 5 1,78
1
X
2
2,00 3,60 4,00 5 1,6 X 6 2
1
X
2
7,50 4,20 1,50 10 2,7 X 13 6
1
X
2
2,28 3,50 3,25 3 0,97 2 2 1,22
1
X
2
2,23 3,10 3,75 2 0,87 X 4 1,52
1
X
2
1,85 3,55 4,75 6 1,7 X 8 2,9
1
X
2
3,05 2,95 2,75 1 0,2 X 1 0,3
1
X
2
1,72 4,10 5,00 9 2,38 X 10 3,28
1
X
2
1,88 3,85 4,10 8 1,97 X 7 2,22
1
X
2
5,30 4,50 1,60 12 2,9 X 11 3,7
1
X
2
2,14 3,65 3,40 4 1,26 2 3 1,51
 
Odds
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
5,00
4,10
1,72
9 2,38 X 9 3,28
1
X
2
1,55
4,90
5,75
12 3,35 X 12 4,2
1
X
2
2,32
3,40
3,35
4 1,03 2 2 1,08
1
X
2
2,15
3,35
3,85
7 1,2 X 7 1,7
1
X
2
9,50
4,90
1,40
13 3,5 X 13 8,1
1
X
2
2,28
3,30
3,50
3 1,02 X 4 1,22
1
X
2
2,33
3,10
3,60
2 0,77 X 5 1,27
1
X
2
1,86
3,60
4,60
8 1,74 X 8 2,74
1
X
2
3,00
2,95
2,80
1 0,15 X 1 0,2
1
X
2
1,67
4,40
5,00
10 2,73 X 10 3,33
1
X
2
2,20
3,65
3,25
5 1,05 2 6 1,45
1
X
2
5,75
4,40
1,57
11 2,83 X 11 4,18
1
X
2
2,25
3,35
3,35
6 1,1 X 3 1,1
 
Stryktipset i sista stund
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
23,6 24,1 52,2 12 28,11 X 12 28,64
1
X
2
59,0 22,8 18,2 13 36,29 X 13 40,85
1
X
2
47,5 27,1 25,4 11 20,43 X 11 22,18
1
X
2
41,3 28,4 30,3 1 10,95 2 1 12,83
1
X
2
44,9 25,5 29,6 2 15,3 2 2 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 3 15,3 2 3 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 4 15,3 2 4 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 5 15,3 2 5 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 6 15,3 2 6 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 7 15,3 2 7 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 8 15,3 2 8 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 9 15,3 2 9 19,4
1
X
2
44,9 25,5 29,6 10 15,3 2 10 19,4
 
Favoritodds (%)
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
20% 24% 57% 9 33 X 9 37
1
X
2
63% 20% 17% 12 43 X 12 46
1
X
2
42% 29% 29% 3 13 X 2 13
1
X
2
45% 29% 25% 7 16 X 7 20
1
X
2
10% 20% 70% 13 50 X 13 60
1
X
2
43% 29% 28% 4 14 X 4 15
1
X
2
42% 31% 27% 2 11 X 5 15
1
X
2
52% 27% 21% 8 25 X 8 31
1
X
2
32% 33% 35% 1 2 X 1 3
1
X
2
58% 22% 19% 10 36 X 10 39
1
X
2
44% 26% 30% 5 14 2 6 18
1
X
2
17% 22% 61% 11 39 X 11 44
1
X
2
43% 29% 29% 6 14 X 3 14
 
Slumpade odds (%)
Spelförslag
Odds Guide
1X2 1X2 OrdAvstGard OrdAvst
1
X
2
20% 22% 58% 10 36 X 9 38
1
X
2
61% 21% 18% 12 40 X 12 43
1
X
2
48% 26% 26% 5 22 X 5 22
1
X
2
49% 27% 24% 6 22 X 6 25
1
X
2
13% 23% 64% 13 41 X 13 51
1
X
2
42% 28% 30% 2 12 2 2 14
1
X
2
43% 31% 26% 3 12 X 3 17
1
X
2
52% 27% 21% 7 25 X 8 31
1
X
2
32% 33% 35% 1 2 X 1 3
1
X
2
57% 24% 19% 9 33 X 10 38
1
X
2
51% 25% 24% 8 26 X 7 27
1
X
2
18% 22% 60% 11 38 X 11 42
1
X
2
45% 27% 28% 4 17 2 4 18
 
Enkelrader
Experttipset
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
Horoskop tips Astrologens bästa tips enligt ditt stjärntecken!
♈  Väduren
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♉  Oxen
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♊  Tvillingarna
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♋  Kräftan
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♌  Lejonet
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♍  Jungfrun
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♎  Vågen
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♏  Skorpionen
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♐  Skytten
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♑  Stenbocken
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♒  Vattumannen
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 
♓  Fiskarna
Spelförslag
1X 2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
1
X
2
 

Notera att ‘Antal rätt’ indikerar antal möjliga rätt för enkelrader eller vid matematisk gardering.

Utdelning

Antal rättRätta raderUtdelning
13 rätt 85 32 668 kr
12 rätt 2577 607 kr
11 rätt 28378 30 kr
10 rätt 164329 0 kr
Total utdelning 5 192 359 kr
(47,40 % av omsättningen)